Paroda „Iš meilės Tėčiui“ kviečia susirūpinti vyrų sveikata

LR Sveikatos apsaugos ministerijoje atidaryta fotografijų paroda „Iš meilės Tėčiui“. Fotografijose įamžinti žinomi tėvai, seneliai su savo vaikais, anūkais. Artimas jų ryšys, meile nutvieksti veidai – akivaizdus įrodymas, koks tėtis svarbus savo vaikams. Paroda skirta Tėvo dienai ir atidaroma prieš pat prasidedant birželiui – vyrų sveikatos mėnesiui.

Parodos tikslas – dar kartą priminti tėvams, seneliams, kokie jie reikalingi savo vaikams, savo šeimai ir kaip svarbu, kad jie kuo ilgiau būtų su savo artimaisiais. Kartu keliamas klausimas – ar padarėme viską, kad tėtis kuo ilgiau galėtų būti su savo šeima, kad susirgęs gautų tinkamą gydymą ir pasveiktų.

Organizatorių archyvas
„Koks svarbus tas žodis – tėvas. Ir koks nuostabus dalykas – nuotraukos, perduodančios mums jose užfiksuotų žmonių žvilgsnius, jų emocijas. Iš šių nuotraukų žvelgiantys žinomi žmonės – tėvai ir jų vaikai perduoda mums savo meilę, kviečia prisiminti ir savo tėvus. Tam yra puiki priežastis – artėjanti Tėvo diena“, – atidarydamas parodą kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, pakvietęs šį renginį į ministeriją ir taip parodydamas dėmesį Lietuvos vyrų sveikatos problemoms.

Organizatorių archyvas
Parodos iniciatorius – Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija. Šia paroda taip pat siekiama atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į šią vyrų ligą, į jos diagnostikos ir gydymo, ypač esant pažengusiai ligai, problemas ir naujas galimybes. Juk šia liga Lietuvoje kasmet suserga apie 2,7 tūkst., kasmet nuo jos miršta apie 600 vyrų – tėvų, senelių.

„Šia paroda aš atiduodu pagarbą ir savo tėčiui, prieš keturiasdešimt metų mirusiam nuo prostatos vėžio. Tada dar nebuvo jokio gydymo nuo šios ligos. Dabar mes galime pasidžiaugti, kad medicina pažengė toli į priekį ir naujausi gydymo metodai padedas pasveikti ar ilgus metus gyventi su šia liga. Tik gaila, kad kol kas Lietuvoje dar nėra prieinami visi naujausi diagnostikos ir gydymo metodai“, – sakė draugijos prezidentas Gediminas Žižys, dėkodamas visiems, prisidėjusiems prieš šios parodos atsiradimo – ir fotografijų herojams, ir jų autoriams.

Plačiau apie gydymo nuo šios ligos pasiekimus ir problemas kalbėjo Lietuvos urologų draugijos pirmininkas Mindaugas Jievaltas, sveikindamas tokią iniciatyvą, kviečiančią plačiau prabilti apie šią ligą – trečią pagal dažnumą vyrų mirties priežastį.

Organizatorių archyvas
Parodai geranoriškai sutiko nusifotografuoti žinomi Lietuvoje tėčiai ir jų vaikai, seneliai ir anūkai: aktoriai Vytautas Rumšas ir jo sūnus Vytautas, Vytautas Tomkus ir jo dukra Dovilė, Gediminas Storpirštis ir jo sūnus Ainis, Jokūbas Bareikis ir jo dukros Barbora bei Severija, Vytautas Paukštė ir jo dukra Adai bei anūkėlė Ugnė, Edvardas Brazys ir jo dukra Adelija, žurnalistas Algimantas Čekuolis ir jo sūnus Justinas, krepšininkas Arvydas Macijauskas ir jo sūnus Laurynas; skulptorius Arūnas Sakalauskas ir jo sūnus bei anūkas, STT vadovas Saulius Urbanavičius ir jo sūnus Justas, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir jo sūnus Nojus, menotyrininkas Petras Šmitas su šeima, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas su vaikais, skulptorius Saulius Bertulis ir jo anūkė, režisierius Egidijui Kupčiūnas ir jo anūkėlė Justė.

Juos nuotraukose įamžino prie parodos prisidėję žinomi fotomenininkai Tomas Kauneckas, Saulius Paukštys, Greta Skaraitienė, Agnė Šileikytė, Dalia Bielskytė, Martynas Ambrazas, Arūnas Mėčius.

Archyvinėse fotomenininko Antano Sutkaus nuotraukose galima išvysti prieš pusę amžiaus tuomet dar su vaikais užfiksuotus poetus Eduardą Mieželaitį ir Antaną Jonyną, rašytoją Mykolą Sluckį. Šios fotografijos puikiai iliustruoja, kad kai kurios vertybės bėgant dešimtmečiams nesikeičia. 

Parodą gali aplankyti visi, kas nori darbo dienomis 9-17 val. (prie durų budinčiajam pasakyti, kad norite apžiūrėti parodą antrame aukšte)

Visi, norintys palaikyti sergančiuosius prostatos vėžiu, kviečiami pasirašyti „Kvietimą veikti“ interneto svetainėje www.prostatosvezys.lt .

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis