Lietuvoje jau rodomas kandidatas į „Oskarą“ – I.Jonyno filmas „Lošėjas“

Siūlome žurnalo "Moteris" parengtus interviu su pagrindiniais filmo herojais.

Rugsėjo 26 – ąją dieną visuose Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti režisieriaus Igno Jonyno filmas „Lošėjas”. Šis kūrinys taip pat buvo atrinktas Lietuvos pretendentu siekti „Oskaro“ užsienio filmo kategorijoje. Šešias sidabrines gerves susišlavęs lietuviškas filmas šiais metais pripažintas geriausiu.

Interviu su pagrindiniais herojais:

Oona Mekas: Brandžią motinystę patyrusi O. Mekas: tai vyrai gydytojai sugalvojo, kad vaikas turi gimti ligoninėje

Vytautas Kaniušonis: Per alkoholio, bado ir meilės duobes - į teatro olimpą

„Norėjome sukurti filmą, kuris kalbėtų apie šią šalį ir joje vykstančius pokyčius. Drąsiai galima sakyti, kad „Lošėjo“ idėją įkvėpė Lietuvos realybė. Ji atsiskleidžia įvairiausiais rakursais – siužete, herojų mąstyme, charakteriuose, veiksmo vietose, net ironijos pobūdyje ir estetikoje. Todėl mums svarbiausias išlieka Lietuvos žiūrovas. Tik jis gali suprasti šį filmą iki galo,“ – teigia režisierius Ignas Jonynas.

Didelio tarptautinio dėmesio sulaukusiame filme pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. Aštraus siužeto istorija su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdama unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

Filmo kūrėjų nuotr.
„Lošėjas“ – pirmasis filmas iš Baltijos šalių, kurio pasaulinė premjera įvyko San Sebastiano kino festivalyje. Juostoje pagrindinius vaidmenis atliko aktorius Vytautas Kaniušonis ir Los Andžele vaidinanti lietuvių menininko Jono Meko dukra Oona Mekas. Filmo scenarijų režisierius sukūrė kartu su filosofu ir rašytoju Kristupu Saboliumi. Filmo operatorius – Janis Eglitis, montažo režisierius – Stasys Žak.

Filme ryškius vaidmenis atlieka Romualdas Lavrynovičius, Simas Lindešis, Valerijus Jevsejevas, taip pat vaidina režisierius Jonas Vaitkus, teatro direktorius Martynas Budraitis, operos solistas Rafailas Karpis, dailininkė Jūratė Rekevičiūtė, dirigentė Danguolė Beinarytė.

Kostiumų dailininkė Aušra Kleizaitė „Lošėjo“ aktorių komandai sukūrė specialią greitosios pagalbos aprangą. Filmavimo metu buvo atliekami sudėtingi kaskadiniai triukai Baltijos jūroje. Garso takelyje skamba ir garsios kanadiečių grupės „The Suuns“ muzika.

„Lošėjas“ susilaukė kvietimų dalyvauti daugiau nei 30 festivalių ir buvo įvertintas pusšimčiu kritikų recenzijų. Lietuviškas filmas jau parodytas daugiau nei dešimčiai tūkstančių žiūrovų visame pasaulyje. Igno Jonyno kūrinį matė ir įvertino Holivudo režisierius Martinas Scorsese, italų režsierius Paolas Sorrentino, aktorės Marion Cotillard ir Patricia Clarkson. Pastaroji aktorė lietuviškoje spaudoje duotame interviu pabrėžė, kad retai pirmu bandymu pavyksta sukurti ką nors tokio stipraus, kaip pavyko „Lošėjo“ režisieriui, prilygindama pagrindinį aktorių Vytautautą Kaniušonį Lietuvos Georg’ui Clooney.

„Lošėjo” teises įsigijo tarptautiniai kino platintojai Italijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Turkijoje, Makedonijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Tai pirmasis Lietuvos ir Latvijos bendros gamybos vaidybinis filmas nepriklausomo kino istorijoje, sukurtas bendradarbiaujant kino kompanijoms „Uljanos Kim studija“ ir „Locomotive productions“. Filmo gamybą rėmė Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Europos Sąjungos „Media“ programa ir Europos Tarybos „Eurimage“ fondas.

„Lošėjo“ treileris:

https://www.youtube.com/watch?v=FFe-mJ8YJCs&feature=youtu.be

Naujienos Facebooke:
https://www.facebook.com/TheGambler.Losejas

„Lošėjo“ puslapis:
www.losejas.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis