Nesėdėkime namuose - renginiai visai savaitei

Kultūriniai renginiai jau ne tik įgavo pagreitį, bet ir visu greičiu lekia pirmyn, stebindami savo gausa ir pasiūla kiekvieno skoniui.

Jų dėka galime leisti vakarus jaukiai ir prasmingai, bent trumpam pamiršdami darbus ir buities rūpesčius, taigi paruošėme jums kultūrinį savaitės pasiūlymą.

Su jais akademinė muzika įgauna netikėtas formas, o visas atlikėjų pasirodymas – vienas didelis energijos užtaisas. Naujų idėjų kamerinio orkestras „NIKO“ spalio 6-ąją kviečia savaitę pradėti kartu su jų atliekamais originaliais bei intelektualiais kūriniais, kuriems abejingi nelieka net patys išrakiausieji klausytojai (reginio organizatorius – Naujų idėjų kamerinis orkestras). 

Spektaklyje „Lietaus žemė“ aktoriai teatro kalba šneka apie praeitį gyvenant šiandiena, bet galvojant apie ateitį. Tai – biografinių improvizacijų spektaklis, kuris remiasi rate sėdinčių žmonių istorijomis, nesiekiant dokumentiškai atkurti tuo laikotarpiu gyvenusių žmonių gyvenimų. Aktoriai stengiasi juos prakalbinti čia ir dabar – apie kitus per save. Taigi, spalio 7 d. drauge su profesionaliais aktoriais pasinerkite į improvizacijų kelionę, kurią teigiamai įvertino ir žiūrovai, ir teatro kritikai (renginio organizatorius – teatras „Atviras ratas“).

Nors gyvename ne romantikos laikais, sakoma, kad kiekviename mūsų yra išlikę dalelė beviltiško romantiko ir tai galėsite patikrinti jau trečiadienį. Monospektaklis „Tūla ir kiti“ – pasakojimas apie valkatišką ir dievišką, purviną ir tyrą, girtą ir sąmoningą, nuščiuvusią ir klykiančią meilę. Meilę moteriai ir Vilniui. Pasakojimo herojus sutinka merginą, vardu Tūla ir trumpas bei tragiškas jų ryšys trunka tik savaitę, bet išlikę prisiminimai padeda herojui jaustis gyvam net tada , kai per greitai prabėgęs gyvenimas negailestingai žvelgia į akis, leisdamas suprasti, kad ateinanti diena jau neatneš nieko naujo. Tai – pjesė balsui ir pianinui, po kurios norisi prisėsti ir pagalvoti , o rudeniški vakarai tam nepaneigiamai tinka (renginio organizatorius – Bardai LT).

Spalio 9 d. aktorius Rolandas Kazlas kviečia į spektaklį „Ne pagal šio pasaulio madą” . Spektaklio režisierius sakosi šiuo darbu į Kristijoną Donelaitį pažvelgsiąs ne į kaip mums visiems jau žinomą istorinę asmenybę ar klasiką, seniai gyvenantį tik vadovėliuose ar chrestomatijose. Iš tiesų, pažvelgti į grožinės lietuvių literatūros pradininką kitaip – nenuobodžiai ir be rėmų būtų pats laikas, o tai rugsėjo 18 d. padaryti bus galima Vilniaus teatre ,,Lėlė'' (renginio organizatorius – Vilniaus teatras ,,Lėlė'').

„Skrydis virš gegutės lizdo“ prasidėjo nuo romano autoriaus Keno Kizio, vėliau pagal jį buvo pastatytas fimas, pelnęs oskarą, o spalio 10-ąją galite išvysti ir sceninę šio kūrinio adaptaciją. Veiksmas vyksta psichiatrijos ligoninėje, kur pacientai – protingesni už pasaulio išmintinguosius, o tvarka – griežtesnė negu baisiausiame kalėjime. Teatro kalba pasakojami įvykiai priverčia susimąstyti ir perdėlioti kai kurias vertybes, todėl čia verta apsilankyti kiekvienam, kuris per nesibaigiančius darbus kartais pamiršta stabtelėti ir pagalvoti apie tai, kas gyvenime iš tiesų svarbu (renginio organizatorius – Valstybinis jaunimo teatras).

Kaip šeštadienio vakarą sukurti mažą šventę? „Keistuolių teatras“ kviečia į spektaklį „Vasarotojai“, pastatytą pagal rusų klasiko, dramaturgo Maksimo Gorkio pjesę. Keistuolių teatro režisierius Aidas Giniotis teigia, kad trijų dalių spektaklyje nagrinėjamos žmonių visuomenės dvasinės bei kultūrinės krizės sukeltos problemos, nepaisant aplinkybių skirtumo, šiandien yra ne mažiau aktualios bei skaudžios, kaip ir tuo metu, kai buvo parašytas kūrinys. „Reikia puošti gyvenimą! Reikia parengti jam naują rūbą, prieš numetant senąjį“, – teigia vienas pagrindinių veikėjų ir tai yra pagrindinė spektaklio mintis (renginio organizatorius – „Keistuolių teatras“).

Operetėje „Vienos kraujas“ parodijuojama ir švelniai šaipomasi iš Vienos kongreso dalyvių lozungo „„mylėti, o ne kariauti”. Nuostabi valsų karaliaus muzika čia įsuka į smagų kūrinio siužetą, kuris sukelia šypseną. Tikriausiai tai ir yra spektaklio paslaptis, kiekvieną kartą į jį sutraukianti minias žiūrovų ir jiems vis negana. Taigi, kauniečiai ir miesto svečiai užbaigti savaitgalį kviečiami būtent čia (renginio organizatorius – Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Nors kultūros renginiai Vilniuje išsiskiria savo skaičiumi ir jų pagreitis – milžiniškas, svetainėje http://kur.delfi.lt/ galite rasti visus renginius, vykstančius jūsų mieste bei sužinoti visą reikalingą informaciją. Dabar išsirinkti, kaip praleisti savo laisvalaikį paprasčiau!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis