Festivalis „Tamsta muzika“ persikelia į Trakus

Trakuose vykstantis “Tamsta muzika'2013“ festivalis žada būti bene įspūdingiausias ne tik dėl unikalaus Trakų kraštovaizdžio, bet ir dėl gausaus Lietuvos ir užsienio atlikėjų sąrašo. Jame koncertuos virš 30-ies kruopščiai organizatorių atrinktų gyvos muzikos atlikėjų.

Festivalyje pasirodys Shaggy (JAV), Selah Sue (BE), Quadron (DK), Cortes (UK), Keymono, Saulės Kliošas, BIX, Freaks on Floor, The Ball&Chain, Leon Somov&Jazzu, Liūdni slibinai, Dee&Kamy, 4Fun, Rhythm Junkies, ir daugelis kitų. Pirmą kartą čia pasirodys Alina Orlova, Face White (Saulius Prūsaitis), BA, Golden Parazyth, Aiste Smilgevičiūtė ir Skylė, Ir visa tai kas yra gražu yra gražu.

Šiuo metu užsienyje viešinčios atlikėjos Alinos Orlovos vadybininkas pasakojo, kad Alina apskritai retai koncertuoja festivaliuose. „ Pasirinkome „Tamsta muzika“, nes jis vyks Trakuose, bus galima ramiai pakoncertuoti, grįžus išsimiegoti namuose, ir sekančią dieną atvykti patiems pasižiūrėti kolegų pasirodymų. Alina yra miesto atlikėja, tad nauja festivalio vieta – Trakai – mums puikiai tinka. Be to, kaip sako E. Parulskis, „geras festivalis turi vykti arti miesto, jog būtų senamiestis, dirbtinė žolė, kad nereikėtų braidžioti po purvus, kad pakaitomis grotų daug atlikėjų, tam, kad nespėtų nusibosti, ir t.t.”. “Tamsta muzika” festivalis yra būtent toks”, – sako Lauras Lučiūnas (A. Orlovos vadybininkas).

Alina Orlova pristatys tik kelis kartus Lietuvoje grotą naują programą. Dainas iš naujo, šiuo metu įrašinėjamo albumo gros ir grupė Keymono.

Festivalio senbuviams “Poliarizuotiems stiklams” šiemet teko ypatinga užduotis – atidaryti ir uždaryti festivalį. ““Tamsta muzika” festivalis tapo mūsų atgimimo tramplinu, ir mes tikrai negalėtume praleisti savo dalyvavimo jame. Čia ir publika kitokia, nei uždarose salėse – žmonės gamtoje atsipalaiduoja, jaučiasi gyvas kontaktas su jais, šilta atmosfera. Savo koncertui turime tik valandą, tad galbūt įterpsime kelias naujas dainas, bet žinoma, be žinomiausios, “Medžiai be lapų”, neapsieisime – šiemet jai sukanka 30 metų”, – pasakoja “Poliarizuotų stiklų” atlikėjas Šarūnas Mačiulis.

Kasmet festivalyje dalyvauja ir grupė “Saulės kliošas”. “Nusimintume, jei negalėtume atvykti. Šis festivalis mums kaip gimtadienis, mėgstame užsibūti jame keliomis dienomis ilgiau. Man tai – susitikimo vieta su draugais, muzikantais, atlikėjais. Mes visi ne tik koncertuojame, bet ir smagiai leidžiame laiką. Kasmet pristatome kažką naujo, tad ir šiemet būtinai sugrosime kelias šviežias dainas”, – pasakoja Laurynas Šarkinas.

Festivalis „Tamsta muzika‘2013“
Festivalis „Tamsta muzika‘2013“
Organizatorių archyvas

Giedrius Širka iš “Golden Parazyth” sako, kad turi paruošęs skirtingas programas skirtingiems festivaliams, ir kadangi “Tamstoje” gros daug puikių gyvos muzikos asų, jie taip pat privalės būti labai muzikalūs. Tad jų pasirodymas bus labiau gyvo garso koncertas, nei šokiai.

Šokiams bus pasiruošę ir žiūrovus linksmins geriausi Lietuvos DJ’ai: Justas Fresh&Tadas Quazar (Monday Jazz), Martin Virgin, The Sneekers, Vaiper Despotin (Renegades of bump), Saulty, Aušrinė Deficitas ir Ugnė Indėnė (Sisters of night), kt. 

Festivalio organizatorė Ona Skernevičiūtė pabrėžė, kad įdėja perkelti renginį iš Varėnos į Trakus kilo, nes Varėnoje nebetilpo visi norintys. Į Trakus daugelis galės atvykti ir vienai dienai, grįžti į namus, išssimiegoti ir vėl atvažiuoti, o tai ypač aktualu jaunoms šeimoms.

Iš viso festivalyje veiks 5 scenos: Gatvės muzikos scena “Svajonių turgelyje”, kuris veiks visoje Vytauto gatvėje; 2 didžiosios scenos Trakų pilies pusiasalyje – Trakų istorijos muziejaus erdvėje; ten pat bus ir Gatvės šokių scena, kur gros Dubstep, hip hop, reggae, vyks lindyhop pasirodymai bei įvairių stilių šokėjų kovos, o rytais bus vedama joga, tai-chi; kempinge “Slėnis” bus DJ scena.

Trys dienos meilės ir muzikos laukia jūsų, jūsų draugų ir draugų draugų, čia kviečiama atvykti su šeimomis bei augintiniais, traukiniais, motociklais, automobiliais, dviračiais – bus pasirūpinta visais.

Festivalis „Tamsta muzika‘2013“ vyks liepos 12-14 dienomis Trakuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis