Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzika - įvairiam skoniui

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir maestro Gintaras Rinkevičius tęsia XXIV koncertų sezoną.

- Vasario 1 d. savo gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo vadovas maestro Gintaras Rinkevičius dovanoja šventę žiūrovams. 24-ajame orkestro gimtadienio koncerte dalyvaus ypatingi svečiai – nuostabaus balso Lilija Gubaidulina, visuomet žavinti Lietuvos publiką bei Edgaras Montvidas, operos scenose jau sukūręs per 20 vaidmenų, nuolat pasirodantis bohemiečių spektakliuose, dainuojantis garsiuose operos teatruose bei už Verterio vaidmenį apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi (2009 m.). Sveikindami orkestrą jie dovanos gražiausias operų arijas ir duetus, džiugindami klausytojų širdis.
- Vasario 14 d. gausus žymiausių POP muzikos atlikėjų būrys, Ričardo Šumilos diriguojamas kvies visus praleisti romantiškiausią metu šventę skambant E. Johno, M. Jacksono, A. L. Webberio, „Queen“, E. Claptono, C. Dion, R. Stewarto, W. Houston ir kt. dainoms.
- S. Rachmaninovo kūrybai šį pusmetį skiriami net du koncertai. Kovo 14 d. ir 15 d. melomanai turės ypač retai pasitaikančią galimybę išgirsti visus S.Rachmaninovo koncertus fortepijonui ir orkestrui. Garsius kompozitoriaus kūrinius atliks Lietuvoje puikiai žinomas ir publikos mylimas
pianistas Aleksandr Paley. 
- Balandžio 19 d. koncerte skambės dviejų skirtingų kompozitorių kūriniai P. Čaikovskio simfonija Nr.4 ir Jacob Ter Veldhuis koncertas „Aukso karštinė“ („Gold Rush“) mušamiesiems ir orkestrui, kurį atliks perkusijos meistrai Pavelas Giunteris ir Sergejus Buranovas ( Baltarusija).
- Vienas žymiausių lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis ir gitaristas Sergėjus Krinicinas vasario 22 d. atliks unikalią programą, kurioje išgirsime orkestro lydimą dviejų styginių instrumentų skambesį.
- Balandžio 26 d. į Kongresų rūmus grįžta į muzikos olimpą kopiantis pianistas Lukas Geniušas, jau spėjęs įveikti sudėtingiausius fortepijoninius opusus ir laimėjęs reikšmingus tarptautinius pianistų konkursus, tarp kurių XVI tarptautinis F. Chopino pianistų konkursas, kuriame Lukas pelnė sidabro medalį. Pianistas ir dirigentas Amos Talmon atliks viduramžių meile alsuojančią A. Brucknerio Ketvirtąją simfoniją bei dramatiškąjį L. van Beethoveno koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 3.
- Orkestro sezono pabaigos koncerte – grandiozinė Carlo Orffo sceninių kantatų trilogija „Triumfai“. Po kantatos „Carmina Burana“ premjeros, Orffas rašė savo leidėjui: „Viską, ką aš iki šiol sukūriau, o Jūs, deja, išleidote, galite sunaikinti. Nuo „Carmina Burana“ prasidės mano kūrinių numeracija“ ir tai, ką mes vadiname „Orffo žanru“, apjungiančiu oratoriją, kantatą, baletą ir operą. Orffo muzika nukreipta į klausytojo širdį, siekiama, kad ji būtų suprantama ir veiktų emocionaliai. Tai nepakartojamas reginys, Vilniaus kongresų rūmų scenoje subursiantis garsiausius Lietuvos atlikėjus ir kolektyvus.
- Šį pusmetį LVSO vėl džiugins mažuosius klausytojus koncertais visai šeimai. Originaliose koncertų programose dalyvaus dižiulio pasisekimo sulaukę Lietuvos Baltijos cirko akrobatai, žonglieriai, klounai, Neringos Čereškevičienės vadovaujamas TELE BIM-BAM kolektyvas ir sezono premjera - tetralizuotas koncertas „Vėjo laiškai“ su Lėlės teatro aktoriais.
- Jau po oficialaus sezono pabaigos koncerto orkestras ir maestro G. Rinkevičius vėl pakvies klausytojus į Vilniaus paveikslų galerijos kiemelį, kuriame birželio 1, 8 bei 15 dienomis skambės gražiausios melodijos – nuo klasikinių arijų iki roko bei 90 - ųjų metų pop muzikos hitų.
Išskirtinis pasiūlymas muzikos gerbėjams:

Sausio 2-31 d. vyks nauja LVSO abonementų akcija, kurios metu klausytojai bilietus galės įsigyti su didžiausiomis nuolaidomis. Perkant bilietus į 3-4 skirtingus koncertus bus taikoma 25%, į 5 ir daugiau koncertų – net 30% nuolaida! Pirkdami akcijos bilietus, Jūs dalyvaujate loterijoje ir galite laimėti vertingų orkestro ir rėmėjų prizų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis