Mados festivalyje – originalios Lietuvos ir užsienio dizainerių kolekcijos

Baltijos šalių mados festivalyje IKRA MADA publikai bus pristatyta iš viso 19 drabužių kolekcijų, sukurtų daugiau kaip 20 dizainerių, tarp jų – ir kūrybinių duetų, iš Lietuvos, Estijos, Švedijos, Kaliningrado srities (Rusijos Federacija) bei Ukrainos.

Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacijos (IKRA) organizuojamame renginyje Lietuvai atstovausiančių dizainerių pajėgos pristatys visą estetinių koncepcijų galeriją – nuo lyties tapatybės bei kultūros tradicijų filosofinės analizės iki žaismingais gėlėtais motyvais puošto klasikinio moteriškumo.

Dmitrij Kudriavcev modelis
Dmitrij Kudriavcev modelis
Organizatorių archyvas

Klaipėdos stileivos išvys jaunųjų dizainerių konkurso „Injekcija“ vienos iš laimėtojų ir „Mados infekcijos“ dalyvės Evos Baliul intriguojančią kolekcija „Piinga-piinga“, įkvėpta pirmykščio požiūrio į seksualumą ir nuogumą bei derinanti skirtingas medžiagas.

Kita „Injekcijos“ pažiba Kristina Valančiūtė į pajūrį atveža Vilniuje, Rygos mados savaitėje bei Didžiojoje Britanijoje ką tik pristatytą konceptualią kolekciją „Evoliucija“. Joje dizainerė nagrinėja naujų formų ir medžiagų virsmą įprastu mados pramonės dalyku ir iš pažiūros įprastos žaliavos tapsmą meno kūriniu.

Festivalyje „IKRA mada“ taip pat dalyvauja lietuviai Agnė Deveikytė, Thom Bara, Atėnė Malinauskaitė, Ugnė Martinaitytė, Simona Slavinskaitė ir Jovita Keko.

Klaipėdai atstovaujantis Raimundas Petreikis publikai pristatys karališkąsias regalijas menančiomis aplikacijomis puoštas vakarines sukneles. Rengėjų džiaugsmui, į festivalį vis aktyviau įsitraukia debiutuojančių kūrybingų klaipėdiečių pajėgos: Marija Pakalniškytė bei Vilniuje studijuojančios Ieva Užkurataitė ir Asta Labžentytė su savo kolekcijomis.

Marijps Pakalniškytės modelis
Marijps Pakalniškytės modelis
Organizatorių archyvas

Iš užsienio – su tradicijomis ir humoru
Viešnios iš Švedijos – „The twenty-eight days into september“ duetas Karin Giljė ir Emma Pettersson – pristatys kolekciją „Mr and Mrs Grey“. Pavadinimas sufleruoja dizainerių mėgstamą pilką koloritą, kuris, anot jų, gali būti ir praktiškas, ir puošnus. Trečiuosiuos metus gyvuojančio prekinio ženklo įkūrėjos propaguoja tvariosios mados principus ir kuria drabužius, kokybe ir stiliumi pranokstančius vieno sezono ribas.

Karin Giljė ir Emma Pettersson modeliai
Karin Giljė ir Emma Pettersson modeliai
Organizatorių archyvas

Estė Liisa Soolepp pristatys jaukių raštuotų megztų suknelių, sijonų ir paltų kolekciją. Autorė suteikia naują gyvavimo perspektyvą tradiciniams mezginiams ir, be kita ko, įkvėpimo semiasi iš praėjusio amžiaus 7-tojo dešimtmečio stiliaus bei teniso suknelių siluetų.

Svečias iš Kaliningrado (Rusijos Federacija) Dmitrijus Kudriavcevas pristatys gamtos kolorito plevenančių suknelių kolekciją, o Marija Suchomlina – savo sukurtus aksesuarus. Autorė įprasmina moters natūrą atkuridama tradicinį rusišką galvos apdangalą – kokošniką – jo autentišku pavidalu, kurį, anot jos, sudarkė masinė kultūra. Jis yra moteriško orumo, vidinio turtingumo simbolis. Kiti papuošalai, sukurti iš odos, grandinių ir kt., pasak kūrėjos, atlieka puošnių šiuolaikinės moters-kario šarvų funkciją.

Marijos Suchomlin modelis
Marijos Suchomlin modelis
Organizatorių archyvas

Vilniuje gyvenančios ukrainietės Polinos Reznyčenko įkvėpimo šaltiniai yra ankstyvasis renesansas, Hieronymuso Boscho paveikslai, simbolizmas ir alegorijos. Konceptuali autorės kolekcija nustebins polėkiu.

Nauja perspektyva
Festivalio naktinė dalis vyks antrus metus su „IKRA mada“ bendradarbiaujančiame Klaipėdos klube „Dr.Who“: čia savo kolekcijas, kurių sprendimai varijuoja nuo „nei nuogos, nei apsirengusios“ iki vikingų kultūros šiuolaikiškos interpretacijos, pristatys lietuvės Karolina Janulevičiūtė, Agnė Alaburdaitė bei Rūta Kepalaitė.

Anot festivalio „IKRA mada“ prodiuserės Jurgos Sutkutės, festivalis siekia turėti savitą veidą. „Kita vertus, įvertinti renginio visumą iš anksto – labai sudėtinga. Labai laukiu galimybės išvysti visas kolekcijas vienoje erdvėje. O apibendrinti jų padarytą įspūdį padės publika“, – sakė J. Sutkutė.

Šių metų festivalio leitmotyvas – tvarioji mada. Ji akcentuoja naudojamų audinių ilgaamžiškumą, kokybės ir asmeninio stiliaus prioritetą trumpalaikių tendencijų atžvilgiu.

„Ypač džiugu, kad organizuojant šį renginį sutelkti skirtingų sričių profesionalai, aktyviai bendradarbiaujantys tarpusavyje. „IKRA mada“– įdomus iššūkis, kuris, be kita ko, turi potencijos atverti naujų perspektyvų ne tik Klaipėdos pramogų verslui, bet ir kūrybinei ekonomikai“, – mano asociacijos IKRA direktorė Valerija Lebedeva.

Įžanga į festivalį „IKRA mada“ tapo asociacijos kartu su partnere Kaliningrado kultūrinių iniciatyvų skatinimo agentūra „Tranzit“ balandžio ir gegužės mėnesiais uostamiestyje surengtos kūrybinės dirbtuvės – asociacijos vykdomo tarptautinio kūrybinių industrijų skatinimo projekto, kurį remia Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, dalis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis