Išskirtinėms šeimos šventėms – prabangi ir jauki istorinė aplinka

Vestuvės, jubiliejus, krikštynos ar giminės susibūrimas – kur surengti išskirtinai gražią šventę, kad su svečiais praleistas laikas būtų jaukus ir komfortiškas, nesukeltų jokių organizacinių rūpesčių?

Viešbutis „Narutis“ – vienas iš kelių sostinėje veikiančių boutique stiliaus viešbučių. Boutique - prancūziškas žodis, kuriuo apibūdinamos nedidelės, tačiau ypatingai specializuotos, labai aukštos kokybės prekes ir paslaugas tiksliniam klientų ratui siūlančios įmonės. Boutique viešbučiai - nedideli, dažniausiai įsikūrę senamiesčių pastatuose, turinčiuose savo istoriją, aurą, paslapčių ir romantikos šleifą. Išskirtinumas, stilius, intymumas, individualus požiūris ir konfidencialumas – jų vizitinė kortelė.

"Narutis" nuotr.
Boutique sėkmės formulė - sugebėjimas apjungti istorines detales su prabangia elegancija ir komfortu. Šie nedideli viešbučiai, paprastai turintys iki 100 kambarių, dažniausiai įsikūrę autentiškuose senamiesčių ar užmiesčio rezidencijų, dvarų pastatuose, kurių aurą subtiliai papildo žinomų dizainerių kurti interjerai, o personalas nuo pat durų svečią sutinka kaip seniai lauktą draugą.

Viešbučio baras
"Narutis" nuotr.
Viena iš apgyvendinimo sektorių lydinčių paslaugų – privačios šventės ir pokyliai, giminės šventės. Žmonės renkasi ne tiesiog restoraną, o restoraną arba pobūvių salę viešbutyje, kur daugiau galimybių gauti kompleksines paslaugas (ne tik maitinimą, bet ir viešbučio floristo, transporto ir vairuotojo paslaugas, nakvynę, lankstesnį darbo laiką, kadangi viešbučiai dirba visą parą). Šventinei puotai viešbutis siūlo pasirinkti vieną iš trijų salių: Kolonų, Skliautų ar Židinio. Šeimininkai, gerbdami praeitį ir pastato istoriją, stengėsi palikti kuo daugiau autentiškų interjero detalių. Kiekviena salė diktuoja šventės nuotaiką. Kiekvienos šventės meniu yra kuriamas individualiai, atsižvelgiant į svečių skaičių, biudžetą, pasirinktą salę, vakaro tematiką. Standartinių meniu paketų „Narutyje“ nėra, visi valgiaraščiai sudaromi kruopščiai išanalizavus užsakovų poreikius, esant reikalui kuriami ir nauji patiekalai.

Židinio salė

Tai „Naručio“ restorano ir lounge baro interjerą atkartojanti salė su vaizdu į Pilies gatvę. Ryškios spalvos, prabangiai, tačiau šiltai apipavidalinta patalpos erdvė sukuria šventišką namų svetainės įspūdį.

Židinio salė
"Narutis" nuotr.
Padengus stalą (rekomenduojama ne daugiau kaip 15-16 svečių), dar lieka erdvės prisėsti ant sofų ir minkštasuolių su kavos puodeliu ar vyno taure. Viena iš jau įsitvirtinusių šios salės funkcijų - civilinės santuokos registravimo ceremonija. Iškilmingą ceremoniją lydi gyva muzika, putojančio vyno ar šampano taurė, lengvi užkandžiai, ir trumpa fotosesija pačioje salėje ir prie paradinių durų.

Skliautų salė

Skliautų salė, žiemą daugiau tarnaujanti verslo renginiams, vasarą virsta krikštynų ir vestuvių sale. Salės privalumai – kamerinė aplinka, atskira rūbinė, įėjimas tiesiai iš vidinio kiemo, į kurį galima patekti iš Pilies gatvės. Pačią salę į dvi sąlygines dalis dalina viduryje esanti kolona, kuri yra senoviškų skliautuotų lubų (iš to ir salės pavadinimas) atrama.

Skliautų salė
"Narutis" nuotr.
Vienoje pusėje yra valgomojo zona, kurioje stalą galima padengti 12-24 svečiams, kitoje – poilsio salelė su minkštasuoliais ir nedidele biblioteka. Tai vieta tiems, kurie prioritetu laiko privatumą, šeimyninę aplinką, vieta tiems, kieno šventėje dalyvauja daugiau vaikų ir garbaus amžiaus šeimos nariai.

Kolonų salė

Ištaiginga Kolonų salė – ne tik viešbučio, bet ir sostinės pasididžiavimas, kadangi ją renginiams užsako valstybinės įstaigos, priimančios aukšto rango politikus ir verslo atstovus. Nepaisant to, salė atvira visiems vilniečiams, kurie pageidauja išskirtinės aplinkos asmeninėms progoms. Čia vykusių renginių spektras įvairiausias: jubiliejai, giminių susitikimai, pirmos Komunijos šventės, krikštynos, iškilmingos santuokos registravimo ceremonijos ir, žinoma, vestuvės.

Kolonų salė
"Narutis" nuotr.
Šalia salės esantis holas tinka aperityvui ir dovanų teikimui. Pačioje salėje yra antikvarinis Bechstein firmos fortepijonas, kuris yra rūpestingai prižiūrimas ir gali džiuginti gyvos muzikos programa. Salės interjeras iškilmingas ir puošnus, tad gausaus dekoro gėlėmis netgi atsisakoma, paliekant nedideles kompozicijas ant šventiškai paserviruotų stalų. Kolonų salė banketui rekomenduojama , jei kviečiama iki 70-ties svečių, furšetui – iki 120.

"Narutis" nuotr.
Istorija siekia XVI amžių

„Narutis“ – privatus vienos šeimos valdomas viešbutis. Jo istorija skaičiuojama nuo 1581 metų, kai Kelne buvo išleistas Georgo Brauno ir Franco Hogenbergo sudarytas „Pasaulio miestų albumas“. Jame pateiktame Vilniaus miesto plane pirmą kartą pavaizduota užeiga ir nakvynės namai Pilies gatvėje, kur dabar įsikūręs „Narutis“. 1683 m. namą įsigijo Vilniaus Akademija (Vilniaus universitetas). Universitetui namas priklausė ištisus šimtmečius. Dabartinėje Kolonų salėje buvo rektoriaus butas ir reflektorius (valgomasis).

"Narutis" nuotr.
XVIII a. pastato kieme vešėjo legendomis apipintas prancūzų botaniko Jeano E. Gilibert’o įveistas retų augalų botanikos sodas. Yra žinoma, kad 1915 m. šiame pastate veikė Ch.M. Jutano viešbutis „Versalis“, o 1939 metų sausį pastate duris atvėrė Marjai Sapožnikovai priklausęs viešbutis „Narocz“ (ežero „Narutis“ Baltarusijoje pavadinimas), nuo kurio prasidėjo šių laikų „Naručio“ istorija.

"Narutis" nuotr.
Viešbučio „Narutis“ pastatas yra XVI a. respublikinės reikšmės architektūros paminklas. Viešbučio savininkų Nadieždos ir Julijaus Novickų iniciatyva naujam gyvenimui senieji rūmai Pilies gatvėje buvo prikelti po 1997 metais atliktos rekonstrukcijos pagal architekto Gintaro Klimavičiaus projektą. 2000 metais, minint tarptautinę kultūros paveldo dieną, “Narutis” apdovanotas pagrindiniu Didžiuoju prizu už kultūros paveldo objekto sutvarkymą ir sėkmingą pritaikymą verslui. 2003-iaisiais metais „Narutis“ tapo tarptautinio viešbučių konsorciumo „Preferred Hotels & Resorts“ nariu. Šis viešbučių tinklas, jungiantis per 800 viešbučių 70-yje valstybių, – šešta pagal lyderių reitingą pasaulyje nepriklausomų viešbučių sistema. Viešbutis „Narutis“ yra tipiškas boutique stiliaus viešbutis ir seniausi apgyvendinimo namai, išlikę Vilniuje.

"Narutis" nuotr.
Nėra vienodų kambarių

Šiandien privačiame viešbutyje iš viso yra 52 kambariai: vienviečiai, dviviečiai prabangiai ir labai jaukiai įrengti numeriaii, taip pat - per 120 kvadratinių metrų apartamentai, pro kurių langus atsiveria nuostabūs Vilniaus vaizdai: Šv. Jonų bažnyčios frontonas su varpine, Gedimino, Trijų kryžių, Bekešo kalnai. Viešbučio lankytojų laukia ir SPA kompleksas su baseinu, suomiška ir turkiška pirtimis, masažo kambarys, treniruokliai.

"Narutis" nuotr.
“Narutyje” nėra vienodų kambarių. XVI-XVIII amžių pastatuose skiriasi kambarių išdėstymas, dydis, lubų aukštis. Vienus kambarius puošia išlikusios autentiškos praėjusių amžių freskos, kitus – akmeninės sienos fragmentai ar medinės barokinės sijos. “Naručio” viešbučio kambariai atspindi subtiliausias senos namų židinio tradicijas ir modernų patogumą. Viešbutyje įrengta oro vėdinimo sistema, autonominis patalpų šildymas, palydovinė ir PAY TV sistema, telefonas, interneto ryšys bei elektroninė durų apsauga.
"Narutis" nuotr.

Nuotraukos iš viešbučio „Narutis“:

Užsakymo nr.: PT_65705180

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis