R.Ščiogolevaitė tapo lietuviškąja Beyonce

Dainininkė, televizijos projektų dalyvė ir vedėja Rūta Ščiogolevaitė gabumų nestokoja ne tik muzikos scenoje ar televizijoje. Jau išbandžiusi aktorės duoną lietuviškame seriale, ji visai netrukus debiutuos ir kol kas jai naujoje kino industrijos srityje – savo balsą Rūta paskolino animaciniam personažui Karalienei Torei – vienai žaviausių herojų iš naujo „Ledynmečio“ režisieriaus Chriso Wedge‘o naujausio filmo „Paslaptinga karalystė“ (angl. „Epic“).

R. Ščiogolevaitė pasakoja, kad tai buvęs pirmasis rimtas jos bandymas personažą įkūnyti tik balsu.

„Įgarsinti animacinį herojų – nemažas iššūkis. Nelengva įtikinamai įsijausti į vaidmenį, kai nesi matęs viso filmo, nežinai jo konteksto ir turi dirbti tik su savo personažu, – pasakoja populiari dainininkė. – Sudėtinga ir tai, kad lietuviškus žodžius turi įdėti į lūpas, kurios originalioje versijoje kalba angliškai – kaip sutalpinti lietuviškus sakinius į kartais gerokai trumpesnius angliškus, kaip techniškai atitikti nupiešto personažo mimikas. Iššūkių išties daug.“

R. Ščiogolevaitė nesiryžo lyginti, kuris darbas įdomesnis – vaidinti prieš kamerą ar įgarsinti jau sukurtą personažą. Pasak jos, tai du labai skirtingi dalykai: „Vaidyboje daugiau kūrybos ir galimybių improvizuoti, o įgarsinant turi prisitaikyti prie jau sukurto vaidmens – daugiau atsakomybės ir baimės suklysti.“

Organizatorių archyvas
Nepaisant sunkumų, dainininkė pasakoja, kad ši patirtis jai paliko neišdildomą įspūdį ir ateityje ji mielai ryžtųsi dar ne vienam panašiam išbandymui. Sulaukusi panašaus pasiūlymo, ji labiausiai norėtų įgarsinti charakteringą, galbūt net neigiamą personažą. R. Ščiogolevaitės teigimu, aštresni, sudėtingesni personažai jai artimesni.

Nekantriai ir pati gegužės 31 d. įvyksiančios filmo premjeros laukianti dainininkė tikina, kad jos įgarsinta Karalienė Torė yra itin žaisminga, draugiška ir drąsi asmenybė, puikiai suderinanti jaunatvišką polėkį su didingu ir saldžiu Karalienės įvaizdžiu, o filmas „Paslaptinga karalystė“ turėtų patikti visai šeimai – ir mažiems, ir dideliems.

Tuo tarpu, originalioje „Paslaptingos karalystės“ versijoje Karalienės Torės vaidmuo buvo patikėtas dainininkei Beyonce. „Grammy“ laureatė – taip pat ne naujokė filmavimo aikštelėje, ji yra suvaidinusi ne vieną personažą kino filmuose ir TV serialuose, dar dažniau su kino pasauliu ji susidurdavo kurdama filmų garso takelius.

Vis tik, vaidmuo animaciniame filme „Paslaptinga karalystė“ Beyonce tapo itin malonia patirtimi, nes, kaip prisipažino dainininkė, ji nuo vaikystės svajojo įkūnyti karalienę.

„Visada norėjau būti karaliene. Kai tik scenarijuje perskaičiau apie Karalienės Torės personažą, supratau, kad privalau ja būti, – pasakojo Beyonce. – Viskas šiame filme didinga – personažai, veiksmas. Tai yra filmas, kurio pavadinimas geriausiai atspindi jo esmę.“

„Paslaptinga karalystė“ pasakoja apie drąsuolę Merę, išėjusią ieškoti į mišką nurūkusio trikojo šuns ir netyčia patekusios į stebuklingą karalystę. Lietuviškai dubliuotas filmas Lietuvos kino teatruose pasirodys jau ateinantį penktadienį, gegužės 31 dieną.

Filmo anonsas:

http://www.youtube.com/watch?v=ThhCcDWcT-Q – lietuviškai įgarsintas oficialus filmo anonsas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis