Susitikime su žiūrovais – aktorius Darius Meškauskas

Lietuvos teatro sąjungoje spalio 13 d., 18 val. svečiuosis garsus teatro ir kino aktorius Darius Meškauskas.

Vos prieš kelias savaites aktorius atšventė savo 50 metų jubiliejų. Panašus skaičius greitai pasieks jo sukurtus vaidmenis. Šiandien net penkiuose Lietuvos teatruose vaidinantis aktorius dar randa jėgų antrajam savo pašaukimui – pedagoginiam darbui. Jau keletą metų jis dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prieš tai beveik dvidešimt metų buvo vienas pagrindinių Klaipėdos universiteto menų fakulteto lektorių. Apie teatrą, vaidybą, darbą su studentais bei daugelį kitų temų bus galima gvildenti kartu su aktoriumi jau ateinantį pirmadienį.

Ne visi žino, kad daugybės apdovanojimų laureatas D. Meškauskas 1988 m. baigė garsųjį profesorės Irenos Vaišytės aktorių kursą. Tuo metu jame mokėsi Aidas Giniotis, Ilona Balsytė, Sigutis Jačėnas ir kiti aktoriai, vėliau įkūrę Keistuolių teatrą. D. Meškauskas po studijų buvo paskirtas į Marijampolės dramos teatrą, o nuo 1990 m. iki šios dienos dirba Klaipėdos dramos teatre.

D. Meškausko muzikali sceninė prigimtis, gebėjimas improvizuoti, akimirksniu paveikti publikos vaizduotę leido jam kurti tiek charakteringus, komiškus, tiek melodraminius vaidmenis. Klaipėdos žiūrovai iki šiol mini jo Jasoną S. Šaltenio „Jasone“, Ruprechtą H. von Kleisto „Sukultame ąsotyje“, Harį W.Saroyano „Geriausiame gyvenimo laike“, Matį B. Brechto pjesėje „Ponas Puntila ir jo tarnas Matis“, Impresarijų „Ožyje“ pagal Moliére’o pjesę „Žoržas Dandenas, arba Apgautas vyras“ ir daugelyje kitų vaidmenų. Visur D. Meškauskas yra ryškus, organiškas, įtaigus.

„Nesuprantu teatro, kuris nejaudina, neprajuokina, nevirkdo, nesukrečia, tuomet jis yra beprasmiškas, – kalbėdamas apie teatro esmę teigia D. Meškauskas. – Savo studentams sakau, kad žiūrovui mes esame įdomūs tik tiek, kiek esame negailestingi patys sau“.

Ypatingas kūrybinis bendradarbiavimas, per kurį atsiskleidė visai kita šio aktoriaus talento pusė, jį siejo su režisieriumi Oskaru Koršunovu. 2003 metais Klaipėdos dramos teatre režisuotame spektaklyje „Šaltas vaikas“ aktorius sukūrė psichologiškai sudėtingą Heningo vaidmenį. 2007 metais Augusto Strindbergo „Kelyje į Damaską“ režisierius D. Meškauskui patikėjo vaidinti pamišėlį Cezarį.

Bene garsiausias jo vaidmuo – tai 2008 m. OKT teatre sukurtas Hamletas. Aktorius ne kartą yra pripažinęs, kad savo kūrybinį kelią matuoją „iki Hamleto ir po jo“. Kalbėdamas apie šį, turbūt vieną sudėtingiausių vaidmenų savo gyvenime, D. Meškauskas sako: „Hamletas „duoda“ per galvą, smegenis taip, kad atsikvošėti negali. Jis visą laiką kalba apie mirtį, apie nebijojimą numirti, ir tu turi įsileisti visa tai į širdį – repetuoti, dirbti „pilna koja“, kitaip neatrasi nieko. Pajutau, kad Hamleto vaidmuo nubraukė man penketą gyvenimo metų .”

Į D. Meškausko kūrybinį vakarą susirinkę žiūrovai galės išgirsti įvairiausių teatro istorijų, susižinoti kokią įtaką aktoriui padarė įvairūs vaidmenys, režisieriai, išvykos į garsiausius pasaulio festivalius ir ko dar galima siekti, regis, jau visko pasiekusiam talentingam aktoriui.

Renginio kaina – 10 lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis