Druskininkų teatro ir muzikos festivalis – subalansuotas lietuvių žiūrovams

Devintus metus organizuojamas Druskininkų teatro ir muzikos festivalis šiemet keičia ne tik sezoną, bet ir stilių. Peržengdamas vasaros slenkstį, festivalis tikisi sulaukti didesnio vietos gyventojų bei moksleivių dėmesio.

Muzikinėje dvasioje prisistatys režisūros mokslus Maskvoje baigusio Vido Bareikio kompanija „No Theatre“, pernai pelniusi „Auksinį scenos kryžių“ už metų teatro reiškinį. Gedulingai-šventiškas jų „No concert“ – tai rytietiškos atmosferos persmelktas teatralizuotas koncertas, kuriame pamatysime pripažinimą jau spėjusius pelnyti aktorius Marių Repšį, Ainį Storpirštį, Elzę Gudavičiūtę ir kitus. Dar vienas siurprizas – Kijevo akademinio dramos ir komedijos teatro muzikinis spektaklis „Voicekas. Kūno karnavalas“ pagal Georgo Büchnerio pjesę. Ukrainos Nacionalines premijos laureato Dmitrijaus Bogomazovo spektaklis – tai meistriškas ir prieštaringas kūrinys, muzikinė plastinė drama, kurioje judesiai ir emocijos reiškia daugiau nei žodžiai. Teatro programoje taip pat pamatysime Klaipėdos dramos teatro aktorės Jolantos Puodėnaitės talentu žaižaruojantį, graudžiai juokingą monospektaklį „Aš laukiu tavęs, mielasis“ apie gyvenimą, kuriame moteris, nepaisant visko, privalo būti laiminga, graži ir stipri. Klaipėdiečiai pristatys ir garsios šiuolaikinės rusų dramaturgės Ksenijos Dragunskajos aplankytą bei teigiamai įvertintą premjerą „Lunačiarskio lunaparkas“ apie dirbtinį sostinės spindesį, provincijos stingulį ir iš savojo laiko iškritusius žmones, svajojančius apie jų gyvenimus pakeisiantį stebuklą. Alytaus teatro aktoriai vaikams seks pamokančią pasaką apie medinuko Pinokio nuotykius, o judesio studija „Kinesfera“ iš Vilniaus stebins jaunimą netikėtumų ir iliuzijų kupinu šiuolaikinio šokio bei cirko spektakliu „Sonia“. Marius Jampolskis pakvies į monospektaklį, dedikuotą Vytauto Šapranausko atminimui, o festivalį vainikuos jungtinių „Keistuolių“ aktorių pajėgomis režisuota agitacinė injekcija pagal M. Zoščenkos feljetonus ir humoreskas „Gerbiami piliečiai“, skatinančia gerbti vieniems kitus.

Organizatorių archyvas

Muzikiniuose festivalio vakaruose keliausime po pasaulį – aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė atskleis sutartinių ir flamenko žanrų žavesį, Buenos Airių gatvėmis, kuriose gimė tango muzika, pasivaikščioti kvies Eduardo Gimenez su grupe, Evelina Sašenko su akordeonininkų trio nukels į Paryžiaus Monmartro gatveles. Festivalyje taip pat džiaugsimės naujomis muzikinėmis Nedos, Rositos Čivilytės ir Leonido Šinkarenko programomis.

Organizatorių archyvas

Festivalio organizatoriai, jau kelis metus susiduriantys su rimtais sunkumais siekia prisijaukinti naują kultūrinę kurorto erdvę – Jaunimo užimtumo centrą – su techniškai įrengta sale bei lauko amfiteatru, o ateityje ieškoti naujų Druskininkų teatro ir muzikos festivlio krypčių bei formų.

Druskininkų teatro ir muzikos festivalis vyks iki rugsėjo 21 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis