Negavusieji bilietų į J. Vachtangovo teatro spektaklius, nenusiminkite!

Lapkričio 13 ir 15 dienomis tiesiogines spektaklių transliacijas rodys LRT kultūros kanalas ir interneto žinių svetainė DELFI.

Š. m. lapkričio 13, 14, 15 dienomis į Lietuvą gastrolių atvyksta Maskvos akademinis J. Vachtangovo teatras, vadovaujamas režisieriaus Rimo Tumino. Gera žinia tiems, kurie nespėjo nusipirkti bilietų į režisieriaus spektaklius „Eugenijus Oneginas“ ir „Vėjas tuopose“.

Gastrolių organizatoriaus Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovė Greta Cholina sako: „Beveik šimtmetį skaičiuojantis ir šiuo metu režisieriaus Rimo Tumino vadovaujamas J. Vachtangovo teatras Rusijos žiniasklaidoje vadinamas ryškiausiu kūrybinio Renesanso pavyzdžiu.

Jau kitą antradienį į Lietuvą atvyksta 65 asmenų trupė, tarp kurių – garsiausi Rusijos teatro aktoriai: Sergejus Makoveckis, Liudmila Maksakova, Galina Konovalova, Julija Borisova, Viktoras Dobronravovas, Vladimiras Simonovas, Olga Lerman. Džiaugiuosi, kad Lietuva yra pirmoji šalis, į kurią gastrolių atvežamas „Eugenijus Oneginas“ ir tik vėliau jis bus rodomas Prancūzijoje, JAV, Izraelyje, Kanadoje. Esu dėkinga rėmėjams „Rokiškio sūriui“, sultims „Magnum“ ir TEO už tai, kad turime šią galimybę.“

Režisierius Rimas Tuminas tikina, kad aktoriai Lietuvą žino puikiai: „Atvykę visada stengiasi pratęsti vizitą, jiems žmonės čia atrodo geri, nuoširdūs, labai svetingi. Kartais net baisu, kad jų niekas neužgautų, kad nesugriautų to gero vaizdo. Aktoriai man pasakoja apie Lietuvą tokius dalykus, kurių aš pats jau nebepastebiu“, - sako Rimas Tuminas.

*
*
Organizatorių archyvas
A. Puškino „Eugenijus Oneginas“ – literatūros deimantas, retai pasitaikantis dramos teatrų scenose. Visai neseniai Maestro Rimui Tuminui pelnęs dar vieną „Krikštolinės Turandot“ apdovanojimą, spektaklis tapo lankomiausiu Maskvoje. Režisierius sako, kad, statydamas spektaklį, ieškojo atsakymo į klausimą „kas yra herojus?“.

„Klasikų aprašyti herojai, kaip ir mes dabar, nuolat įtarinėja savo šalį, lyg sakytų „na, už didelius pinigus, parduočiau“. Toks yra Oneginas ir už tai iš jo buvo atimta meilė. Tikroji herojė yra Tatjana, kuriai duota gamtos malonė, drąsus tiesumas, nuoširdumas“, – apie spektaklį „Eugenijus Oneginas“ pasakoja Rimas Tuminas.

G. Sibleyro pjesės „Vėjas tuopose“ pastatymo Rusijos spauda laukė dešimtmetį. J. Vachtangovo teatro spektaklyje – trijų Rusijos grandų – Vladimiro Simonovo, Maksimo Suchanovo ir Vladimiro Vdovičenkovo – pasirodymai. Nervingas, jausmingasis Gustavas (akt. V. Vdovičenkovas), flegmatiškasis Fernanas (akt. M. Suchanovas) ir teisinguolis, rimtuolis Renė (akt. V. Simonovas) kasdien susitinka namo terasoje.

„Svajingai naivūs, ambicingi ir saviironiški keistuoliai. Jie ieško atsakymo į klausimus apie amžinybę, išdidumą, meilę, užuojautą“, - sako režisierius.

Teatro kritikas Eugenijus Tropas apie spektaklį rašo: „Spektaklyje daug talentingai sugalvotų triukų, yra ir tikrų fokusų, reprizų, salto, intermedijų – visko neišvardinsi, o ir nereikia. Nesinori sugriauti būsimų žiūrovų pasitenkinimo. Visa tai reikia pamatyti. Pjesėje filosofiškasis Fernanas sako: „Dauguma vyrų – visiški kretinai“. Garantuoju: vyrai, sukūrę spektaklį „Vėjas tuopose“ šiai daugumai nepriklauso. Jie linksmi, protingi, o tai – retenybė“.

Scenografiją spektakliams kūrė dailininkas Adomas Jacovskis, muziką – kompozitorius Faustas Latėnas, spektakliui „Eugenijus Oneginas” choreografiją kūrė Anželika Cholina.

Spektakliai „Eugenijus Oneginas“ ir „Vėjas tuopose“ lapkričio 13, 14, 15 dienomis Nacionaliniame dramos teatre. O Lapkričio 13 ir 15 dienomis 19 val. 10 min. dar ir tiesiogiai per LRT kultūros kanalą ir interneto žinių svetainę DELFI. Projekto partneriai, užtikrinantys transliacijoms internetinį ryšį – TEO ir HOSTEX.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis