Kam lengviau rasti darbo Tenerifėje?

Gyvenimas saloje - tai jaukumas, draugystė, klegesys tarp daugybės tautų. Tai mažytis šurmulys vidury vandenyno, pasitinkantis ir palydintis atvykusius poilsiautojus. Gyvenimas saloje be galo skiriasi nuo gyvenimo žemyne, tad lūkesčiai apsisprendusius praleisti ilgesnį laiką saloje turėtų būti protingi.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:
- Beata Tiškevič: kaip būtų lengva, jei būčiau gimusi vyru...
- Balerinų dieta: per 10 dienų - 10 kg ir jokio alkio
- Gatvės mada: brandesnio amžiaus moterys Paryžiuje (FOTO)
- Velykų boba, kurios receptui - daugiau nei 200 metų

Kaip ir minėjau praeitame straipsnyje, Tenerifėje gyvena begalė kitataučių. Pagal 2013 metų birželio mėnesio statistinius duomenis Tenerifėje gyveno 101 784 Europos Sąjungai nepriklausantys užsieniečiai, iš kurių daugumą sudarė Lotynų Amerikos emigrantai. Pastaraisiais metais britų ivesticijos į nekilnojamą turtą pietinėje Tenerifės dalyje pakilo net 35 %. Taip pat išaugo emigrantų skaičius iš Rytų Europos (Bulgarijos, Kroatijos, Slovakijos, Lietuvos, Estijos ir t.t.) bei Afrikos. Prasta ekonominė situacija Italijoje taip pat paskatino šios šalies emigrantų skaičių saloje. Ypatingai išaugo indų, korėjiečių bei rusų populiacija.

Vida Press
Pastaraisiais metais išaugo ne tik emigrantų skaičius, bet ir turistų. Tad salą šiuo metu margina įvairių spalvų žmonės, skamba begalės kalbų, skirtingų tipų restoranai vilioja savo kvapais. Jeigu nemoki ispanų kalbos, čia tikrai nepražūsi, nes angliškai bent jau kelis žodžius tikrai mokės pasakyti net autobuso vairuotojai.

Kadangi turistų srautas didžiausias pietinėje salos dalyje - dėl puikaus oro ir beveik kasdien šviečiančios saulės - dauguma emigrantų būtent čia ieško gyvenamojo būsto bei darbo.

Vida Press
Ketinančius keliauti į šią salą užsidirbti kalnus pinigų, galiu nuvilti - nors atlyginimai ir didesni negu Lietuvoje, tačiau būsto nuomai, transportui bei maistui išleisite tikrai nemažai. Užsidirbti žinoma galima, ir, mano manymu, galima visur, jeigu tik yra noro ir motyvacijos. Nors daugelis vietinių skundžiasi, kad vis dar esant krizei saloje sunkoka susirasti darbą, tačiau, kiek teko kalbėti su užsieniečiais bei lietuviais, visi turi darbus ir labai didelių pastangų susirasti tam nereikėjo. Žinoma, mūsų tautiečiai galbūt pranašesni, nes moka rusų kalbą, ir greičiausiai dėl to, kad nebijo dirbti.

Vida Press
Kadangi tai turistė sala, reikia turėti omenyje, kad ir darbo pobūdis yra turistinis: ekskursijų pardavimai, nekilnojamo turto pardavimai, darbas restoranuose, parduotuvėse, mašinų nuoma ir pan. Jeigu nemokate ispanų kalbos, aukštesnio lygio darbo galite nesitikėti, o turbūt net jeigu ir mokėtumėte - čia ne tokia vieta, dangoraižių taip pat nerasite.

Vida Press
Jeigu jau suplanavote ieškoti darbo būtent Tenerifėje, pirmiausia atvykus į salą reikia susitvarkyti dokumentus, kad galėtumėte pradėti dirbti. O tai labai paprasta, nes tereikia nuvykti į policiją ir gauti NIE (identifikacijos numerį), o visus kitus dokumentus paruoš būsimas darbdavys. Geriausias patarimas ieškant darbo - atsispausdinti krūvą gyvenimo aprašymų ir nešioti į tas vietas, kur norėtumėte dirbti. Čia galite pamiršti elektroninį paštą, rekomendacinius laiškus. Viskas labai paprasta - arba patiksite iš karto, arba ne.

Vida Press
Kiek teko bendrauti su lietuvaičiais, negirdėjau nusiskundimų, kad negali rasti darbo. O britai atvirkščiai, skundžiasi, kad labai sunku. Bet vėlgi, britai dažniausiai temoka vieną kalbą. Tie, kurie turi energijos, yra drąsūs ir komunikabilūs, ir moka bent tris populiarias kalbas, tikrai bus pastebėti.

Vida Press
Beje, merginai šiek tiek lengviau susirasti darbą, o jeigu dar labai graži, tai nereikia ir patirties turėti. Vienas iš sunkumų pradedant dirbti, kad nebegalėsite džiaugtis savaitgaliais, šventinėmis dienomis. Beveik visur reikia dirbti šešias dienas per savaitę, o sekmadienį laisvą galėtumėte gauti tuo atveju, jei turite mažų vaikų. Tad, net ir gyvenant gražioje saloje, nelabai lieka laiko pasivaikščiojimams palei vandenyną, kelionėms. Kadangi šiuo metu yra palankios salygos atsidaryti savo įmonę, dauguma atvykusių bando pradėti savo verslą. Tačiau reikia turėti omenyje, kad saloje vyrauja labai didelė konkurencija, tad geriausiai būtų šiek tiek čia pagyventi, apsižvalgyti ir tuomet kurti. 

Vida Press
Tenerifė - turistinė sala, kur žmonės atvyksta pailsėti, smagiai praleisti laiką, asipalaiduoti. Tad jeigu esate linksmas, energingas, atsipalaidavęs bei optimistinio požiūrio žmogus, manau, tikrai nebus sunku čia pritapti. Kadangi čia paslaugų sfera pati populiariausia, tyleniams bus sunkiau įsitvirtinti.

Vida Press
Svarbiausia reikėtų suvokti, kad gyvenimas saloje tikrai ne toks pat, koks gyvenimas didmiestyje. Pasirinkimas čia tikrai gana mažas, o turistų srautas pakankamai didelis. Kol būsite laimingi ir patenkinti, kad esate čia, aplinkiniai tai pastebės ir būsite įvertinti.
Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis