Ainis ir Gediminas Storpirščiai: „vėl kartu - po 15-kos metų“

Jau ne vienas vilnietis pamilo koncertus, rengiamus Vilniaus universiteto planetariume. Koncertams sulaukiant susidomėjimo, organizatoriai ir šiais metais žada džiuginti klausytojus išskirtiniais koncertais.

Gegužės dešimtąją į savo autorinį koncertą kvies du bardai, teatro ir kino aktoriai, giminaičiai, scenos bičiuliai ir partneriai - Gediminas Storpirštis ir Ainis Storpirštis. Tėvo ir sūnaus duetas lygiai po penkiolikos metų grįžta į sceną su koncertais pavadinimu „VĖL KARTU PO 15-kos METŲ“. Lygiai prieš tiek metų juos buvo galima sutikti dainuojant įvairių spektaklių dainas, kurias dainavo Gediminas Storpirštis ir laibu balsu pritarė Ainis Storpirštis. Šiandien šie du vyrai grįžta su visiškai nauja programa, kurioje gausu abiejų kūrybos.

Gediminas Storpirštis - dažno tituluojamas bardų atgimimo tėvu. G. Storpirščio kūryboje bene labiausiai atsispindi šiuolaikinių Lietuvos poetų kūryba. Atlikėjas dainuoja Sigitą Gedą, Justiną Marcinkevičių, Aidą Marčėną, Juozą Erlicką, Antaną A. Jonyną, Donaldą Kajoką. Kadangi dainuojamosios poezijos žanro pavadinimas kalba pats už save, jungdamas dainą ir poeziją, atlikėjas ir poetas yra surišti į vieną nedalomą meninį kūrinį. Bardas tik dar labiau priartina poeziją prie klausytojo, savaip „atrakindamas“ kiekvieną eilėraštį.

G. Storpirštis prisipažįsta: „Dainuojamoji poezija yra sunkus žanras – juk vienas su instrumentu rankose dvi valandas veik nejudėdamas, tik dainuodamas, turi išlaikyti klausytojų dėmesį. Turi turėti savo požiūrį, savo tikėjimą – kad ir koks jis būtų, kuriantis ar griaunantis. Tačiau jei nenori dalintis, negali ir kurti“.

Atrodo, kad šis žanras jam kaip vadeliotojui vadelės – jas tik šiek tiek paleidus, pakistų gyvenimo, kūrybos ritmas. Kai kam gali pasirodyti, kad taip siekiama daugiau uždirbti, bet iš tiesų tai tikėjimas dainuojamosios poezijos idėja, vizija...

Ainis Storpirštis – kylanti ir besižiebianti Lietuvos teatro ir kino žvaigždė, šiuo metu sutinkama įvairiuose teatrų spektakliuose – „Išvarymas“, „Atėjau, pamačiau, negalėjau“ ir daugelyje kitų spektaklių, tačiau ne ką mažiau susijęs su muzika. Kelis metus grojo grupėse „Stipriai kitaip“, „Suicide DJ‘s“.

Koncerte skambės rinktinės, pačios geriausios dainos. Tačiau naujovių taipogi teks išgirsti. Tėvo ir sūnaus duetas ruošia kelias visiškai negirdėtas dainas, kurios bus premjerinės išskirtinį gegužės 10-osios vakarą VU planetariume. Taigi visus, kurie išssilgę prasmingų žodžių ir gražios tikros muzikos, VšĮ „Bardai LT“ kviečia pasinerti į žvaigždžių pasaulį ir stebint dangaus kūnus pasiklausyti pačios gražiausios muzikos ir tekstų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis