Scenoje - „Liepaitės“ ir „Liepos“

Jau penkiasdešimt metų gyvuojančios „Liepaitės“ ir dvidešimt penkerius metus dainavimu džiuginančios „Liepos“ auksinį koncertų sezoną pradės galingu akordu kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

Sausio 30 d. kolektyvai pakvies į Šv. Kotrynos bažnyčią, kurios skliautus užpildys didingi Baroko muzikos meistrų šedevrai.

Choras „Liepaitės“ intensyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs daugiau nei 1500 pasirodymų. Kolektyvo repertuarą sudaro lietuvių, užsienio klasikų, šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, atliekami tiek „a cappella“, tiek su orkestrais. Nuo pat gyvavimo pradžios „Liepaitės“ - nuolatinės įvairių tarptautinių konkursų ir festivalių dalyvės bei laimėtojos, bendradarbiauja su žinomais Lietuvos atlikėjais, dirigentais.

Šiuo metu kolektyvas dalyvauja projekte „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“, kuriame dėl teisės atstovauti Lietuvą pirmąkart rengiamoje chorų „Eurovizijoje“ rungiasi septyni geriausi Lietuvos chorai.

„Choras „Liepos“ susikūrė iš ilgesio dainai. Tai - ne tik maloni širdžiai veikla, tai gyvenimo būdas džiaugtis muzika ir savo džiaugsmu dalintis su kitais. Koncertų sezoną pradedame ypatingu koncertu „Širdies šviesoje“, kuriame norime muzikos teikiamu džiaugsmu prisiliesti prie kiekvieno klausytojo sielos,“ – teigia kolektyvo meno vadovė ir dirigentė Audronė Steponavičiūtė Zupkauskienė.

Koncerto solistės – Vida Taurinskaitė-Rukšienė (sopranas) ir Renata Dubinskaitė (mecosopranas) džiaugiasi artėjančiu šventiniu renginiu bei galimybe scenoje pažymėti garbingus jubiliejus.

Pasak jų, programoje skambėsiantys kompozitorių G. B. Pergolesi bei H. Purcel kūriniai puikiai tinka tokiai progai, nes yra ne tik inspiracija filosofiniam žvilgsniui į sakralumą mūsų gyvenime, bet kartu ir žavinga muzika, savo nekasdieniška šviesa nuskaidrinsianti pirmojo metų mėnesio pabaigą...

Koncertas „Širdies šviesoje“ vyks sausio 30 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30). Įėjimas laisvas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis