Jaunimo fotografijose - stresas

Vasario 14 d., Vilniaus vaikų bibliotekoje „Saulutė“ duris atvers unikali, tarptautinė jaunimo fotografijų paroda „Stresas“. Parodoje eksponuojami tarptautinės komisijos atrinkti darbai.

Juos autoriai atsiuntė surengus konkursą, kuriuo siekta padėti jaunimui atpažinti stresą ir išmokti jį suvaldyti. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti parodos uždarymo metu, vasario 22 d. 14 val.

Renatos Skrockaitės nuotr.
„Stresas daugeliui mūsų yra savaime suprantama būsena. Mes neįsivaizduojame gyvenimo be jo. Tačiau apmąstyti kaip jis keičia mūsų veiksmus, kaip veikia sveikatą, dažnai neturime laiko. Pirmas žingsnis, norint išvengti nepageidaujamų streso pasekmių – jį atpažinti. Tai ir pakvietėme padaryti jaunimą ir atsiųsti fotografijas konkursui“, - sako Lietuvos jaunimo centro direktorius Martynas Norbutas.

Austėjos Sirijatavičiūtės nuotr.
Parodoje bus eksponuojami darbai iš Lietuvos ir Lenkijos, kurie gauti įgyvendinant „Veiklus jaunimas“ programos remiamą dviejų organizacijų, Lietuvos jaunimo centro ir Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw, jaunimo organizuojamą tarptautinę iniciatyvą „Youth stressed out – check this out!“.

„Paroda neveltui atidaroma vaikų bibliotekoje „Saulutė“. Čia ne tik ugdomi vaikų skaitymo įgūdžiai, jie mokomi pastebėti, pajausti ir suprasti mus supančią aplinką, o kūrybinių stovyklų metu profesionalūs dailininkai moko vaikus perteikti piešiniais savo įspūdžius apie perskaitytus kūrinius, išreikšti emocijas ir nuotaikas po susitikimų su rašytojais... Todėl paroda apie stresą taps puikia proga bibliotekos lankytojams pamatyti skirtingus streso veidus, o jų tėveliams – proga kalbėti su mažaisiais kaip stresą suvaldyti“, - teigia Renata Lipskienė, Vilniaus MSCB vaikų bibliotekos ,,Saulutė" vyr. bibliotekininkė.

Brigitos Kazlauskaitės nuotr.
Parodoje eksponuojama tik dalis konkursinių darbų. Įdomu tai, kad atsiųstos vertinimui nuotraukos gerokai skyrėsi. Lenkijoje jaunimo nuotraukose gausu atvirų scenų. Tačiau Lietuvoje jos meniškesnės, daugiau dėmesio buvo kreipiama į formas, fotografavimo kampą, apšvietimą.

Gabijos Vyšniauskaitės nuotr.
„Iki vasario 22 d. parodos lankytojai bus kviečiami balsuoti ir išrinkti labiausiai žiūrovams patikusį kūrinį. Mat tądien 14 val. įvyks autorių apdovanojimo ceremoniją. Tarptautinei komisijai buvo pateikti daugiau nei 30 darbų, tačiau tik keli pripažinti originaliausiais, bei labiausiai atspindėjusiais temą“, - sako M. Norbutas.

Karolinos Trześniowskos nuotr.
Ši informacija atspindi autorių požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti atsakinga už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis