Edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“ skaldys žiemos ledus

Jau ketvirtus metus iš eilės Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) organizuoja edukacinį festivalį jaunimui – „Nerk į teatrą“.

Tiesa, šiemet jis prasideda anksčiau nei įprastai – vasario 10-ąją ir tęsis iki vasario 14-tos. Festivalio rengėjams ir dalyviams nebaisus šaltukas, ledas ir sniegas – jį sėkmingai įveiks kūrybos ir pažinimo galia, atverdama kelią visiems teatro meno ištroškusiems narams.

2013 metų pabaigoje Lietuvos kultūros ministerija festivalį „Nerk į teatrą“ įvardijo kaip geriausiai parengtą ir įvykdytą vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektą. Šis gestas įpareigoja nesustoti ir tęsti prasmingą darbą.

Organizatorių nuotr.
Festivalio „Nerk į teatrą“ sumanytojai ir toliau laikosi savo idėjos – suteikti jaunimui galimybę pažvelgti į teatrą iš kitos – užkulisinės pusės, todėl mokiniams ir studentams suteikia galimybę ne tik stebėti galutinį teatro produktą – spektaklį iš šalies, bet ir su profesionalų pagalba išbandyti savo jėgas... aktoriaus pozicijoje.

Šiemet rengėjai daug dėmesio skiria pradinių klasių moksleiviams, pasiūlydami aktorinio meistriškumo užsiėmimus-šėliones su Vytauto Didžiojo universiteto vaidybos studentais, scenos kalbos pratybas, taip pat ekskursiją po nematomas žiūrovui teatro erdves.

Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami apšilti padus su charizmatiškuoju, ne vieną aktorių ir režisierių kartą išugdžiusiu režisieriumi Gyčiu Padegimu, atrasti žodžio galią su aktore ir pedagoge Jūrate Aniulyte, kuri atskleis šio meno techniką bei paslaptis, išbandyti aktorių trenažą su VDU vaidybos studentais ir „Forumo teatro“ dirbtuves su aktoriumi bei pedagogu Vytautu Gasiliūnu, raginančias scenoje atkurti realias jaunimo išgyvenimais pagrįstas situacijas.

Organizatorių nuotr.
Bet kokio amžiaus teatro mylėtojai mielai kviečiami panardyti muzikos garsuose su multiinstrumentalistu Tomu Dobrovolskiu, taip pat praplėsti akiratį ir susipažinti su būsimųjų aktorių diplominiais spektakliais: LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) A. Čechov „Trys seserys“ ir G. Boccaccio „Dekameronas“, savo nuomonę apie teatro meną iškreišti „Teatro kalbėjimuose“ su režisieriumi Artūru Areima bei teatrologėmis Silvija Čižaite-Rudokiene bei Monika Jašinskaite bei pirmiesiems susipažinti su interaktyviu teatro muziejumi.

Taip pat įpusėjus festivaliui visus, nebijančius žiemiško oro, pakvies teatras netradicinėse erdvėse – „Žuvies akies“ ir šokio teatro PADI DAPI FISH šiuolaikinio šokio spektaklis „Akvariumai“ apie nepatogią temą ne patogiose teatro kėdėse, o pro lango stiklą „Sofa Travel“ patalpose Kęstučio g. 86.

Organizatorių nuotr.
Festivalį vainikuos neįprastas renginys – „Pirma naktis teatre“. Tiesa, šis naktinis 23 val. spektaklio „Plėšikai“ seansas su ženklu N-16. Intriguoja?

Vasario 10-14 d. sėkmingai neriame jau ketvirtą kartą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis