Knygų mugės renginiai: nuo Čekuolio iki finansų ministrės

Šiemet Vilniaus knygų mugės svečiai turės galimybę pabendrauti su vienais populiariausių lietuvių autorių. Leidykla „Alma littera“ kviečia į susitikimus su 10 lietuvių rašytojų.

Tarp jų – Sigitas Parulskis, pristatantis tragikomiškų tekstų rinktinę „Mano tikėjimo iltys“, Aušra Maldeikienė, sudėjusi ekonomikos dėsnius kritiškai mąstantiems į knygą „Melo ekonomika“, bei Vilniaus knygų mugės simboliu pramintas Algimantas Čekuolis, žadantis atskleisti ne tik enciklopedines tiesas, bet ir savo autobiografiją, kuri aprašyta naujausiame jo kūrinyje „Generolo Sena Karvė istorija“.

Vasario 20 d., Bičiulių dieną, į susitikimą skaitytojus pakvies Algimantas Čekuolis, kuris kartu su laidų vedėju Vytaru Radzevičiumi ir LRT vyriausiąja režisiere Asta Einikyte ne tik pristatys naują savo knygą „Generolo Sena Karvė istorija“, bet ir diskutuos apie svarbiausius šiuolaikinio pasaulio reiškinius. Rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir laidų vedėjo duoną išbandžiusį A. Čekuolį galėsite išvysti ir vasario 22 d., nekasdienių pasimatymų dieną, LRT studijoje, kur Rašytojų kampe jį kalbins kolega Andrius Tapinas.

Tą pačią dieną LRT studijoje svečiuosis buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, buvęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius ir konservatorius Kęstutis Masiulis, kurie aptars knygą „Melo ekonomika“ su jos autore ekonomiste A. Maldeikiene. Renginio moderatorius – Andrius Tapinas.

Rašytojų kampe išvysime ir dar vieną žinomą lietuvių autorę ­– Audronę Urbonaitę. Vasario 21 d. rašytoja pasakos apie neseniai gimusią knygą „Žydiškų daiktų kambarys“. Susitikimo metu trečiąjį rašytojos romaną, kuriame pasakojama betėvės mergaitės gyvenimo istorija, aptars Aidas Puklevičius ir Linas Slušnys.

Ne vienerius metus gyvuojanti Ryčio Zemkausko vedama laida „Pasivaikščiojimai” ir joje girdėti pokalbiai su iškiliais visuomenės, kultūros, meno, mokslo, religijos veikėjais sugulė į knygą. Diskusiją tema „Pasivaikščiojimų filosofija“ galėsite išgirsti vasario 21 d. Knygos pristatymą moderuos Marius Ivaškevičus.

Rašytojas Jaroslavas Melnikas šiemet pristatys net dvi savo knygas: „Moters laimės enciklopediją“ ir tik suaugusiems skirtą „Maša, arba Postfašizmas“. Diskusijos apie kūriniuose nagrinėjamas temas su A. Peluritytė-Tikuišienė, R. Zemkausku, A. Šlepiku, V. Puteikiu ir pačiu autoriumi vyks vasario 21-22 dienomis.

Vasario 22 d. taip pat galėsite akis į akį pabendrauti su rašytoju Sigitu Parulskiu bei gauti autografą naujausiame jo kūrinyje „Mano tikėjimo iltys“. Tai – tragikomiškų istorijų rinktinė, kurioje menininkas stebi ir apmąsto įvairius visuomenės reiškinius, pasitelkdamas jo kūrybai būdingą ironiją bei paradoksą.

Netikėtas, bet labai įdomus rašytojos Renatos Šerelytės posūkis į fantastikos žanrą bus pristatytas trečiąją Vilniaus knygų mugės dieną. Rašytojos kūrinį „Kokono baladės“ pristatys Andrius Tapinas. Rašytojo amplua praeitais metais debiutavęs laidų vedėjas šiemet, paskutinę mugės dieną, savo gerbėjus nudžiugins pranešimu „Istorijos, kurios laužo žanrus“ bei pristatys knygos „Vilko valandos” audioknygą, kompiuterinį žaidimą ir interaktyvią planšetiniams kompiuteriams skirtą versiją.

Zita Čepaitė svečių lauks knygos „Londono vėjas“ pristatyme, kuriame vasario 22 d. jai talkins rašytoja Solveiga Daugirdaitė.

Paskutinę mugės dieną LRT studijoje knygą paaugliams „Liepsnojanti“ pristatys Kazys Saja. Susitikime taip pat dalyvaus Kęstutis Urba, renginį ves Palmira Galkontaitė.

Vilniaus knygų mugė vyks vasario 20-23 dienomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis