Dailininkas R. Valeikis naują knygą vaikams pristatys nerdamas į akvariumą

Šį šeštadienį, spalio 25 dieną, Rimas Valeikis Kaune pristatys savo naująją knygą vaikams „Akvariumo istorijos. Eglės Spyglės paslaptis“.

Į šį pristatymą prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ susirinkę lankytojai taps netradicinio povandeninio reginio liudytojais. Jie išvys dailininką, apsivilkusį vandeniui atsparų kostiumą, paneriantį į aukščiausią Baltijos šalyse jūrinį akvariumą, kuriame gyvena šeši Karibų jūros rykliai ir keli šimtai kitų egzotiškų žuvų, tapusių pagrindinėmis R. Valeikio knygos vaikams herojėmis.

„Kurti mažiesiems skirtas knygeles yra vienas smagiausių dalykų gyvenime, nes tai būdas įkvėpti gyvybę naujam pasauliui, kuris ne vienam bus ne ką mažiau tikras nei tas, kuriame gyvename mes visi. Naujausias mano kūrinys „Akvariumo istorijos. Eglės Spyglės paslaptis“ kviečia į povandeninį pasaulį ir pasakoja apie toleranciją, savo vietos paieškas ir tikrą draugystę. Tai ne tik smagi, spalvingai iliustruota istorija, bet ir būdas vaikams parodyti, kad geriausia – tiesiog būti savimi“, – kalbėjo nėrimui į 10 metrų aukščio „Megos“ akvariumą besiruošiantis Rimas Valeikis.

Jo teigimu, kiekvienas žmogus yra genijus, tačiau kiekvienam genijui reikia tinkamos aplinkos, kurioje jis galėtų atsiskleisti. Pavyzdžiui, jei žuvis verčiama lipti į medį, ji tikrai nesijus šauni ir viską galinti. Todėl kiekvienas turi atrasti savo privalumus bei išmokti juos panaudoti. Su tokiu iššūkiu ir susidūrė pagrindinis naujos knygelės herojus Vincentas 2.

Asmeninio albumo nuotr.

„Pagrindinis knygos herojus yra paprastas berniukas, kuriam nesiseka nei mokykloje, nei su draugais. Tačiau jam į pagalbą atskuba močiutė, kuri įtaiso jį ne į bet kokią, o žuvų mokyklą. Todėl Vincentui nebelieka kada nuobodžiauti“, – apie naująją knygą pasakojo autorius.

R. Valeikio pašaukimas – kurti istorijas ir piešti – atsiskleidė jam sulaukus 14-os. Tai įrankiai, kuriais jis įprasmina save, kurie džiugina ir suburia kitus, padeda akimirksniu perkelti žmones iš vienos realybės į kitą.

„Juk dažnai nutinka taip, kad šalia gyvenantį kaimyną pažįstame mažiau už kokį nors filmuko ar knygos personažą. Tada ir kyla klausimas, kuris iš jų visų yra tikresnis, – kaimynas ar išgalvotas veikėjas?“, – svarstė R. Valeikis. Vaikiškomis knygelėmis jis kviečia domėtis ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius, per dažnai pamirštančius išlaisvinti savo protą ir sutelkiančius dėmesį tik į pasakas, pavadinimu „Žinios“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis