Fotografijų paroda - apie tobulų vestuvių paslaptį

Jeigu atvertus senelių, tėvų ar net savo pačių vestuvines nuotraukas su ironiška šypsena palinguojate galva, o mintyse sukasi žodžiai „Em... tada taip buvo madinga, dabar gal daryčiau kitaip...”, jums pats laikas nukeliauti į laikui nepavaldžių vestuvinių fotografijų parodą.

Populiariausi šių dienų straipsniai:
- Irina (59 m.): brandesnę moterį įvaizdžio pokyčiai neabejotinai atjaunina
- Dizainerė E. Čekanavičiūtė: moteriškumas - tai ne vulgarumas ir primityvus seksualumas
- Japoniška dieta: per 13 dienų - minus 7-8 kg
- Zodiakas ir seksas - ko tikėtis iš JO ir JOS
- Bandelės su kopūstais

Ji nustebins ne tik netikėtais sprendimais, bet ir įspūdingo dydžio darbais. “Ši paroda stipriai pakėlė kartelę visai vestuvių fotografijai”, - sako VDA dėstytojas ir fotomokykla.lt įkūrėjas doc. Remigijus Zolubas.

Tokią parodą antradienį Juozas art" galerijoje pristatė 4 vestuvių fotografai, viešai žinomi kaip "Jūras duo"O ir "Nakutis photography" duetai.

Jūras Duo Photography nuotr.

Paroda kodiniu pavadinimu Wow! ilgam prikausto joje apsilankiusių svečių dėmesį, o organizatoriai pasirūpino, kad šis jaustukas svečiams išsprūstų ne kartą ir ne du.

„Kurdami kiekvienų vestuvių istoriją siekiame nustebinti. Norime užfiksuoti jaunųjų jausmus ir sukurti stiprias menines nuotraukas.

Siekiame, kad vartydami albumą jie ne tik brauktų ašaras, bet ir nesustotų kartoti wow!, nes iš nuotraukų gavo daugiau nei tikėjosi, - sako parodos organizatoriai. - Tačiau tai nereiškia, kad nuotraukos turi šokiruoti, – anaiptol, jos turi atskleisti gerokai daugiau skirtingų jausmų ir emocijų”.

Parodos kuratorius R. Zolubas siūlo į šią parodą žvelgti kaip į naują srovę fotografijoje.

„Bręsta išskirtinė karta, kuri iš komercinės fotografijos jau perėjo į konceptualią ir su stipria menine įtaka pakėlė vestuvių fotografijos kokybės kartelę. Ir labai stipriai“, - sako R. Zolubas.

Jūras Duo Photography nuotr.
Sėkmingų vestuvių receptas

Kelias sėkmingų vestuvių link, kaip sako mados namų „Cantas” dizaineris Egidijus Sidaras, prasideda nuo pirmojo jaunosios ištarto „wow” renkantis suknelę. Jam pritaria ir dizaineris Egidijus Rainys, kurio nuomone, „didžiausia klaida yra tada, kai sprendimą dėl vestuvinės suknelės nuotaka priima kartu su mama ar drauge, mat tuomet ji įgyvendina ne savo, o jų norus ir svajones”.

Vestuvių planuotoja Laura Vagonė sako, kad šventės sėkmę garantuoja ne atskiri elementai, o joje dalyvaujantys žmonės bei santykiai tarp jų. Ypač svarbus fotografas, kuris užfiksuoja akimirkas, išliksiančias kartu ir po dešimties metų, o gal net ir visą gyvenimą.

Jūras Duo Photography nuotr.
Todėl dueto "Jūras duo" fotografai pataria nebandyti kurti personažų ar elgtis kitaip nei kasdieniame gyvenime. Būdamas laisvas nuo vaidybos žmogus išlaisvina ir savo sielą. Natūralus elgesys, atsidavimas šventei, o ne pozavimui – tai gerai fotografijai labai svarbu.
Jūras Duo Photography nuotr.

„Geram fotografui nereikia įspūdingo vestuvių scenarijaus. Šventės unikalumą kuria žmonės, o jie - vis kiti.  Įtaigiausius darbus kuriame atradę įdomias faktūras, perspektyvas, įvairius atspindžius, šėšėlius, siluetus, spalvas ir, žinoma, pažinę žmones”, - sako dueto fotografai Matas ir Paulina.

Emocijos pritempti negalima

Parodoje Wow! pristatoma 50 skirtingų nuotraukų, kurioms sparnus suteikia netikėti fotografiniai sprendimai ir interpretacijos. Ir vis tik, vestuvinės fotografijos žanras kelia klausimą - kaip neišsisemti ir nepradėti vestuvių štampuoti?

Nakutis Photography nuotr.

„Sau keliame tikslą į kiekvienas vestuves ateiti kaip į pirmąsias savo gyvenime, neturėti jokių išankstinių nusistatymų ir šablonų. Mūsų užduotis - papasakoti šventės istoriją ne per tam tikrų atskirų momentų dokumentavimą, o per šventės eigos ir nuotaikos atskleidimą. Ieškome emociškai stiprių akimirkų, netradicinės kompozicijos, detalių ir spalvų aplinkoje”, - sako Mindaugas Nakutis, "Nakutis photography" fotografas.
Nakutis Photography nuotr.

Nors dabar populiariausia yra reportažinė fotografija, parodoje pristatomos nuotraukos suskirstytos į keturias kategorijas: šešėlių ir siluetų žaismas, vėliumų vilnijimas, marga ir spalvinga nuotraukų linija bei reportažinės vestuvių fotografijos linija.

Nakutis Photography nuotr.

Paroda organizuojama "Juozas art" galerijoje spalio 15 - lapkričio 5 dienomis.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis