Ką veikti rudeniškais vakarais

Ruduo jau patogiai įsikūrė miestų gatvėse, o kartu su juo – teatrai, koncertai bei kiti kultūriniai renginiai, kurių kiekis ir kokybė verčia nelikti namuose. Jei vis dar nerandate tinkamo būdo gerai praleisti rudeniškus vakarus, mes pagalvojome už jus!

„Sirenos“, vienintelis Lietuvoje tokio formato festivalis, įsibėgėjo. Jo tikslas – pristatyti Europos ir pasaulio teatro grandus bei naujoves. Spektaklis „Juokas tamsoje“, pastatytas pagal kontraversiškai vertinamo autoriaus Vladimiro Nabokovo romaną. Tai – klasikinė meilės ir išdavystės istorija, kurioje nebus laimingos pabaigos, tačiau tai, ką pamatysite, bus toli gražu ne kasdieniška. Spektaklyje ši istorija pasakojama pasitelkus vaizdo ir garso efektus. Tuo pat metu veikiami ir publikos, ir pagrindinių herojų pojūčiai. Kaip? Pamatyti bus galima rugsėjo 29-ąją, pirmadienį (renginio organizatorius – Oskaro Koršunovo teatras).

Viljamas Šekspyras yra tas autorius, kurio pristatinėti nereikia. Iki šiol Lietuvoje lietuvių kalba nestatytą jo komediją „Užsispyrėlės sutramdymas“ jums pristatys Valstybinis Jaunimo teatras su režisieriumi Cezariu Graužiniu. Viljamo Šekspyro pjesės yra amžinos ir nemirtingos, o jose sprendžiamos problemos ir klausimai – taip pat. Žinomi ir pripažinti aktoriai, užsispyrėlės meilės istorija – štai jūsų puikaus antradienio vakaro scenarijus (renginio organizatorius – Valstybinis Jaunimo teatras).

Mėgstate poeziją? O galbūt priešingai? Prieš pastatant šį spektaklį, aktorius Rolandas Kazlas taip pat teigė nemėgęs ir nesupratęs jos. O tada atrado poeto Vlado Šimkaus eiles ir suprato, kad būtent šito jis ilgai ieškojo. „Poezijos reikia ieškoti kaip Meilės, kaip mylimosios, o poeto – kaip sielos brolio“, – sakė aktorius. Rugsėjo 30-ąją monospektaklyje „Geležis ir sidabras“ taip pat galite atrasti savo poeziją, o tie, kurie jau atrado – dar kartą prisiliesti prie jos (renginio organizatorius – Vilniaus teatras „Lėlė“).

Teatro niekada nebus per daug. Todėl kauniečius ir miesto svečius antrąjį rudens mėnesį pradėti kviečiame su Kauno dramos teatro spektakliu „Adata“. Tai – ekstravagantiško susinaikinimo istorija. „Kiekvieną dainą – monologą čia galima pavadinti noru persižegnoti žodžiais, – sako organizatoriai, – tegul šios istorijos būsenos, valandos ir virpesiai nuteikia šviesesniam rytojui, nes troškimai ir svajos visgi keičia pasaulį“ (renginio organizatorius – Nacionalinis Kauno dramos teatras).

Sėkmingai sezoną pradėjęs „Keistuolių teatras“ spalio 2 d. kviečia į jaunos, tačiau didelį bagažą talento turinčios režisierės spektaklį „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“. Žaismingas, gyvos muzikos ir dainų persmelktas, itališkais prieskoniais kvepiantis spektaklis, pagal Giovanni Boccaccio novelių rinkinį„Dekameronas“, pažymėtas ženklu „N-14“. Pasirinktos keturios novelės bus kupinos ironijos ir šmaikštumo bei privers pamiršti sielvartus ir atsiduoti Amūro malonėms (renginio organizatorius – „Keistuolių teatras).

Atsispirti styginių muzikai – sunkus uždavinys. Kita vertus, atsispirti ir nereikia – geriau prisėsti ir mėgautis, nes šį kartą Kongresų rūmų scenoje – geniali Gruzijos smuikininkė, kurios klausantis išnyksta realumo ribos. Spalio 3 d. Liana Isakadze ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro rankose suskambės neblėstančio populiarumo Edwardo Elgaro koncertą smuikui h-moll. Antrojoje koncerto dalyje išgirsite G. Mahlerio Pirmąją simfoniją (renginio organizatorius – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras).

Šeštadienio vakarą Vilniaus mažasis teatras kviečia į spektaklį „Motina“, kuriame vaidina itin solidi vienuolikos žinomų bei pripažintų ir apdovanotų aktorių komanda. Pagal Gorkio pjesę pastatytame spektaklyje atskleidžiamos šeimos problemos ir motinos vaidmuo joje. Motina – tik viskam gyvybę suteikiantis, bet ir atimti gyvybę galintis pradas. Motina–šventoji, Motina–nuodėmklausė, Motina–likimas, Motina–skola, palaima ir prakeiksmas. Nes iš motinos, cituojant pjesę, „visi žmonės atsiranda“ (renginio organizatorius – Valstybinis Vilniaus mažasis teatras).

„Ana Karenina“  – neišblėstanti ir nemirštanti klasika, apie kurią reikia ne kalbėti, o jausti. Į dviejų dalių šokio spektaklį spalio 5-ąją kauniečius ir miesto svečius kviečianti Andželika Cholina sako, bandžiusi perteikti tai, kas svarbiausia šioms dienoms. Beje, spektaklio kostiumų dailininkas – Juozas Statkevičius, taigi malonumas akims – garantuotas (renginio organizatorius – Andželikos Cholinos šokio teatras).

Fausta Marija Leščiauskaitė

Užsakymo nr.: PT_65979838

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis