Vasarą Druskininkai taps Lietuvos teatro sostine

Seniausias Lietuvos kurortas Druskininkai beveik mėnesiui taps vasaros Lietuvos teatro sostine: čia vyks pirmasis tarptautinis teatro festivalis „Vasara 2013“, kurio prezidentas – režisierius Rimas Tuminas.

Kurorto gyventojai ir svečiai turės ypatingą galimybę pamatyti daugiau kaip dvidešimt spektaklių ir scenoje susitikti su tikru aktorių žvaigždynu. Tarp festivalio svečių – fatališka gražuolė iš daugybės filmų Liudmila Čiursina, nepamirštamoji princesė iš kino juostos „Paprastas stebuklas“ Jevgenija Simonova, įvairių filmų ir serialų herojė Julija Rutberg ir daug kitų garsių vardų.

Į Druskininkus atvyksta Lietuvos, Rusijos, Armėnijos, Moldovos, Izraelio ir Baltarusijos teatrai, net septyni iš jų – iš Maskvos: J. Vachtangovo teatras, kurio meno vadovu dirba R. Tuminas, taip pat teatrai „Sovremennik“, „Na Maloj Bronnoj“ ir kiti.

Tarptautinio teatro festivalio „Vasara 2013“, kurio prezidentas – režisierius Rimas Tuminas
Tarptautinio teatro festivalio „Vasara 2013“, kurio prezidentas – režisierius Rimas Tuminas
DELFI / Tomas Vinickas

„Lietuvos teatro visuomenei festivalis bus išties įdomus. Ir man labai smalsu pamatyti visus spektaklius, net pati sau pavydžiu”, – sako konkursinės programos vertinimo komisijos narė aktorė Eglė Gabrėnaitė. 

Liepos 14 dieną, Druskininkų vasaros amfiteatre įvyks festivalio „Vasara 2013“ atidarymas, kuriam specialią programą parengė vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijų teatras „Kitas kampas“. Aktoriai vaidins lietuviškai su įvairiakalbiais intarpais, kad veiksmas būtų suprantamas ir žiūrovams iš užsienio.

Nuo liepos 15 dienos bus rodomi nekonkursinės festivalio programos spektakliai. Dvi dienas iš eilės žiūrovai galės stebėti išskirtinį monospektaklį „Kačius“, kurį vaidins aktorius iš Vologdos Vsevolodas Čiubenka. Scenoje jis įkūnys net 35 personažus iš rusų rašytojo Vladimiro Kunino to paties pavadinimo romano. Pagrindinis jų – šaunus valkataujantis katinas, kuris iškeliauja į Ameriką, nes ten jam būtinai reikia surasti savo draugą. Ir žiūrovų, ir kritikų nuomone, „Kačius“ – itin vykęs aktorinis darbas ir jaudinantis reginys, kurio neįmanoma žiūrėti be juoko ir ašarų. Spektaklis pelnė pagrindinius prizus daugiau kaip dešimtyje tarptautinių festivalių.

Organizatorių nuotr.

Daug keliavo po pasaulį ir kitas monospektaklis – aktorės Birutės Mar „Meilužis“ pagal prancūzų rašytojos Marguerite Duras autobiografinį romaną. Šis darbas, rodytas daugybėje scenų Europoje ir Amerikoje, dažnai vadinamas aktorės vizitine kortele.

Spektakliai „Kačius“, „Meilužis“ ir keli kiti festivalyje dalyvauja svečių teisėmis. Liepos 23 dieną prasidės konkursinė programa. Jos tema – „Klasika ir XXI amžius“. Visi konkursiniai spektakliai bus rodomi tik po vieną kartą.

Lietuvai Konkursinėje programoje atstovaus Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, rodysiantis spektaklį „Dostojevskis vaikams“, ir Vilniaus teatras „Arlekinas“ su spektakliu „Nosis“ pagal to paties pavadinimo N.Gogolio apysaką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis