Skambi premjera: nuo žadintuvo čirškesio iki operų

Vilniaus teatre „Lėlė“ – spektaklio „Tiktaktika“ premjera visai šeimai.

Trupinių nebepakenčiantis ir kiek pankuojantis Kilimas, operoje norintis dainuoti vandens Čiaupas, dvi melodramas ir spragėsius dievinančios isteriškos kėdės ir skambėti norintis bei įvairiausias taktikas išmėginantis Žadintuvas...

Šiandien tai ne vien čekų autoriaus Milošo Macoureko pasakų puslapiuose įsitaisę personažai, bet ir naujausio Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklio vaikams „Tiktaktika“ veikėjai. Išmoningai aprengti dailininko Antano Dubros ir po sceną kompozitoriaus Arturo Bumšteino garsų fone marširuojami režisieriaus Miko Žukausko.

Organizatorių archyvas
Spektaklį „Lėlėje“ kuria jaunosios ir vyresnės kartos aktoriai, o su jais pirmąkart kūrybiniame procese susiduria jaunas kino režisierius Mikas Žukauskas, 2012 m. apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią lietuvišką trumpametražį filmą „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“.

Teatre debiutuojantis režisierius labai džiaugiasi kūrybiniu procesu, seniai norėjo tokios patirties: "Po akademijos baigimo paskutiniuosius metus iš esmės dirbau tik su dokumentika ir video, buvau pasiilgęs darbo su aktoriais. Taip pat nepaprastai džiugina teatro dailininkų dirbtuvių darbuotojai – iš jų niekada negirdėjau žodžio neįmanoma“.

„Visi girdėjo apie begemotą, kuris bijojo skiepų arba liūto Bonifacijaus atostogas, – o šių ekranizuotų ir kitaip išpopuliarintų siužetų autorius tas pats Milošas Macourekas“ – primena M. Žukauskas. Spektakliu „Tiktaktika“ jaunieji menininkai pasirinko ir išradingai pristato mažiau žinomas M.Macoureko pasakas  „Kilimas ir vaflių trupiniai", „Apie vandens čiaupą, kuris dainavo operoje" ir „Sala šešiems tūkstančiams žadintuvų".

Organizatorių archyvas
Gyvybingas ir spalvingas reginys scenoje pateikia švelnios didaktikos ir fantanstika persmelkto buities absurdo derinį. Tai – vaizdinių ir reginių teatras, kuriame kuriamas daugiasluoksnis, asociatyvaus turinio spektaklis, siekiantis būti įdomiu ne vien vaikams, bet abejingais nepalikti ir suaugusiųjų.

Su M. Žukausku spektaklį kuria ir dailininkas Antanas Dubra, praėjusį sezoną kartu su aktoriumi Šarūnu Dateniu už spektaklį vaikams „Gaidelis pinigautojas“ apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi Jaunųjų menininkų kategorijoje. Pasak nuotaikingus kostiumus ir scenografiją spektakliui kūrusio A.Dubros, „M.Macoureko pasakos yra ypatingai vizualios, veikėjai be galo įdomūs: Macourekas turi čekiškos estetikos suvokimą, panašų į kinematografo Jano Švankmajerio – personažai buitiškai brutalūs, tačiau per labai gero humoro prizmę“.

Spektaklio premjera – kovo 15, 16 dienomis Vilniaus teatro „Lėlė“ Didžiojoje salėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis