Skelbiama registracija į gatvės muzikos dieną

Andrius Mamontovas ir komanda skelbia prasidedančią registraciją į Gatvės muzikos dieną, kuri Vilnių ir Lietuvą šiais metais užvaldys gegužės 18 dieną.

Tinklapyje www.gmd.lt nuo šiandien drąsiai gali registruotis visų Lietuvos miestų gatvės muzikantai. Kaip ir visada, dėmesys ir pirmenybė bus skiriama akustiškai, be įgarsinimo atliekamai muzikai. Kita puoselėjama tradicija – tautų draugystė su Gruzija taip pat tęsiama, širdingieji kaimynai žada, kad Tbilisio gatvėse muzika liesis taip pat būtent gegužės 18 dieną.

Jeigu teks tą dieną išvykti svetur – tebūnie tai Jungtinės Amerikos valstijos – Barnsley miestelis arba Konektikutas, Kopenhaga arba Bergenas, o galbūt net Australija. Tai vietos, kuriose lietuvių bendruomenės taip pat švęs gatvės muzikos dieną. GMD idėją su džiaugsmu perimanti Pasaulio lietuvių jaunimo sajunga tikisi surinkti kuo daugiau lietuvių bendruomenių įvairiuose pasaulio kampeliuose, kur vieningai su Lietuva būtų grojama ir dainuojama.

„Sunku patikėti, kad tai bus jau 7-oji Gatvės muzikos diena. Spontaniškai gimusi idėja ir laisvanoriškas žmonių dalyvavimas tampa gražia tradicija. Dar sunkiau patikėti, kad be didelio reklaminio triukšmo šis renginys dabar yra didžiausias muzikinis įvykis mūsų šalyje, nes GMD vyksta jau 60-yje Lietuvos miestų ir miestelių”, – sako Andrius Mamontovas, GMD įkūrėjas.

Andrius dar kartą nori perduoti nuoširdžią padėką visiems renginio savanoriams ir tiems, kurie kasmet išeina į gatves ir groja ir ragina visus, kurie dalyvavo, nedalyvavo, nežino ar dalyvaus – jau nuo šiandien registruotis svetainėje www.gmd.lt ir paraginti savo draugus. „Nes tik jūsų dėka turime fantastišką veiksmą, atnešantį daug džiaugsmo dalyviams ir žiūrovams. Labai laukiu gegužės 18-os, kai ir vėl bus galima patirti pilną džiaugsmo vienybės jausmą”.

Apie GMD
Nuo 2007 m. vieną gegužės šeštadienį dainų autoriaus ir atlikėjo A. Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus ir Lietuvos miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus. Tai laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis