Aktoriaus V. Šapranausko atminimui – speciali pjesė

Kosto Smorigino monologai jau greitai liesis į publikos širdis bei protus ilgai lauktoje premjeroje. Mono šou „Purvas“ pagal talentingo dramaturgo Sigito Parulskio kūrinį dedikuojamas šviesios atminties aktoriui Vytautui Šapranauskui, turėjusiam vaidinti šioje specialiai jam parašytoje pjesėje.

Spektaklis sužavės daugelį tų, kurie sprendžia tragikomiškas tarpusavio santykių ar kitas gyvenimo lygtis. Šypseną keliančios situacijos ir rimti dalykai, nesaldinta kalba bei drąsus žvilgsnis savo baimėms į akis – „Purve“ išsiskleis ryškios jausmų kompozicijos.

„Tai pjesė apie vienatvę, meilę, ilgesį. „Purvas” - tragikomedija, pilna paradoksų, humoro ir švelnumo”, - taip premjerą apibūdino pjesę scenai adaptavęs bei spektaklyje vaidinantis K. Smoriginas. „Mono“ žanras jam puikiai pažįstamas – K. Smoriginas režisavo tikrais hitais Lietuvoje tapusius Robo Beckerio „Urvinį žmogų”, Sigito Parulskio „Laukinę moterį”, juoko ašaras publika taipogi braukė su jo režisuotais spektakliais „Vilnius-Dakaras”, “Melo detektorius”, „DNR kodas”, „Mano žmonos vyras”.

„Purvas“ pasakoja apie nebe pirmos jaunystės aktorių, atveria jo sukauptą sukauptą minčių, pastebėjimų, vyro ir moters bendro gyvenimo patirties bei suvokimo pasaulį. „Ateina laikas, kai „britvą” pakeičia „čioperis”, alų - viskis su ledu, krepšinio aikštelę - kėglių takas... Ir tu pats pasidarai daugiau ar mažiau panašus į kėglį”, - jaunystės kultu pulsuojančiame pasaulyje pjesė nesidrovi patyrinėti, ką reiškia senti.

K. Smorigino teigimu, šis mono šou – tarsi abėcėlė visai vyrų giminei. Su ja neišvengiamai bendrauti turinčioms, savo antrąsias puses suprasti trokštančioms moterims „Purvas“ taipogi atskleis daug įdomių ir jaudinančių dalykų, įkvepiančių į gyvenimo partnerius pažvelgti naujai, atlaidžiai, su meile. „Santykiai ir seksas vyro galvoje nesimaišo. Kaip aliejus ir vanduo”, - tvirtina „Purvo” herojus, tačiau tuo pačiu nesidrovi jausmingumo ir romantikos.

„Mes pagaminame tiek purvo, kad galėtumėm jį eksportuot kaip arabai naftą. Purvas „Made in Lithuania“, kokio pageidaujate: politinio, socialinio, purvas iš TV, purvas iš interneto, purvas iš įžymybių gyvenimo, purvas „Allways“, purvas „Persil“, purvas „Chardonnay“. Kita vertus, tokio š... visur pilna, čia tik mes manom, kad mūsų purvas purviniausias...“, - dramaturgas S.Parulskis pjesės žiūrovus ragina kastis po kasdienybės paviršiumi giliau mėgaujantis įžvalgomis, atradimais, apsivalant nuo melavimo sau ir kito nereikalingo balasto.

Scenoje įkūnytas procesas ne tik visai valandai prikausto publikos dėmesį, bet ir paruošia dirvą mažiems stebuklams – tikėtina, jog iš „Purvo“ daugelis žiūrovų išeis su švariomis mintimis.

Premjera visoje Lietuvoje nuo spalio mėnesio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis