Choreografas iš Šveicarijos šventinę premjerą pristato Vilniuje

Prieššventiniame Menų spaustuvės repertuaro šurmulyje – įspūdinga choreografo iš Šveicarijos Jérôme‘o Meyerio premjera. Kartu su Lietuvos šokėjais gruodžio 19 d. jis pristatys šokio spektaklį „W(o)men“.

Šio spektaklio ištrauka buvo kuriama ir pristatyta 2012 metais Lietuvoje ir Olandijoje, Menų spaustuvės ir Korzo teatro (Haga, Olandija) abipusių mainų projekto „NL/dance/LT“ metu. Sulaukusi teigiamų kritikų ir žiūrovų vertinimų, Menų spaustuvė pakvietė žymųjį choreografą tęsti darbą ir sukurti pilnos trukmės šokio spektaklį. Ir pačiam J.Meyeriui patiko dirbti Lietuvoje su talentingais mūsų šalies šokėjais, jis mielai sutiko pristatyti naujausią savo premjerą „W(o)men“ būtent Vilniuje.

Angliškas spektaklio pavadinimas neturi tiesioginio vertimo į lietuvių kalbą, bet angliškai suprantantys nesunkiai sugaudys keletą jo prasmių. Pagrindinė kūrinio tema – moterų pasaulis. Moterų karalystėje jos grakščiais judesiais bandys atskleisti savo stiprybę.

Spektaklio kūrybos procesas buvo sudėtingas. Pernai jame dalyvavusios jaunosios šokėjos Kristina Markevičiūtė ir Barbora Guželytė dėl traumų ir užimtumo šiemet negalėjo tęsti šio darbo. Todėl vasaros pabaigoje Menų spaustuvė ir choreografas nusprendė surengti naujų šokėjų, kurie prisijungtų prie nuo pat pradžių spektaklį kūrusios, įvairių žinomų choreografų ir režisierių spektakliuose dalyvaujančios Agnės Ramanauskaitės, atranką.

Taip buvo suburta talentingų šokėjų Airidos Gudaitės (žinomos gatvės šokio atlikėjos ir choreografės, įvairių TV šokio realybės šou dalyvės), Ievos Navickaitės (buvusios Kauno šokio teatro „Aura“ ir Izraelio „Kibbutz“ šokio trupės jaunimo grupės šokėjos) ir Manto Stabačinsko („Auros“ solisto, dalyvaujančio ir daugelio kitų žymių choreografų darbuose) kompanija. Kartu su jais scenoje bus ir A. Ramanauskaitė, o užkulisiuose – kompozitorė Rita Mačiliūnaitė ir scenografė Simona Biekšaitė, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis.

Choreografas J. Meyeris šiuo metu dirba ir kuria Nyderlanduose, tad naujausio savo darbo Vilniuje dalį kūrė užduotis siųsdamas internetu – šokėjai repetuodavo ir be jo. Likus savaitei iki premjeros, Jerome‘as atvyko į Menų spaustuvę ir skuba dėlioti paskutinius šokio akcentus.

J. Meyeris (Šveicarija) yra nepriklausomas choreografas, gyvenantis ir dirbantis Nyderlanduose. Jis studijavo Ženevoje ir Miunchene. Pradėjo šokti „Scapino Ballet“ (Olandija), vėliau buvo Ženevos baleto trupės (Šveicarija) narys, tai pat šoko elitinėse šokio pasaulio trupėse „Batsheva“ (Izraelis) ir Nyderlandų šokio teatre („Nederlands Dans Theater“). Jis atliko solines partijas Williamo Forsythe’o, Wimo Vandekeybuso, Matso Eko, Johno Neumeierio ir José Limono šokio spektakliuose. J. Meyeris taip pat kūrė choreografiją spektakliams Filadelfijoje (JAV), Hagoje, Ženevoje.

Choreografija: Jérôme Meyer (Šveicarija/ Nyderlandai)
Šokėjai: Agnė Ramanauskaitė, Airida Gudaitė, Ieva Navickaitė ir Mantas Stabačinskas
Kompozitorė: Rita Mačiliūnaitė
Kostiumai ir scenografija: Simona Biekšaitė
Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis