Festivalis „Kitoks teatras vaikams“ scenoje kvies kurti ir žaisti

Menų spaustuvėje jau trečius metus sausis skelbiamas – vaikų mėnesiu. Sausio 15-20 dienomis čia vyksta tarptautinis festivalis „Kitoks teatras vaikams“.

Visos Spaustuvės erdvės atveriamos pažinimui ir žaidimams.

Stebuklingas teatro pasaulis atskleidžiamas ne tik spektakliuose, bet ir prieš juos, kviečiant vaikus pažaisti improvizuotoje žaidimų aikštelėje, o po pasirodymų – bendrauti ir kartu išbandyti, tai ką matė spektakliuose.

Visa festivalio programa sudaryta taip, kad kiekvienai vaikų amžiaus grupei galėtume pasiūlyti įdomius renginius.

Mažiausieji kviečiami „parkuoti“ savo transporto priemones Menų spaustuvės vežimėlių stovėjimo aikštelėje ir leistis į spalvų ir judesių pažinimą spektakliuose „Mozaika“ (šokio teatras „Dansema“) ir svečių iš Danijos pasirodyme „Vėl ir vėl“. Šie spektakliai buvo kuriami galvojant apie „rankinukus“ ir mažylius iki 3 metukų, atsižvelgiant į tai, kad mažieji dėmesį gali išlaikyti labai trumpai. Veiksmas, judesiai ir spalvos scenoje parenkami taip, kad žiūrovai nepradėtų muistytis kėdėse.

Festivalio organizatoriai nepamiršo ir jaunimo. Žiūrovams (kurių jau nedrįstame vadinti vaikais) nuo 15 metų Menų spaustuvė pristatys svečių iš Norvegijos – cirko artistės Katja Lindeberg ir muzikanto Magnuso Børmarko pasirodymą „Klinsj“. Spektaklio pavadinimas – tai bokso smūgis. Žiūrovai sėdės aplink bokso ringą, kuriame kūrėjai nesimuš, o leisis į apmąstymus, apie tai, kaip visi mes norime būti mylimi. Po spektaklio, meilės temą tęs ir kūrybinės dirbtuvės. Žiūrovai, kartu su gerai žinomais gatvės šokio atstovais Airida Gudaite ir Laurynu Žakevičiumi (spektaklio „Feel-Link“ kūrybinis duetas) mokysis šokio paslapčių.

Trupė iš Švedijos „MemoryWax“ paprastai ir suprantamai pristatys ekologinę temą – spektaklis „Šiukšlės“ kalba apie perdirbimo ir rūšiavimo svarbą mūsų gamtai. Po spektaklio žiūrovai bus kviečiami pasilikti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose iš kasdienių daiktų, kuriuos nesusimąstę išmetame, mokysis kurti įdomių žaidimų.

Klaipėdos lėlių teatras parodys naujausią savo darbą - šiltą ir minkštą spektaklį „Raudonkepuraitė“ . Po pasirodymo vaikai bus kviečiami kurti fantastinius personažus iš veltinio ir minkštų audinių.
Spektaklio „VVV+v“ kūrėjai (menininkų grupė “Žuvies akis”) ir žiūrovai bendraus viso spektaklio metu. Vaikai kartu su šokėjais scenoje leisis į vaizduotės kelionę, kurioje virvė gali virsti kuo tik panorėsite. Šioje kelionėje vaikai įsitikins, kad ko nors siekiant drauge, galima pakelti, patraukti ir pati didžiausią daiktą (o gyvenime – problemą), supinti tvirtą draugystės saitą, ar iš virvogalio susikurti patį smagiausią žaislą.

Menų spaustuvės audiovizualinis spektaklis „Gaidelis pinigautojas“ – tai reginys ne tik vaikams, bet ir smagus pasakojimas suaugusiems. Projekcijos, vietoje kuriami personažai ir garsai neleis nuobodžiauti. O po spektaklio, kūrėjai leis išbandyti techniką ir sukurti savo spektaklio interpretaciją patiems žiūrovams.

„Cezario grupės“ 3D premjera „Superagentas 000“ kvies į susitikimą su vaikams gerai žinomais slaptais herojais. Po spektaklio super žaidimai tęsis komiksų dirbtuvėse, kuriose galės dalyvauti ir vaikai, ir jų tėveliai. Mažieji dalyviai mokysis pasakoti savo istorijas komikso pavidalu.

Festivalį simboliškai užbaigs Saulė Degutytė ir „Pasaka apie karalius“. Gerasis ir blogasis karaliai vaikams leis pažinti ir suprasti liūdesį ir džiaugsmą, bei patirti daug smagių emocijų, pasijusti karalysčių gyventojais, o gal net karaliais.

Festivalis „Kitoks teatras vaikams” sausio 15- 20 dienomis Menų spaustuvėje.
Festivalį pristato „Nordic Culture Fund“.
Programos ieškokite teatro tinklapyje, o bilietus galite įsigyti Tiketos kasose.

PS. Vežimėlių stovėjimas Menų spaustuvėje – nemokamas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis