Kviečia Šiaurės ir Baltijos šalių džiazo dėstytojai ir studentai

Vasario 4-8 dienomis Vilniuje vyks tarptautinio edukacinio džiazo muzikos projekto „Nomazz ir Baltijos šalys“ („Nomazz Meets the Baltics“) renginiai, skirti tiek jaunųjų muzikantų tobulėjimui, tiek ištikimai džiazo publikai.

„Nomazz ir Baltijos šalys“ – vienos savaitės trukmės intensyvūs kursai tarptautinės džiazo muzikantų programos „Nordic Master in Jazz (Nomazz)“ dalyviams ir atrinktiems Baltijos šalių aukštųjų muzikos mokyklų džiazo specialybių studentams. Projekto dalyviai ne tik mokysis vieni iš kitų, bet ir koncertuos muzikos klubuose „SoulBox“ ir „Tamsta“.

Koncertas muzikos klube „SoulBox“ vyks vasario 4 d. 20 val. (įėjimas – laisvas), o renginiai muzikos klube „Tamsta“ vyks vasario 5-6 dienomis nuo 20 val., vasario 7-8 dienomis – nuo 21 val. (5 Lt, LMTA studentams ir dėstytojams įėjimas – laisvas).

2011 ir 2012 metais projektas vyko Taline ir buvo koordinuojamas Estijos muzikos ir teatro akademijos. 2013-aisiais, siekiant apžvelgti kuo platesnę Baltijos šalių regiono džiazo muzikos panoramą ir aktualijas, projektas persikelia į Vilnių ir yra rengiamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA).

„Džiazo seminarai, ansamblinės repeticijos, individualios meistriškumo pamokos, gyvos improvizacijos yra šios intensyvios programos pagrindas. Tikimės, kad ir toliau bus puoselėjamos Vilniuje užsimezgusios kūrybinės partnerystes tarp Šiaurės ir Baltijos šalių džiazo muzikantų“, - teigia projekto koordinatorė, LMTA Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Rima Rimšaitė.

Džiazo seminarus LMTA Kongresų rūmuose vasario 4-8 dienomis ves Søren Kjærgaard (fortepijonas, Danija), Ola Bengtsson (gitara, Švedija), Fredrik Ljungkvist (saksofonas, Švedija), Sami Linna (gitara, Suomija), Jaak Sooäär (gitara, Estija), Artis Orubs (mušamieji, Latvija) ir Lietuvos džiazo meistrai – Vladimir Tarasov (mušamieji), Petras Vyšniausias (saksofonas) ir Artūras Anusauskas (fortepijonas). Daugiau informacijos – www.lmta.lt.

Projekte dalyvauja 22 džiazo muzikos studentai iš LMTA, Latvijos Jazepo Vytuolio muzikos akademijos, Estijos muzikos ir teatro akademijos, Norvegijos mokslo ir technologijų universiteto Muzikos departamento, Sibelijaus akademijos, Stokholmo Karališkojo muzikos koledžo, Aarhus/Aalborg Karališkosios muzikos akademijos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis