O. Rimkevičiūtė: kam geriausia ilsėtis Maldyvuose

Turkio spalvos krištolinio skaidrumo vandens lagūnos, ramuma ir civilizacijos nenuniokota įstabaus grožio gamta. Ko daugiau galima norėti, kai poilsio reikia ir kūnui, ir sielai? Odeta Rimkevičiūtė išsirinko būtent tokį atokvėpio nuo kasdienybės erzelio būdą – Maldyvuose.

Šių dienų skaitomiausi:
- Joms 50+, 60+, 70+, tačiau laikas jų neveikia (FOTO)
- Įvairius lieknėjimo būdus išbandžiusi Rūta rado, kaip atsikratyti nemenko viršsvorio + DIETA
- Pratimai gražiam užpakaliukui suformuoti ir celiulitui panaikinti
- Madingiausia nagų forma ir populiariausios nagų lako spalvos šią vasarą
- 9 dalykai, kurių vyrai trokšta lovoje
- 5 tikros istorijos, įkvėpusios garsiausius siaubo filmus

- Grietininis mėlynių pyragas

„Kai atvykau į Maldyvus, nuo gamtos ir apskritai visos aplinkos grožio norėjosi verkti“, – sakė mano kolegė, sužinojusi, kad ilgąjį savaitgalį ketinu praleisti Veligandu saloje, dažnai vadinamoje rojumi žemėje. Dabar galiu tik patvirtinti, kad penkias dienas praleidau bene gražiausioje pasaulio vietoje. Maldyvų grožis pakeri, užburia.

Odeta Rimkevičiūtė sako, kad į Maldyvus galėtų važiuoti kasmet
Asmeninio archyvo nuotr.
Įgyti energijos

Maldyvų Respubliką – ji yra P. Azijoje, Indijos vandenyne, – sudaro 1196 salų. Kai kurios pasiekiamos greitaeigiais laivais, kitos – oro taksi (mažais lėktuvais). Prieš atostogas rinkdamasi salą, į kurią keliauti, pirmiausia žiūrėjau, kad būtų galima pasiekti ją laivu. Priežastys kelios. Viena – kelionės kaštai gerokai išauga, jeigu pasirinkta sala pasiekiama oro taksi. Kita – laikas. Atvykusi į šalies sostinės Malės oro uostą, nenorėjau likti čia nė sekundės ilgiau, galvoje kirbėjo vienintelė mintis: kuo greičiau nuvykti į savo salą ir pasinerti į tobulą palaimą.

Pietūs tailandietiškame restorane
Asmeninio archyvo nuotr.
Įprastai, kai užsakai nakvynę viešbutyje, automatiškai rezervuojama ir kelionė laivu ar oro taksi, nes savarankiškai pasiekti salą sudėtinga. Aš pasirinkau Veligandu saloje esantį „Anantara Veli“ viešbutį. Atstumas nuo Malės oro uosto iki salos – apie 20 km. Greituoju laivu ji pasiekiama per pusvalandį. Kadangi Maldyvai nėra kasdienė kryptis, atostogų norėjosi išskirtinių. „Anantara Veli“ grupei priklauso ne vienas 5 žvaigždučių viešbutis. Visi jie garsėja puikiu aptarnavimu ir stilinga aplinka, tad nusivilti neįmanoma.

Nedidelėje prieplaukoje mus pasitiko būgnų skambesys ir plačiai besišypsantys viešbučio darbuotojai su taurėmis gaivinančių gėrimų. „Anantara Veli“ personalas be galo atidus ir paslaugus, nuo pirmų akimirkų iki pat išvykimo iš salos kuriama išskirtinio asmeninio dėmesio aplinka.

Gamta Maldyvuose užburianti. Gali tingiai tįsoti pavėsyje ir grožėtis
Asmeninio archyvo nuotr.

„Visas viešbutis rezervuotas“, – sužinojau iš vieno patarnautojo. Pamaniau: na, va, ir vėl teks trintis tarp žmonių, tačiau, nors nedidelėje saloje viešbučiui priklausančių vilų, pastatytų tiesiai ant vandens, daugybė, tos žmonių gausos taip ir nepajutau. Čia kiekvienas atranda sau magišką kampelį. Dienas galima leisti prie Indijos vandenyno, lepintis kaitria, bet malonia saule, nes visada rasi vietą pavėsyje. Visur prikabinta hamakų. Beje, kai kurie atostogautojai iš savo vilos net nekelia kojos – gamtos grožiu mėgaujasi iš nuostabių laikinų namų terasos.

Kadangi gyvenu Dubajuje ant jūros kranto, retai dairausi poilsio vietų, kur šiltas klimatas ir vanduo, tačiau į Maldyvus galiu važiuoti kasmet. Nors dienos ten gana vienodos, galva išsivalo puikiai, įgyju energijos. 

Maldyvai – musulmoniška šalis. Vietiniai vilki tradicinius islamo kraštų drabužius
Asmeninio archyvo nuotr.

Mano rytas prasidėdavo apie 6 val. pasiplaukiojimu jūroje. Iki jos – vos vienas žingsnis, juk vila stūkso tiesiog vandenyje. Paskui – ilgi, ramūs pusryčiai. Beje, ryte ne tik gali mėgautis šviežiausiu maistu, sultimis ir kitais skanėstais, bet ir čia pat pasidaryti nugaros ar galvos masažą. Juokauju, jog po tokio gana intensyvaus ryto būtina pailsėti, todėl keletą valandų praleisdavau tiesiog prie baseino su knyga. O va popiečio miego keliaudavau prie jūros. Visada stebėdavausi žmonėmis, kurie savaitgaliais mėgsta nusnūsti, bet čia, Maldyvuose, supratau, kaip skanu ir naudinga tai gali būti.

Pasikrovusi teigiamos energijos, eidavau pasivaikščioti po salą. Nors Veligandu yra maža ir apeiti ją gali per keliasdešimt minučių, atstumai čia kažkaip stebuklingai ištįsta. Vakarieniaudavau arba šioje saloje, arba laiveliu nuplaukdavau į gretimą. Maldyvuose temsta labai anksti, tad apie devintą vakaro jausmas toks, tarsi būtų giliausia naktis. Po visą dieną trukusio lėto ir labai kokybiško poilsio malonu pasinerti į neapsakomą nakties ramybę. Nežinau, ar taip yra kiaurus metus, tačiau tokio žvaigždėto dangaus, kokį mačiau čia, niekur kitur nesu regėjusi.

Pro lėktuvo iliuminatorių Maldyvų salynas savo forma primena didelį banginį
Asmeninio archyvo nuotr.
Ir kūnui, ir sielai

Ši vieta tikriausiai netiks aktyvaus poilsio mėgėjams. Jiems ir dvi dienos čia gali prailgti. Tiesa, nardymas su akvalangu ar su vamzdeliu, kaip ir kitos vandens sporto pramogos, šiose vietose labai populiarios. Maldyvų paplūdimiai yra pasakiško grožio, o vanduo skaidrus it krištolas.

Aš esu didelė nardymo su vamzdeliu mėgėja, o kvapą gniaužiantis povandeninis Maldyvų pasaulis mane labai žavi. Taigi porą pusdienių praleidau po vandeniu stebėdama neregėtą fauną. Smagumas tas, kad nardyti ir grožėtis spalvotu jos gyvenimu gali tiesiog viešbučio teritorijoje. Tiesa, jei nori pamatyti įstabesnių vaizdų, nepaprasto grožio koralinių rifų, gali pasirinkti specialią nardymo kelionę – gidai žino unikalių vietų ir būdų, kaip nustebinti poilsiautojus.

Asmeninio archyvo nuotr.

Aš plaukiau stebėti rajų, dar vadinamų jūrų velniais. Šios neagresyvios, bet kartais mirtinai pavojingos žuvys, mat yra artimiausios ryklių giminaitės, mėgsta plaukioti būriais. Panėrusi po vandeniu patyriau neišdildomų įspūdžių. Jausmas, kai greta manęs dideliu greičiu it paslaptingi paukščiai praplaukė apie 30 didžiausių žuvų, buvo nenusakomas. Pamatyti grakščiai pelekais tarsi sparnais plevenančias rajas man – vienas ypatingiausių dalykų. Įspūdį padarė ir pasiplaukiojimas su delfinais.

Maldyvai – rojus ne tik kūnui ir sielai, bet ir skrandžiui. Veligandu saloje yra trys „Anantara Veli“ viešbučiui priklausantys restoranai: žuvų, tailandiečių ir europiečių (ši dažniausiai vadinama tarptautine) virtuvių. Tiesa, atostogaujant ilgiau, vos trys maitinimosi vietos kiek pabosta, tačiau ir šiuo klausimu pasirūpinta – nuolat kursuojančiu greitaeigiu laiveliu vos per kelias minutes gali nuplaukti į greta esančią salą, kur veikia dar keli restoranai.

Veligandu salos restorane galima paragauti įvairaus skonio ir spalvos duonos
Asmeninio archyvo nuotr.

Paragauti egzotiškų patiekalų Maldyvuose man neteko. Vakarienei dažniausiai rinkdavausi šviežias vietoje pagautas žuvis, pavyzdžiui tuną, mat visi kiti maisto produktai į salą atvežami.

Beje, nereikėtų pamiršti, kad Maldyvai yra musulmoniška šalis. Ir nors musulmoniškos kultūros ypatumų čia tikrai nepajusite, kai kurių taisyklių vis dėlto teks paisyti. Pavyzdžiui, į šalį griežtai draudžiama įsivežti alkoholio. Man pačiai teko stebėti, kaip viena jaunavedžių pora Malės oro uoste į šiukšlių dėžę turėjo išmesti kelis butelius prabangaus šampano, tačiau net neabejoju, kad šampano medaus mėnesio kopinėtojams Maldyvuose tikrai netrūko. Juk čia – rojus žemėje: pildosi kiekvienas noras.

Maldyvų salynas – tikras rojus povandeninio pasaulio mėgėjams. Čia pamatysi nuostabių koralinių rifų ir neįtikėtinai margą fauną
Asmeninio archyvo nuotr.
Atmintinė

Viza. Maldyvų oro uoste išduodama nemokama viza šalyje leidžia būti ne ilgiau kaip 30 dienų.
Valiuta. Maldyvų rufija (1 euras – 16,5 rufijų).
Vaikai. Jei ketinate keliauti su vaikais, būtinai įsitikinkite, ar pasirinktame kurorte jie priimami – Maldyvuose gausu viešbučių, kuriuose vaikai griežtai nepriimami. Tačiau yra daugybė salų, kurios skirtos poilsiui su šeima.
Klimatas. Maldyvuose vyrauja tropinis, karštas ir drėgnas klimatas. Yra skiriami du sezonai: sausasis (trunka nuo lapkričio mėn. iki kovo) ir lietingasis (trunka nuo birželio iki rugpjūčio). Sakoma, kad tinkamiausiais laikas ilsėtis – tarp gruodžio ir balandžio mėn. bei sausuoju sezonu.
Gyventojai. Jų – 369,031. Yra trys pagrindinės etninės grupės: dravidai, arabai ir sinhalai. Religija – islamas (sunitai).
Šventės. Maldyvai yra musulmoniška šalis, tad švenčių datos nėra fiksuotos – jas lemia Mėnulio kalendorius. Per ramadaną dalis restoranų neveikia. Penktadienis ir šeštadienis Maldyvuose – nedarbo dienos.

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis