Valentinas Masalskis grįžta į kino ekranus

Šiuo metu Klaipėdos rajone vyksta debiutinio Karolio Kaupinio trumpametražio filmo „Triukšmadarys“ filmavimo darbai. Pagrindinio veikėjo – mokyklos direktoriaus – vaidmuo filme patikėtas teatro ir kino aktoriui Valentinui Masalskiui.

Uostamiestyje gyvenantis ir Klaipėdos jaunimo teatrui vadovaujantis aktorius prisipažino, jog jį sužavėjo jauno režisieriaus noras kalbėti apie svarbius ir problemiškus dalykus.

Filmas pasakos apie mažo miestelio mokyklą, kuriai gresia uždarymas, nes apylinkėse trūksta vaikų. Vieną dieną ją pasiekia žinia – Lietuvoje keičiami mokykliniai skambučiai, nes senieji nebeatitinka garso standartų. Kolektyvas ruošiasi sutikti delegaciją, kuri atveš naują skambutį. Tačiau direktorius pradeda nerimauti, kas įvyks, jei svečiai prisimins pagrindinę mokyklos problemą – moksleivių skaičių?

„Triukšmadarys“
Organizacijos nuotr. (L. Drižytės nuotr.)
Kaip teigia režisierius K. Kaupinis, filmo idėja gimė išgirdus, jog viena Vilniaus mokykla sprendė naujos skambučio melodijos klausimą. Jam tai pasirodė įdomus ir keistas atvejis. Rašant scenarijų „skambučio klausimas“, anot režisieriaus, pradėjo trauktis į antrą planą. Jis norėjo papasakoti istoriją apie tai, kaip bandoma išvengti to, kas neišvengiama.

Įtemptai Klaipėdos jaunimo teatre dirbantis V. Masalskis sutiko vaidinti su sąlyga, jog filmavimo darbai vyks netoli Klaipėdos. Galiausiai buvo rastas kompromisas – „Triukšmadario“ kūrimo darbai vyksta Klaipėdos rajono Veiviržėnų miestelyje. Kaip teigia aktorius, jauniems žmonėms reikia padėti rasti savo kelią – ar tai būtų kinas, ar teatras.

Filmavimo darbai
Organizacijos nuotr. (L. Drižytės nuotr.)
„Mes atsakome už jaunus žmones, reikia jiems padėti. O kalbant apie Karolio filmą, man patiko, jog jis daro problematišką kiną. Apie tai, kad tuštėja mokyklos, kad sensta mokytojų kolektyvai, kad mažėja vaikų klasėse. Kalba apie tai, kas jam skauda. Kinas turi būti problemiškas, turi nešti žinią žmonėms. Jis negali būti tik „šiaip sau“, neturi tik linksminti. Tegul televizija linksmina“, – sako V. Masalskis.

„Triukšmadarys“ kuriamas kaip tarptautinės bendros gamybos projektas su Švedija ir Bulgarija. Filmas dalinai finansuojamas Lietuvos kino centro prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, prodiusuojamas kompanijos „Čiobreliai“, prodiuserė – Marija Razgutė.

Karolis Kaupinis ir Valentinas Masalskis
Organizacijos nuotr. (L. Drižytės nuotr.)
„Triukšmadario“ projektas jau susilaukė tarptautinio dėmesio. Šių metų kovo mėnesį jis dalyvavo naujų filmų projektų pristatymo renginyje „European Short Pitch 2013“ Liuksemburge, kurį organizavo asociacija NISI MASA. Čia jis buvo apdovanotas kaip geriausias kino projektas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis