Susitikime su P.Vyšniausku – garso ir žodžio improvizacija

Vasario 7 dieną 19 valandą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42) vyks pirmasis ciklo „Meistrai Didžiojoje“ vakaras, skirtas džiazo virtuozui Petrui Vyšniauskui. Šį Meistrą kalbins muzikologas Viktoras Gerulaitis. Įėjimas į visus ciklo „Meistrai Didžiojoje“ susitikimus – nemokamas.

„Viktoras moderuos šį susitikimą, nes nemėgsta kalbėti iš lapo. Aš taip pat groju užsimerkęs. Dėl to galime prižadėti, kad bus daug improvizacijos“, - apie susitikimą užsiminė P. Vyšniauskas. „Bus žodis, garsas ir fortepijonas. Daugiau detalių neatskleisime“, - pridūrė saksofonininkas.

„Meistrai Didžiojoje“ yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – LMTA dėstytojų kūrybos vakarų ciklas, truksiantis visus 2013 kalendorinius metus Akademijos Didžiojoje salėje.

Akademijoje šiuo metu dirba 27 Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, pelnę šį apdovanojimą už svarų indėlį į muzikos, teatro, kino menų raidą ir plėtrą.

80-aisiais LMTA gyvavimo metais vyksiantys renginiai siekia atverti šį menų universitetą visuomenei kaip kūrybiškumo platformą, kurios vaidmuo šalies kultūroje yra neabejotinai ryškus tiek praeityje, tiek dabartyje, tiek ateityje.

Kūrybos vakarų ciklo „Meistrai Didžiojoje“ renginiai skirti plačiajai visuomenei. Susitikimus moderuos žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai. 2013-ųjų metų pirmąjį pusmetį „Meistrai Didžiojoje“ kvies visuomenę į šešis Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos vakarus.

Petras Vyšniauskas - džiazo muzikantas, saksofonistas, klarnetininką, LMTA Instrumentinės ir chorinės muzikos fakulteto Džiazo katedros docentas, Plungės garbės pilietis, Lietuvos muzikų sąjungos narys, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Praėjusią savaitę P. Vyšniauskas tapo orkestro „Trimitas“ meno vadovu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis