Staigmena klasikos gerbėjams – operos žvaigždės E. Garančos koncertas

Birželio 29 d. pirmąjį savo koncertą Lietuvoje surengs Niujorko Metropoliteno, Londono ir Vienos operų žvaigždė Elina Garanča. Vienos iš trokštamiausių pasaulio operos solisčių balsas skambės ištaigingoje aplinkoje – Vilniaus Valdovų rūmų kieme.

„Šį koncertą galime drąsiai įvardinti kaip didžiausią metų klasikinės muzikos staigmeną. Labai džiugu, kad operos solistė savo itin užimtame darbo grafike rado vietos koncertui Vilniuje ir savo talentu gyvo garso koncerte pagaliau pradžiugins Lietuvos publiką. Pasistengėme, kad išskirtinę koncerto atmosferą kurtų ne tik atlikėjos vokalo skleidžiama energija, bet ir iškilminga aplinka. Operos scenos karalienė ir didingi Valdovų rūmai sudarys nepakartojamą ansamblį, žiūrovus nukelsiantį į garsiausių operų arijų pasaulį“, – sako koncertą organizuojanti Kristupo fondo komanda ir meno vadovas Donatas Katkus.

Iš kaimyninės Latvijos kilusi operos žvaigždė Elina Garanča Lietuvoje yra žinoma iš tiesiogiai iš Niujorko Metropoliteno operos kino teatruose transliuojamų operų, pavyzdžiui, „Carmen“,“ Ana Bolena“, „Samsonas ir Dalila“.

Išskirtinio solistės koncerto programoje Vilniuje skambės aistringiausios arijos iš jau minėtų operų „Carmen“ ir „Samsonas ir Dalila“, taip pat tradicinės ispaniškos zarzuelos bei romansai. E. Garančai akomponuos Šv. Kristoforo simfoninis orkestras, kuris specialiai šiam koncertui bus sudarytas net iš 56 muzikantų. Orkestrui diriguos Vokietijos radijo simfoninio orkestro vadovas – maestro Karel M. Chichon.

Elinos Garančos arija „Gypsy song“ iš operos „Karmen“: https://www.youtube.com/watch?v=bgexPGh6omM

Elina Garanča yra laimėjusi ne vieną prestižinį operos apdovanojimą, tarp jų tris Vokietijos „Echo“ apdovanojimus, du Amerikos MIDEM apdovanojimus, Latvijos valdžia jai įteikė garbingą Trijų žvaigždučių ordiną. 2001 metais operos solistė tapo BBC rengiamo Kardifo pasaulio dainininkų konkurso finaliste ir įrašė pirmąjį solinį albumą „Aria Cantilena“, 2005 m. jos Vivaldžio „Bajazet“ atlikimas buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

Šiandien ji jau yra išleidusi 12 audio albumų ir 8 DVD albumus bei atlikusi dešimtis iškilių vaidmenų prestižinėse pasaulio operos scenose. E. Garanča Vienos valstybiniame teatre, Frankfurto operos teatre, Rosinio operos festivalyje Helsinkyje įsikūnijo Rosiną iš operos „Sevilijos kirpėjas“, Zalcburgo festivalyje debiutavo kaip Annio iš W. A. Mocarto operos „Tito gailestingumas“, Frankfurto operos teatre atliko Dorabellos ariją iš W. A. Mocarto operos „Visos jos tokios“, Tokijuje dainavo operoje „Hofmano istorijos“, Vienoje įkūnijo Verterio Šarlotę, gimtojoje Rygoje suvaidino Karmen ir kt. Sopranas ne kartą koncertavo Londono, Vienos, Paryžiaus, Amsterdamo, Niujorko, Baden Badeno, Zagrebo, Hamburgo, Ženevos ir kt. scenose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis