4 patarimai kaip sukurti atostogų fotoknygą

Ar esate skaičiavę, kiek nuotraukų padarote per atostogas? Daugybę, tiesa? O ar kada susimąstėte, ką su nuotraukomis daryti toliau? Mes siūlome nelaikyti jų kompiuteryje.

Fotoknyga – tai naujas būdas spausdinti nuotraukas. Norime, kad jūsų nuotraukų knyga būtų pati gražiausia, todėl dalinamės keturiais patarimais kaip sukurti nuostabią atostogų nuotraukų knygą!

Reklamos užsakovų nuotr.
1. Nelaukite, kol prisiminimai išblės – kurkite iš karto

Kiekvienas iš mūsų mėgstame atidėti darbus paskutinei minutei. Tačiau kurti fotoknygą ir nuotraukas paversti puikia istorija bus daug lengviau, jei darysite tai iš karto po atostogų arba net pačių atostogų metu!

Tai labai paprasta: išsirinkite labiausiai patinkantį fotoknygos formatą ir tiesiog įkelkite nuotraukas. Pasirinkite labiausiai patinkantį šabloną arba originalų knygos dizainą sukurkite patys.

Įkėlę nuotraukas, galite pasirinkti jums patogiausią dėstymo būdą. Į fotoknygą įkeltas nuotraukas galite išdėstyti automatiškai, arba, tempiant jas ant puslapio, išdėlioti rankiniu būdu.

Turėkite omenyje ir tai, kad fotoknygoje išsaugotos nuotraukos niekur nebedings! Net jei kažkas atsitiktų jūsų kompiuteryje esančioms nuotraukoms, fotoknygoje jos saugios. Bet kada prisijungę, galėsite tęsti savo darbą, įkelti naujas nuotraukas bei toliau kurti knygą.

Reklamos užsakovų nuotr.
2. Trys pagrindinės nuotraukų temos: peizažas, žmonės, kasdienybės akimirkos

* Peizažas – akivaizdus fotoknygos elementas, tačiau patikėkite, dauguma žmonių tai pamiršta. Nepagailėkite vietos ir kraštovaizdžio nuotraukas komponuokite per du puslapius – tegul artimieji tikrai pamato, kokias nuostabias vietas aplankėte.

* Žmonės. Tikriausiai pagalvojote apie save bei savo šeimą – tai be galo svarbu, tačiau nepamirškite ir per kelionę sutiktų žmonių portretų. Skirkite jiems vietos, bei paįvairinkite knygą trumpomis istorijomis. Nustebsite kai, praėjus net trumpam laiko tarpui, prierašai prie nuotraukų atgaivins jūsų prisiminimus.

* Kasdienybės akimirkos, tokios kaip kelio ženklų, maisto, kurį valgote, net traukinio ar muziejaus bilietų nuotraukos paįvairins jūsų knygą.

Reklamos užsakovų nuotr.
3. Papasakokite istoriją

Kurdami fotoknygą, nepamirškite pagrindinių istorijos rašymo taisyklių. Pradėkite nuo efektingos įžangos – juk nenorite, kad knygą atsivertęs žmogus norėtų ją iš karto užversti. Nuotraukas stenkitės dėstyti nuosekliai, bandykite išlaikyti chronologinę tvarką bei grupuokite jas į skyrius ar poskyrius. Taip pat galite dėlioti jas pagal temas.

Nepamirškite prierašų – jie papildo nuotraukas ir yra tikrai svarbūs. Tekstui galite skirti tik pirmuosius puslapius arba rašyti jį šalia nuotraukų. Taip pat sukurkite knygos pavadinimą. Patariame visame albume naudoti vienodą šriftą. Na, o jūsų atostogų istorijos pabaiga turi būti tarsi akcentas, dėl kurio norisi dar kartą atsiversti knygą.

Reklamos užsakovų nuotr.
4. Atkreipkite dėmesį į technines detales

Geros kokybės nuotraukoms puslapyje skirkite daugiau vietos. Didelės, aukštos kokybės nuotraukos fotoknygoje atrodo fantastiškai. Mažesnės kokybės nuotraukas komponuokite po tris ar keturias viename atvarte/puslapyje. Taip ne tik sukursite įdomų albumą, bet ir išlaikysite gerą spaudos kokybę.

Ryškioms ir, jūsų manymu, gražioms nuotraukoms skirkite daugiau erdvės. Per visą puslapį dėliokite nuotraukas, kurios ne tik kokybiškos, bet ir emocingos.

Jei į puslapį norite sudėti daug nuotraukų, grupuokite jas pagal spalvas, toks puslapis bus daug gražesnis. Viename puslapyje ar atvarte išdėstykite panašaus atspalvio, ryškumo ir kontrasto vaizdus.

Reklamos užsakovų nuotr.
Kurdami fotoknygą jūs taip pat galite:

Įrėminti nuotraukas. Rėmelis ne tik dekoruoja nuotraukas, bet ir išskiria jas iš fono bei suteikia joms stabilumo.

Pasukti nuotraukas. Pasuktos nuotraukos paįvairina fotoknygos dizainą. Pasukimas taip pat išskiria nuotrauką vizualiai. Tik svarbu nepersistengti, nes per daug pasuktos nuotraukos gali atrodyti netvarkingai.

Pasirinkti foną. Fonas nebūtinai turi būti baltas ar juodas, nors tai ir yra populiariausias pasirinkimas. Jį galite derinti ir prie nuotraukos spalvos, o kad būtų įdomiau, fonui galite panaudoti ir nuotrauką.

Reklamos užsakovų nuotr.
Jei turite daugiau gerų patarimų, pasidalinkite jais ZOOMBOOK Facebook grupėje bei nepamirškite, jog gražiausias fotoknygas kuriate čia: www.zoombook.lt

Užsakymo nr.: PT_62695603

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis