III Vilniaus fortepijono festivalis skirtas visų epochų mūzoms

Lapkričio 16-30 dienomis Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyks jau 3-iasis Vilniaus fortepijono muzikos festivalis. Šiais metais festivalio moto – Mūzų palytėtos – pasirinktas ne veltui: filharmonijos scenoje skambėsiantys šeši koncertai pristatys fortepijono virtuozes, atliekančias garsiausius klasikinės muzikos kūrinius.

Festivalio sumanytoja ir meno vadovė – talentingoji Mūza Rubackytė, dovanos išskirtinį festivalio atidarymo koncertą.

„Šiais ypatingais metais, Lietuvai pirmininkaujant Europos Tarybai, Trečiąjį Vilniaus fortepijono muzikos festivalį skiriame moterims, nes kiekviena epocha turėjo savo mūzas – daugybės menininkų įkvėpėjas. Jų grožis, švelnumas, elegancija ir žavesys buvo lyginamas su įstabiausiais brangakmeniais ir vertinamas labiau už žemiškus turtus, o žavėjimasis jomis, aistringa meilė ir geismas sklido iš didžiųjų dainių lūpų“, – linkėdama nuostabios kelionės po muzikos pasaulį festivalio metu, sako Mūza Rubackytė.

Kaip ir kasmet, festivalis pagerbs iškilią asmenybę. Vos po savaitės bene žymiausiam dabarties lenkų kompozitoriui Krzysztofui Pendereckiui sukaks 80 metų. Festivalio pradžios koncertas lapkričio 16 d. bus skiriamas būtent šiam kūrėjui: nuskambės dešimties dalių (be pertraukos) kolosalus K. Pendereckio „Resurrection“ fortepijonui ir orkestrui. Koncertuos Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, prof. Mūza Rubackytė ir žymus Čilės dirigentas Maximiano Valdes.

Likusioje festivalio programoje nuskambės trys rečitaliai: lapkričio 20 d. skambins fortepijono filosofe vadinama Čilės pianistė Edith Fisher, lapkričio 23 d. – Vokietijoje gyvenanti lietuvių kilmės pianistė Guoda Gedvilaitė ir lapkričio 27 d. – žymiausia bulgarų kilmės pianistė ir 2007 m. Karalienės Elžbietos konkurso Briuselyje II vietos laureatė Plamena Mangova.

Uždarymo koncerte lapkričio 30 d. su lietuvių kolektyvu ir maestro Robertu Šerveniku pasirodys bene ryškiausia Turkijos pianistė, prestižinėse pasaulio salėse koncertuojanti Gülsin Onay. Ji fortepijono meno paslapčių Paryžiaus konservatorijoje sėmėsi iš tokių legendinių pedagogų, kaip Nadia Boulanger, Pierre’as Sancanas ar Monique Haas. Visi festivalio koncertai skambės Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje.

Šiemet taip pat bus tęsiama festivalyje įsigaliojusi tradicija – scenoje pristatyti jaunosios kartos atlikėjus, įvairių konkursų nugalėtojus. Didžiojoje scenoje pasirodys 2012 m. vykusio Tarptautinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureatai: smuikininkas Daniilas Bulajevas (Latvija), smuikininkė Rūta Mažolytė (Lietuva) ir japonų pianistė Yukine Kuroki.

2009 m. startavęs ir kas du metus vykstantis fortepijono muzikos forumas nuo pat pradžių puoselėja misiją Lietuvos publiką supažindinti su stipriomis fortepijono asmenybėmis, rodyti aukščiausią pianistų meistriškumą ir skirtingų fortepijono mokyklų patirtį. Pati M. Rubackytė, ne vieno prestižinio apdovanojimo nugalėtoja, siekia, kad festivalis į klausytoją prabiltų viena ar kita aktualia tema, pvz. pirmasis festivalis buvo skirtas Lietuvos tūkstantmečio paminėjimui ir Fryderyko Chopino gimimo 200-ajai sukakčiai; antrasis buvo skirtas Ferenco Liszto gimimo 200-osioms ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms.

Festivalį remia: Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas, Saulius Karosas, Medicinos bankas, Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, Gražina Gudaitytė Liautaud, Advokatų profesinė bendrija „Triniti“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis