S.Surganova ir grupė „Orkestras“ koncertuos Vilniuje

Svetlana Surganova ne tik puiki artistė, poetė, muzikantė, bet ir nuo nieko nepriklausanti, tvirtus savo įsitikinimus turinti asmenybė.

Kovo 9 d. Vilniuje vyks Svetlanos Surganovos („Nočnyje snaipery“ įkūrėjos) ir grupės „Orkestras“ koncertas!

Gyvos muzikos mylėtojai šio koncerto laukia su nekantrumu! Retai pas mus koncertuoja aukšto lygio atlikėjai, o šis koncertas būtent toks! Tiems, kurie žino ir mėgsta grupių KINO, DDT, АKVARIUM, NAUTILUS POMPILIUS, SPLIN, ZEMFIRA kūrybą, didelį pasitenkinimą suteiks S. Surganovos – grupių „Nočnyje snaipery“ ir “Orkestras“ įkūrėjos – pasirodymas, juolab kad jos kūryba vertinama taip pat gerai kaip ir minėtų grupių. Savo nuoširdumu, širdingumu, dainų poetiškumu ir melodingumu Svetlana Surganova lenkia ne tik Rusijos, bet ir daugelį užsienio žvaigždžių! Kiekvienas S. Surganovos ir jos grupės „Orkestras“ pasirodymas – nuostabi, neužmirštama, daugelį klausytojų padarysianti laimingais, šventė!

Svetlana Surganova
Svetlana Surganova
Organizatorių archyvas
Grupės „Surganova ir Orkestras“ istorija prasidėjo prieš devynerius metus, kai S. Surganova turėjo priverstinai, su dideliu triukšmu spaudoje ir gerbėjų gretose, palikti grupę „Nočnyje snaipery“. Pradėjusi viską nuo nulio Svetlana subūrė savo grupę. Po metų „Surganova ir Orkestras“ gavo Geriausios gyvos muzikos grupės vardą, „Metų daina“ premiją, o debiutinis albumas buvo paduotas rekordiniu 100 000 egzempliorių tiražu (tik oficialių). Dainos iš šio ir kitų albumų rekordiškai ilgai išsilaikydavo populiariausių dainų rinkimų viršūnėje.

Puikūs tekstai (S. Surganovos eilės ir tekstai buvo įtraukti į 10-ą antologijos „Rusijos roko poetai“ tomą), virtuoziškas atlikimas, melodingumas, galinga pozityvi energija, iki smulkmenų apgalvotas pasiruošimas pasirodymams – patikimas įrodymas, kad koncertas Vilniuje taps neeiliniu įvykiu muzikos pasaulyje, šventė sielai! Svetlana Surganova yra ne tik dainų tekstų ir muzikos autorė, bet ir puiki instrumentininkė: virtuoziškai groja gitara ir smuiku! Pvz.: 2002 m. atlikėja pritardama smuiku padėjo grupei „Splin“ įrašyti dainą „Valdai“ iš jų albumo „Novije liudi“.

Svetlana Surganova ne tik puiki artistė, poetė, muzikantė, bet ir nuo nieko nepriklausanti, turinti tvirtus savo įsitikinimus, asmenybė! Svetlana Surganova neneigia savo netradicinės seksualinės orientacijos, bet tuo pačiu ypač stengiasi išvengti „gėjo profesionalo“ likimo, nes jos kūryba yra tapusi homoseksualinės kultūros dalimi. 2008 m. ji kartu su režisieriumi Aleksandru Sokurovu, Igoriu Konu, Marina Čen ir Sara Waters pasisakė už homoseksualų kino festivalį „Bok o Bok“ Sankt-Peterburge ir buvo šio festivalio žiuri komisijos nare.

Svetlana Surganova
Svetlana Surganova
Organizatorių archyvas
2011 m. pavasarį grupė (nauju sąstatu) daug koncertavo, pristatydama naujausias dainas. „Mes visada naujus kūrinius pristatome klausytojams: matome, kas patinka, o kas - nelabai...“ Garsas tapo tvirtesnis, grupė – galingesnė ir griežtesnė, grojimo stilius stipriai pasuko į britiško pop pusę. 2011 m. vasarą grupė nutarė įrašyti naujus kūrinius. „Mes daug kartų eksperimentavome su garso prodiuseriais ir tai dažnai kenkė kūrybiniam procesui. Kiekvieną kartą įsitikindavome, kad niekas geriau nepadarys, ko mums reikia, nei mes patys... Todėl dabar važiuojam į įrašų studiją visa komanda ir aktyviai dalyvaujam procese. Mums užtenka medžiagos albumui, kas tai bus – albumas ar dainų įrašai – laikas parodys. Dabar įdomiausia – pats darbas įrašant kūrinius.“ Įrašas vyko Hamburge, Home Studijos, kurioje dirbo Eminem, Rammstein, Guano Apes, Depeche Mode, Mariah Carey, 50 Cent ir kitos įžymybės. Kokia tai medžiaga?! „Mes dainavome ir dainuosime apie meilę. Dabar tai darome garsiau, kiečiau, gal net brutaliau ir vulgariau, bet už viso to slypi begalinis švelnumas, subtilumas, lyrizmas“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis