Prancūzijos trumametražinių filmų festivalyje - lietuviškas filmas

Vasario 1 d. prasidedančiame prestižiniame 35-ame Tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje Klermone-Ferane ( Prancūzija), konkursinėje “Labo” programoje bus rodoma Lietuvos režisierės Oksanos Burajos dokumentinė juosta “Liza, namo!”.

Trumpametražių filmų Kanais vadinamame festivalyje įvyks 8 filmo “Liza, namo!” seansai – jis bus rodomas kasdien vasario 2 -9 d.

Konkursinėje “Labo” programoje kviečiami dalyvauti filmai, ypatingai išsiskiriantys vizualiniais ar garso sprendimais; šiame festivalyje toks konkursas rengiamas jau 12-ąjį kartą. O. Burajos filmas“Liza, namo!” programoje konkuruos su 29 filmais iš viso pasaulio.

Tarptautiniame Klermono-Ferano festivalyje režisierės O. Burajos dokumentika viešės ne pirmą kartą – jame svarbiais prizais buvo apdovanoti jos filmai “Mama”(2001) ir “Dienoraštis” (2003).

Naujausios režisierės O. Burajos juostos “Liza, namo!” pasaulinė premjera įvyko 2012 m. rudenį Tarptautiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje, o nacionalinė premjera – Europos šalių kino forume “Scanorama” Vilniuje. “Scanoramos” konkursinėje programoje “Naujasis Baltijos kinas” O. Burajos filmas pelnė geriausios lietuviškos juostos apdovanojimą..

Organizatorių archyvas
Naujo O. Burajos dokumentinio filmo “Liza, namo!” herojė dažnai pabėga iš namų, konfliktuoja su artimaisiais. “Kodėl nuolat bėgi? Ko tau trūksta?” - girdi klausimus mergaitė. Kaip paaiškinti tai, kas aišku tik labai trapiai vaikiškai sielai? Lizą supa grubi, brutali realybė. Ar ilgai vaikas pajėgs priešintis aplinkai ir išsaugos svajonę?

„Norėjau mąstyti ir kalbėti apie ploną mūsu vilčių kiautą, apie pažeidžiamas svajones, kurios asocijuojasi su vidiniu vaiko pasauliu. Norėjau įsižiūrėti į tai, kas žlugdo ir slopina pačius šviesiausius jausmus, norus, ketinimus. Labai gaila, kai sielos lūkesčiai priklauso nuo, nors ir nesuvoktos, bet asmenybės savastį slopinančios, žlugdančios jėgos. Ir turbūt kiekvienas žmogus tą jėgą anksčiau ar vėliau pajunta“, - sako filmo režisierė.

Filmo „Liza, namo!“ operatorė Kristina Sereikaitė, garso režisierius Giedrius Aleknavičius. Filmas sukurtas bendradarbiaujant Lietuvos ir Estijos kinematografininkams (prodiuseriai Uljana Kim ir Arko Okk).

“Liza, namo!” yra septintas dokumentinis O. Burajos filmas. Garsiausių režisierės filmų „Mama“, „Dienoraštis“, „Išpažintis“ herojai atsiveria prieš režisierės kamerą (ji pati šių filmų operatorė), jie neslepia savo fantazijų, sapnų, neretai mistifikuoja kasdienybę, įžiūri joje stebuklinius dalykus.

Režisierė O. Buraja yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, studijavo aktorinį meistriškumą, televizijos ir kino režisūrą. Jau pirmas režisierės filmas „Mama“ (2001) kino festivalyje „Visions of Life“ Norvegijoje, kino mokyklų festivaliuose Estijoje ir Kroatijoje buvo įvertintas apdovanojimais.

Sėkmė lydėjo ir kitus O. Burajos filmus. „Dienoraštis“ (2003) buvo pakviestas į vieną didžiausių ir garsiausių dokumentinio kino švenčių - Amsterdamo tarptautinį dokumentinių filmų festivalį, viešėjo festivaliuose Belgijoje, JAV, Norvegijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. O. Burajos dokumentinis eksperimentinis dviejų dalių filmas „Išpažintis“ (2009) pelnė specialų žiuri prizą NVS šalių, Latvijos, Lietuvos ir Estijos festivalyje „Kinošok“ (Rusija), dalyvavo konkursinėje Tarptautinio trumpametražių filmų festivalio Oberhauzene (Vokietija) programoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis