Į atvirą renginį kviečiami poeto S. Gedos kūrybos mylėtojai

Gruodžio 12 dieną pasaulis turėtų minėti Sigito Gedos penktąsias mirimo metines.

Deja, pasaulis nedaug žino apie savo didį poetą, paslėptą lietuvių kalbos vandenų gelmėse. Lietuviai gi, savo istoriškai susiklosčiusio kuklumo apsėsti, abejoja, ar Geda išties didis. Tad „Knygos teatras“ kartu su „Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu“ bei „Vinco Mykolaičio Putino memorialiniu butu-muziejumi“ kviečia minėtiną dieną susitikti, pavakaroti ir paskaityti poeto eilių.

Vakaro erdvė nebus padalinta į sceną ir žiūrovų salę, sėdėsime, kaip vakarojant sėdima ratu aplink laužą. Vakaro programoje nepamatysite skaitovų pavardžių, nes nebus pasidalinimo į skaitovus ir žiūrovus: visi bus žiūrovai ir visi bus skaitovai.

Nė kiek nenuvertiname aktorių meistriškumo, bet esame patyrę, kad neprofesionalų skaitomi mėgstami gyvenimo eilėraščiai nuskamba su kitokia, bet ne mažiau įtaigia, paveikia jėga.

Vakaras skirtas ne tiek S. Gedos atradimui, kiek prisiekusiems poeto gerbėjams atrasti vieniems kitus, tarsi susiburti į klubą, kuriame pasakymas, kad S.Geda yra tarp didžiųjų pasaulio poetų, niekam nekels abejonių.

Skleisdami žinią apie vakarą, sulaukėme klausimų, ar gali ateiti ir naujokai – tie, kuriems girdėtas tik Sigito Gedos vardas, bet ne jo poezija. Atsakydavome, kad jie, patys to nežinodami, yra Gedos gerbėjai.

Filmas „Velnio nuotaka“, roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“, Vytauto Kernagio Balto Nieko dainelės, visas pluoštas „Tele bim bam“ dainelių – sunku rasti žmogų, kuris duše, automobilyje ar geroje kompanijoje nebūtų dainavęs Sigito Gedos rašytų tekstų.

Išvada: visi esame Gedos gerbėjai ir visi laukiami paminėjime. Vakaras vyks gruodžio 12 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, Antakalnio gatvė 6. Pradžia - 18 valandą.

Redita Dominaitytė, "Knygos teatro" vadovė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis