Išsiilgusiems meilės – širdis virpinanti istorija

Lietuvių širdis virpins kritikų pripažinta romantiška istorija „Prieš vidurnaktį“ su Julie Delpy ir Ethanu Hawke’u.

Lietuvos kino teatrus pasieks naujoji režisieriaus Richardo Linklaterio romantinė drama „Prieš vidurnaktį“ (angl. „Before Midnight“), kurioje pagrindinius vaidmenis atliko gerai pažįstami aktoriai Julie Delpy ir Ethanas Hawke.‘as Naujasis pasakojimas – tai prieš aštuoniolika metų garsiame filme „Prieš saulėtekį“ (angl. „Before Sunrise“) prasidėjusios istorijos tęsinys. Tąkart užsimezgusi graži istorija išsirutuliojo į rimtus santykius, netikėtai vienas kitą atradę įsimylėjėliai dabar augina dvynukes dukras, nors vestuvių dar nebuvo.

Kino juosta „Prieš vidurnaktį“
Kino juosta „Prieš vidurnaktį“
Organizatorių archyvas

Ilga meilės istorija, kurioje nuo pat pradžių vaidino J.Delpy ir E.Hawke‘as, užsimezgė kadaise traukinyje iš Budapešto į Vieną. Tada Paryžiuje studijuojanti Selina keliavo atgal į Prancūziją po viešnagės pas močiutę, o amerikietis Džesis kitąryt turėjo palikti Europą ir išskristi į JAV. Žavus vaikinas įtikino jam kaip mat į akį kritusią merginą praleisti naktį su juo klajojant po Vieną, mat viešbučiui jis tiesiog neturėjo pinigų. Galiausiai išėjo taip, kad drauge jie praleido nuostabiausią naktį gyvenime, o susitikimas abiems tapo lemtingu.

Kino juosta „Prieš vidurnaktį“
Kino juosta „Prieš vidurnaktį“
Organizatorių archyvas

Praėjus devyneriems metams jie susitiko Graikijoje, 2004-ųjų filme „Prieš Saulėlydį“ (angl. „Before Sunset“), kur jausmai vėl suliepsnojo. Dabar, praėjus 18-ai metų Selina ir Džesis gyvena kartu Paryžiuje. Jis – sėkmingas rašytojas, o ji svarsto pasiūlymą dirbti valdžios institucijose.

„The Boston Globe“ kritikų teigimu, pokalbių, jautrių ir juokingų akimirkų pilnas filmas „Prieš vidurnaktį“ demonstruoja tiek R.Linklaterio kaip režisieriaus, tiek aktorių bei scenarijaus brandumą. „Pirmasis filmas buvo apie atradimą, o antrasis apie gilesnį jau atrastų dalykų pažinimą. Trečiasis pasakoja apie tai, kas nutinka, kai įsimylėjėliai jau yra išsiaiškinę vienas apie kitą viską, kas tik įmanoma ir jie jaučia artėjančią naktį. Ši juosta parodys žmonių esybę ir kokių pastangų prireikia, kad meilė gyvuotų ilgus metus“, – rašoma recenzijoje.

Kino juosta „Prieš vidurnaktį“
Kino juosta „Prieš vidurnaktį“
Organizatorių archyvas

Kaip ir „Prieš vidurnaktį“ pirmtakai, naujoji R.Linklaterio istorijos apie Seliną ir Džesį dalis sulaukė didžiulio kritikų pripažinimo – populiariame tinklalapyje „Rotten Tomatoes“ ši juosta turi 98 iš 100 vertinimą, remiantis 71 kino kritiko atsiliepimais. Portale Metacritic.com šis filmas įvertintas 96 iš 100.

Kino juostos santrauka - videoklipe:

Turtinga jausmų ir išgyvenimų juosta „Prieš vidurnaktį“ Lietuvos kino teatrus pasieks liepos 12 dieną.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis