Nuo spektaklių iki koncertų – savaitė kultūrai

Kartu su rudeniu prasidėjęs teatrų sezonas kviečia mus į miesto kultūrines erdves, kuriose šalia jau gerai žinomų spektaklių, po truputį bando įsitvirtinti teatro naujienos ir kiti kultūriniai renginiai.

Savaitės kultūrinių renginių apžvalgą pradedame nuo šiandien (09.10) vyksiančio spektaklio “Barikados”, kuriame gvildenama Baltijos šalių atgimimo tema. Šiandienos kontekste spektaklis įgyja simbolinę reikšmę ir priverčia apmąstyti tautų vienybės klausimus, dėl to šį spektaklį rekomenduojame norintiems išgyventi praėjusių, bet amžinai išliksiančių atmintyje, dienų jauseną (renginio organizatorius - Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Klasikinės muzikos gerbėjams savo kultūrinį gyvenimą siūlome paįvairinti apsilankant ketvirtadienį vyksiančiame Stagioni d’Amore  koncerte. Choras atliks koncertinius madrigalus – išgirskite vokalinės ir instrumentinės muzikos jungtuvių vaisius, kurie, tarsi naujai užgimę, suskambės italų kompozitorių kūriniuose (renginio organizatorius - Banchetto Musicale).

Penktadienį kviečiame išvysti režisieriaus O. Koršunovo meistriškai perteiktą M. Bulgakovo kūrinį - “Meistras ir Margarita”. Paslaptingas ir magiškas siužetas nukels jus į trisdešimtųjų metų Maskvą ir privers į niūrią sovietinę realybę pažvelgti su satyra ir grotestišku jumoru. Pažadame, kad dėl režisieriaus išmonės ir aktorių profesionalumo, šis spektaklis dar ilgai išliks jūsų mintyse ir sukels daug diskusijų mačiusiųjų draugijoje (renginio organizatorius - Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Šeštadienį paskirkime kinui ir apsilankykime “kitokiame” filme. “Nematomas frontas”  - daug apkalbėtas režisierių V. Sruoginio ir J. Ohmano filmas, kurį derėtų išvysti kiekvienam laikančiam save šalies patriotu, tautiečiui. Juk ne kasdien gali išgirsti tais laikais jaunų, neabejingų savo šalies likimui vyrų ir moterų liudijimus (renginio organizatorius – kino teatras “Pasaka”).

Spektaklių lankymas nuo pat mažų dienų – sveikintina tėvelių iniciatyva ugdant kūrybingą vaiko asmenybę. Todėl sekmadienį kviečiame apsilankyti vaikų literatūros klasika vadinamame spektaklyje “Spragtukas ir pelių karalius” (renginio organizatorius - Vilniaus teatras LĖLĖ.).

Naują savaitę pradėkim su šypsenom – komedija “Paskolinkite tenorą” tą garantuoja. Klasikinė kostiuminė situacijų komedija su muzikiniais intarpais smagiai užbaigs pirmadienį (renginio organizatorius - Domino).

Antradienį kviečiame apsilankyti choreografų L. Žakevičiaus ir A. Gudaitės šokio spektaklyje “Feel-link”  ir kartu išgyventi meilės jausmą išlaisvėjusioje vertybių ir pasirinkimų kultūroje (renginio organizatorius - Menų spaustuvė).

Aurelija Cechanavičienė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis