Keturi įsimintini vakarai su akordeonu

Po debiuto Europos talentų paradu pernykščiame Kristupo vasaros festivalyje Akordeono savaitės sumanytojas Martynas Levickis imasi naujo iššūkio – net keturių solidžių akordeono muzikos projektų su lietuvių atlikėjais.

2-oji Akordeono savaitė Kristupo vasaros festivalyje pažers ir repertuarinių, ir žanrinių staigmenų, ir naujų pažinčių. Tai bus proga išgirsti neįprastos muzikos įdomiose vietose, išvysti visą plejadą jaunų šalies akordeonininkų.

Tuo, kad Savaitės meno vadovas M. Levickis nelinkęs važiuoti patikrintais bėgiais, įtikins jau pirmasis ciklo koncertas „Ant kosminio vandenyno kranto“. Jis pakvies publiką pasiklausyti šiuolaikinės muzikos ir tylos naktį po žvaigždėtu dangumi.

Galbūt kai kam tai bus vienintelė galimybė išgirsti kosmoso muziką, pasijusti visatos dalimi. Mat į koncerto programą įtrauktas ir ekscentriško JAV kompozitoriaus Johno Cage‘o kurioziškas kūrinys „4‘33”. Jo atlikėjai lygiai keturias minutes ir 33 sekundes neišleidžia nė vieno garso. Tačiau šią chrestomatinę „kompoziciją“ visame pasaulyje atlieka solistai ir didžiuliai simfoniniai orkestrai, įvairūs ansambliai, sukurdami salėse neįtikėtiną įtampą ir sukeldami publikos ovacijas.

Kiekvienąkart J. Cage‘o idėja įgyja naują turinį, nes kūrinio „4‘33” garsovaizdį sudaro spontaniški natūralios aplinkos krebždesiai, girgždesiai ir kiti atsitiktiniai garsai. Kokį išgirsime šį „opusą“ Akordeono savaitėje, mistiškoje Etnokosmologijos muziejaus aplinkoje, parodys laikas. Aišku tik viena – tai bus autentiška, nepakartojama patirtis. Juk J. Cage‘as tarsi kvailiodamas provokuoja publiką labai rimtiems dalykams – kviečia įsiklausyti į aplinkos garsus ir muziką, tapti jos dalimi, išgirsti tai, ko kasdienybėje nepastebime. Meditacijos seansą naktiniame koncerte savaip pratęs filosofiškos Sofijos Gubaidulinos ir Poulo Ruderso kompozicijos.

Visiškai kitokia nuotaika nuspalvins akordeono vakarus po bažnyčios skliautais. Turbūt nė vienas akordeono muzikos festivalis neapsieina be ugningų Astoro Piazzolla‘os kūrinių. Duoklę šiam argentinietiško tango novatoriui atiduos ir M. Levickis grieždamas su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru. Koncerte taip pat skambės ispanų kompozitoriaus Isaaco Albenizo, gruzino Enrio Lolashvilio ir lietuvio Teisučio Makačino temperamentinga muzika.

Na, o akordeonas ir Piotras Čaikovskis, atrodytų, - tiesiog įžūlus derinys. Juk populiarusis rusų kompozitorius neparašė muzikos šiam instrumentui! To nepaisydamas M. Levickis užsimojo surengti P. Čaikovskio 120-osioms mirties metinėms skirtą monografinį jo kūrinių koncertą kartu su šia proga suburtu lietuvių akordeonininkų ansambliu „Oktako“. Naujasis oktetas įvilks į originalų rūbą emocingas rusų romantiko melodijas.

Dar didesnį kolegų būrį Akordeono savaitės meno vadovas sutrauks į baigiamąjį ciklo vakarą – akordeono muzikos fiestą. Joje kviečiami dalyvauti ir pasidalyti polėkiu bei idėjomis visi to trokštantys akordeono aistruoliai.

Koncertai vyks: rugpjūčio 23 d. (Lietuvos etnokosmologijos muziejuje), 27 d., 29 d., 30 d. (Šv.Kotrynos bažnyčioje).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis