M. Duras 100-mečio proga - „Margarita - tokia, kokia ji yra“

Šių metų balanžio 4 dieną rašytojai, dramaturgei, scenaristei Marguerite Duras būtų suėję 100 metų. Prancūzų institutas kviečia prisiminti ir paminėti šią legendinę asmenybę dokumentinio filmo peržiūra: „Margarita - tokia, kokia ji yra“ (rež. Dominique Auvray; prancūzų k., subtitrai anglų k.; 2002 m.).

Šis filmas, tai vienas gražiausių prisiminimų apie „Duras Marguerite, rašančią moterį“, kaip ji pati pasakytų. Taip pat, ji kuria filmus, bet tik todėl, anot jos, kad neturi jėgų nieko neveikti. Graži, laisva, politiška, teigianti nieko nepamirštanti, Duras vis dar yra čia.

„Norėjau iš šios moters sukurti „savo“  portretą – sako filmo režisierė Dominique Auvray, - portretą tokios moters, kokią pažinojau, tokios, kokia ji yra – besijuokianti ir rimta, tikra ir provokuojanti, atidi ir kategoriška, bet, svarbiausia, - jauna, laisva, dosni ir maištinga. Aš norėjau parodyti jos veidą, jos šypseną, jos komiškumą ir įžulumą. Paneigti neteisingą žmonių nuomonę apie ją. Margarita mėgo kalbėti, mėgo viskuo pasirūpinti. Jūsų asmeniniu gyvenimu, viso pasaulio gyvenimu, įvykių tėkme, kasdienybe“.

Tokia, kokia ji yra - jos veidas, jos šypsena, jos komiškumas, jos įžūlumas – veidrodinis atspindys pateikiamas kitos moters, kuri kuria pirmą savo filmą.

Balandžio 4 d., 18 val. Prancūzų instituto kino salė (Didžioji g. 1, Vilnius). Įėjimas nemokamas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis