Naujajai Bobby McFerrino programai – kritikų pagyros

Prieš mėnesį Bobby McFerrinas pradėjo savo koncertinį turą su naująja programa „spirityouall“ – visą gegužę jis koncertavo įvairiuose JAV miestuose. Šiomis dienomis legendinis atlikėjas pradeda savo turą po Europos miestus – vos už kelių dienų jis pradžiugins ir Lietuvos publiką.

Po pirmųjų koncertų Jungtinėse Valstijose žiniasklaida ypač entuziastingai sutiko naująją Bobby McFerrino programą, o muzikos kritikai negaili liaupsių. Čia tik keletas atsiliepimų.
„Jo tikras tikėjimas nekliudo linksmumui“ – skelbia The New York Times.

„McFerrinas vis dar yra nelyg kažkokia nekalta siela. Jis mėgaujasi neslepiamu malonumu nerūpestingai klajoti muzikos keliais arba užveda savo klausytojus dainuoti kartu“ – rašo The London Times.

„Iš esmės yra dvi dainininkų kategorijos šiame pasaulyje – McFerrinas ir bet kas kitas. [...] Ar yra kokia nors muzika, kurios Bobby McFerrinas nedainuoja? Visus žanrus jis sulieja savo šiltu balsu ir žinia, kurią jis nori perduoti žmonijai.“ – konstatuoja Chicago Tribune.

Bobby McFerrinas kaip visada žavi savo kūrybingumu ir naujovių paieška, o jo gerbėjai niekada nelieka nusivylę. Labiausiai juos keri menininko gebėjimas nuolat stebinti, jis niekada nesikartoja ir kiekvienas jo pasirodymas yra unikalus. Muzikos burtininkas tęsia savo tradiciją laužyti nusistovėjusius žanrus ir naujoje programoje sulieja įvairiausius stilius – dainavimą a capella, gospelus, folką, roką, worldmusic ir netgi savo kūną.

Atlikėjas Bobby McFerrinas
Atlikėjas Bobby McFerrinas
Organizatorių archyvas

Naują programą „spirityouall“ Bobby McFerrinas skiria spiričiuelams, kurie, anot menininko, yra amerikietiškos muzikos ištakos. Čia išgirsime ir klasikinių, ir originalių Bobby McFerrino spiričiuelų, tačiau jie nebus tik spiričiuelai. Anot muzikos apžvalgininko Dono Heckmano, nuo jų tik prasideda kūrybinga muzikinė ekspedicija į sielos gelmes. Visų dainų šerdis – stulbinantis McFerrino balsas, kurį gamta apdovanojo beribe išraiškos galia. Kritikas išreiškė susižavėjimą menininko gebėjimu paprasčiausią melodiją sušildyti savo balsu, dar paįvairinti išradingomis variacijomis ir balso gimnastika – staigiu garsų aukščio, tembro pakeitimu.

Dar vienas džiuginantis kerinčio vakaro su nauja programa „spirityouall“ momentas yra Bobby McFerrin grupė, rašo Audrey Thronton. Visi grupės muzikantai „pagaudavo“ kiekvieną net menkiausią menininko improvizacinį judesį, jų intuicija scenoje yra aukščiausio lygio. Atlikėjui nėra didesnės laimės scenoje nei būti suprastam savo grupės, ir šiame koncerte tai matyti. Atrodo, lyg klausytumeis ištiso orkestro, kunkuliuojančio vieno žmogaus kūne, o tas žmogus virsta tai fleita, tai smuiku, tai tyliu trimitu, perkusija ar net paukščiu – visa nenusakomų pojūčių skalė.

Kaip praneša The Wall Street Journal, programą „spirityouall“ Bobby McFerrinas svajojo parengti jau seniai. Ji skirta menininko tėvo atminimui. Robertas McFerrinas vyresnysis taip pat buvo novatorius – jis ne vien buvo pirmasis juodaodis, dainavęs garsiojoje Metropolitan operos teatre Niujorke. Menininko tėvas buvo ir puikus spiričiuelų dainininkas, išleidęs albumą „Deep River“ ir tokiu būdu iškėlęs juos į didžiąją sceną.

Net dešimties „Grammy“ statulėlių laimėtojas, žmogumi-orkestru vadinamas Bobby McFerrinas su grupe birželio 13-ąją koncertuos Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis