Bičiuliai prisimins Saulių Mykolaitį jo vardo festivalyje

Praėjus aštuoneriems metams po aktoriaus, režisieriaus, bardo Sauliaus Mykolaičio mirties, jis gyvas savo darbais jį mylėjusių atmintyje ir kalba dainomis, kurios skamba kitų atlikėjų lūpomis.

Gegužės 9 d. 15 val. į Sauliaus gimtojo miesto Ramygalos gimnaziją rinksis kuriantis jaunimas iš visos Lietuvos, kur jau trečią kartą vyks Sauliaus Mykolaičio vardo konkursas, kuriame savo kūrybą galės pristatyti kiekvienas norintis, o komisija, vadovaujama bardo Gedimino Storpirščio, išrinks laureatą, kuris pasirodys baigiamajame festivalio koncerte.

Gegužės 11 d. 16 val. VšĮ „Bardai LT“ į Bistrampolio dvarą kvies visus dainuojamosios poezijos mėgėjus kartu prisiminti Saulių Mykolaitį, pasiklausyti jo ir jo draugų dainų. Koncerte dalyvaus Sauliaus Mykolaičio premijos laureatai: grupė „Kamanių šilelis“ (2011 m.), Gytis Ambrazevičius (2012 m.) ir grupė „Baltos varnos“ (2013 m.). Taip pat prisiminimais pasidalins ir keletą dainų padainuos aktoriaus kurso draugas Andrius Bialobžeskis. Koncerte išvysime ir aktorius Gediminą Storpirštį ir Andrių Kaniavą, atlikėją Domantą Razauską. Šie žmonės vienaip ar kitaip yra susiję su Sauliumi Mykolaičiu teatre ir gyvenime. Progą pasirodyti turės ir S.Mykolaičio konkurso laureatas.

Organizatorių nuotr.
Aktorius ir režisierius – Saulius Mykolaitis gimė 1966 metais. Studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. 1992–1994 dirbo Vilniaus valstybiniame mažajame teatre. Nuo 1994 m. dirbo Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre. Režisavo spektaklius, kūrė muziką ir dainas, buvo vienas įdomiausių savo kartos aktorių, 2002 metais debiutavo kaip dainuojamosios poezijos žanro atlikėjas.

Pirmasis, nedrąsus koncertas buvo pradžia į jo, kaip bardo, šlovę. Jis tapo populiariu atlikėju, o jo sukurtas dainas į savo repertuarą yra įtraukę daugelis skirtingų kartų bardų. Nuo 2007 m. teikiama S. Mykolaičio vardo premija ir statulėlė už ryškiausią dainuojamosios poezijos debiutą, kuria apdovanoti šie talentai: Ieva Narkutė (2007 m.), Mindaugas Ancevičius (2008 m.), grupė „Liūdni slibinai“ (2009 m.), Artūras Dubaka (2010 m.), Mantas Zemleckas ir Kamilė Gudmonaitė (Kamanių šilelis) (2011 m.), Gytis Ambrazevičius (2012 m.), grupė „Baltos varnos“ (2013 m.).

Todėl visus, kurie brangina ir vertina Sauliaus Mykolaičio kūrybą, kviečiame savaitgalį praleisti su dainuojamąja poezija ir kartu prisiminti šią neeilinę asmenybę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis