Kino istorija apie Osama bin Ladeno medžioklę kelia aistras

Slapti dokumentai apie „al-Qaeda“ lyderio Osama bin Ladeno beveik 10 metų trukusią medžioklę ir sunaikinimą sugulė naujausiame režisierės Kathryn Bigelow ir scenarijaus autoriaus Mark Boal darbe „Taikinys # 1“ (angl. „Zero Dark Thirty“). Būtent šis, taisykles laužantis, duetas 2008-aisiais jau sukūrė net 6 „Oskarais“ įvertintą karinę dramą „Išminuotojų būrys“.

Šiandien Lietuvos kino teatrus pasiekusi net 5 „Oskarams“ nominuota kino juosta už Atlanto sukėlė tikrą skandalą. Intriguojantis ir prieštaringai vertinamas naujasis Kathryn Bigelow darbas minioms amerikiečių atvėrė visus CŽV slaptųjų agentų darbo užkulisius ir sukėlė aršias JAV politikų bei žurnalistų diskusijas, iš kur ši informacija buvo gauta. Kaip pranešė „Los Angeles Times“ naujasis trileris tapo vienu labiausiai aptarinėjamų temų Vašingtono koridoriuose. Maža to, šis filmas paaštrino diskusiją apie JAV pareigūnų galimai vykdomą žmonių kankinimą, siekiant išgauti informaciją.

Įtempto siužeto filme „Taikinys # 1“ be užuolankų vaizduojama pavojingiausio planetos teroristo, kurio pogrindinė veikla tęsėsi daugiau nei du dešimtmečius, paieškų ir sunaikinimo operacija bei įtemptas CŽV agentų darbas.

*
*
"Acmefilm"
„Filme daugelį faktų apie asmeninius CŽV darbuotojų gyvenimus ir jų darbą kino režisierė pateikia labai skandalingai. Pareigūnai nedaro kaskadinių triukų, o dažniausiai prie bendro darbo prisideda rinkdami slaptą informaciją, ją analizuodami, tad nieko neįtikėtino čia nėra. Tiesa, filme visa tai vaizduojama gerokai aštriau, juk kinas – tai pramoga“, - teigia vienas iš pasipiktinusių ilgamečių CŽV pareigūnų, prisidėjusių prie pavojingiausio planetos sunaikinimo.

„Norėjome atskleisti tikrą istoriją, su realiais žmonėmis, jų skaudžiais išgyvenimais ir tikėjimu. Ši istorija pasakoja apie mūsų tautos patirtą skausmą ir tai, dėl ko kovojome daugiau nei dešimtmetį. Tad kodėl turėtume tą slėpti?“, - į aršią kritiką atsako vienas filmo kūrėjų Greg Barker.

Filme pasakojama apie 2001-ųjų rugsėjo 11-osios tragediją bei tolimesnes itin sudėtingas Osama bin Ladeno paieškas iki pat jo mirties 2011-ųjų gegužės 2 d., kai jį nukovė JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų būrys.

*
*
"Acmefilm"
„Taikinyje # 1“ pagrindine heroje tampa neįtikėtinos drąsos agentė slapyvardžiu Maja, kuri vadovavo lemiamam itin pavojingos operacijos reidui Pakistane. Agentės vaidmenį atliko viena labiausiai kylančių Holivudo žvaigždžių Jessica Chastain, kuri už šią rolę jau įvertinta „Auksiniu gaubliu“ bei yra laikoma viena realiausių pretendenčių už šį vaidmenį gauti ir „Oskarą“.

Mūsų kino teatrus jau pasiekusį filmą „Taikinys #1“ sutiko puikiai ne tik svarbiausių kino apdovanojimų komisijos nariai ar tūkstančiai žmonių, suplūdę į kino sales, bet ir svarbiausi kritikai. Pvz. „Rottentomatoes.com“ juosta dar vis turi neįtikėtinai aukštą 93 proc. įvertinimą, o įtakingo žurnalo „Time“ apžvalgininkas pavadino filmą: „Prakeiktai geru filmu“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis