Gitaros virtuozas Joe Satriani: su amžiumi ateina kokybė

Gitaristas Joe Satriani įgauna pagreitį. Muzikantas skersai išilgai keliauja po pasaulį – Europoje jo koncertinis turas baigsis tik liepos viduryje, po to jis tęsis JAV, kur lauks beveik penkiasdešimt pasirodymų. Į šį maratono žemėlapį įtraukta ir Lietuva.

Lietuvoje gitaristas Joe Satriani pristatys tiek legendinius kūrinius, tiek gegužės mėnesį pasirodžiusį keturioliktąjį studijinį albumą „Unstoppable Momentum“.

Kol naujausias diskas dar buvo tobulinamas įrašų studijoje, Maestro Joe Satriani paviešino, kad darbams prie jo surinkta nauja komanda. Siekiant albumui suteikti kitokių spalvų, prodiusavimas patikėtas Maikui Fraseriui, muzikos istorijoje įsitvirtinusiam po sėkmingų darbų su „AC/DC“, „Aerosmith“ bei „Metallica“. Mušamųjų partijas albume įrašė vienas labiausiai vertinamų pasaulio būgnininkų Vinnie Colaiuta, kurio diskografijoje randame tokius korifėjus kaip Stingas, Jeffas Beckas, Frankas Zappa, Herbie Hancockas ir daugelį kitų. Bosinės gitaros partija albume patikėta gitaristui Chrisui Chaney, bendradarbiaujančiam su Alanis Morissette, Slashu, „Shinedown“, „Jane's Addiction“ ir kitais garsiais projektais. Įdomaus skambesio albumui pridėjo klavišininkas Mike Keneally. Jo klientų sąraše randame tokius grandus kaip Steve Vai, Frank Zappa, Mike Portnoy, James LaBrie. Jis tai pat yra ir animacinio filmo „Metalocalypse“ scenaristų sukurtos virtualios grupės „Dethklok“ narys.

Joe Satriani: „Kaskart rašydamas kažką naujo, aš jaučiuosi lyg kankinys. Kodėl? Nes į kūrybą sudedu savo gyvenimo įvykius, tad tiek ruošdamas naują kompoziciją, tiek vėliau ją atlikdamas, aš iš naujo visa tai išgyvenu.
Joe Satriani: „Kaskart rašydamas kažką naujo, aš jaučiuosi lyg kankinys. Kodėl? Nes į kūrybą sudedu savo gyvenimo įvykius, tad tiek ruošdamas naują kompoziciją, tiek vėliau ją atlikdamas, aš iš naujo visa tai išgyvenu."
Organizatorių archyvas

Vos pasiekęs dienos šviesą, naujasis albumas iškart sulaukė didžiulio dėmesio visame pasaulyje. JAV perkamiausius albumus reitinguojantys „Billboard“ topai, tarp lyderiaujančių atlikėjų Joe Satriani mini net penkiose kategorijose. Diską pamėgo ir Austrijos, Čekijos, Vokietijos, Olandijos, Vengrijos, Ispanijos bei Šveicarijos klausytojai. Šiose šalyse diskas taip pat masiškai šluojamas nuo muzikos parduotuvių lentynų, o į gitaros virtuozo koncertus bilietai tiesiog tirpsta.

Paklaustas, kokia šios muzikos populiarumo formulė, Joe Satriani tikina, kad tai susiję su jos emocionalumu: „Kaskart rašydamas kažką naujo, aš jaučiuosi lyg kankinys. Kodėl? Nes į kūrybą sudedu savo gyvenimo įvykius, tad tiek ruošdamas naują kompoziciją, tiek vėliau ją atlikdamas, aš iš naujo visa tai išgyvenu. Tiesa, kuo tau daugiau metų, tuo daugiau svarbių dalykų norisi įamžinti. Su amžiumi ateina kokybė.“

Joe Satriani pirmąjį solinį instrumentinės muzikos darbą išleido 1986 metais. Dėl ypatingos grojimo technikos ir kompozicijos sugebėjimų jo muzika greitai rado savo klausytoją. Po sėkmingo starto į darbus gitaristas kibo su nauja energija, tad per beveik 30-ies metų muzikinę karjerą pasauliui padovanojo 13 albumų, kurie parduoti daugiau nei 10 mln. egzempliorių tiražu. Prieš Joe Satriani virtuoziškumą neužsimerkė ir muzikos kritikai, kurie per visą laiką „Grammy“ apdovanojimuose jį nominavo net 15 kartų.

Liepos 7 dieną gitaros virtuozas Joe Satriani svečiuosis Vilniaus „Teatro arenoje“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis