J. Onaitytė: buvo mano gyvenime ir pakilimų, ir nuokalnių

Lietuvos teatro sąjungoje gegužės 5 d., 18 val. svečiuosis viešnia iš Nacionalinio Kauno dramos teatro, žymi teatro ir kino aktorė Jūratė Onaitytė.

Šiais metais jubiliejų švenčianti žavinga menininkė gali džiaugtis savo gražiu kūrybiniu keliu, kuriame daugiau nei 50 iškilių  teatro vaidmenų ir neišdylantys vaidmenys kino ir televizijos filmuose „Raudonmedžio rojus“, „Geismų tramvajus“, „Moteris  ir keturi jos vyrai“ , „Velnio nuotaka“ bei  daugelis kitų.

„Buvo mano gyvenime ir pakilimų, ir nuokalnių. Stovint dar vienoje dauboje atrodydavo, kad geriausias laikas praėjo, aukso amžius jau buvo, tokių gerų vaidmenų daugiau neturėsiu, – viename interviu kalbėdama apie įvairius gyvenimo etapus atviravo garsi aktorė. – Taip jaučiausi prieš kokių penkiolika metų. Paskui vėl atsidūriau kalno viršūnėje ir supratau, kad prieš tai buvo gal tik bronzos ar sidabro amžius. Tų nuokalnių irgi reikia. Kad pasiekusi kalną suprastum, kur esi.“

J. Onaitytė gimė 1954 vasario 11 d. Vilniuje. Mokėsi Vilniaus 23-ioje vidurinėje mokykloje. 1976 metais baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją. Jos profesijos mokytojai buvo: Gintas Žilys, Vlada Mikštaitė, Nadiežda Ogaj, Algė Savickaitė. Iškarto po baigimo, visą aktorių kursą pakvietė dirbti Kauno valstybiniame dramos teatre. Nors ilgesys Vilniui išliko gana ilgai, Kaunas su jame gyvenančiais talentingais ir įdomiais žmonėmis, po truputį tapo artimu, savu miestu.

NKDT nuotr.
„Pranokstanti kitus“ – taip dažniausiai apie J. Onaitytę scenoje atsiliepia teatro kritikai. Pirmuosius savo vaidmenis aktorė kūrė Jono Vaitkaus, Eimunto Nekrošiaus, Gyčio Padegimo, vėliau Jono Jurašo, Gintaro Varno, Oskaro Koršunovo ir daugelio kitų režisierių spektakliuose. Pasak talentingos menininkės, tobulas režisierius yra tas, kuris ne tik žino ko nori, bet ir išklauso aktorių nuomones. Vienas įsimintiniausių jos vaidmenų – Heda Gabler režisieriaus G. Varno spektaklyje 1998 m. Ir spektaklis, ir J. Onaitytės sukurta mįslingoji Heda įėjo į Lietuvos ibseniškųjų pastatymų istoriją.

„Kartais pasiilgstu tokių vaidmenų, nes galiu scenoje be jokių užuolankų, be jokių papudravimų pasakyti tai, ką noriu, jeigu matau, kas man netinka. Tokia maištaujanti siela, matyt, many dar truputį yra, nors jau reikėtų nurimti, daugiau išminties, bet nesijaučiu dar – skliautai dar neužsidarė“, – pries kelis mėnesius švęsdama savo jubiliejų kalbėjo aktorė.

J. Onaitytė 1999 metais tapo Nacionalinės premijos laureatė. Jai taip pat atiteko Kristoforo (1998), Fortūnos (1998) apdovanojimai. 2009 m. už antro plano vaidmenį  filme „Duburys“ (rež. Gytis Lukšas) apdovanota „Sidabrine gerve“. Gastrolių metu J. Onaitytės kūrybinį braižą pažino Rusijos, Estijos, Gruzijos, Kanados, Austrijos, Vokietijos, Norvegijos Olandijos publika.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis