Namuose likti neverta!

Skaičiuojant paskutines spalio dienas kultūrinės miesto erdvės jums pateiks naujų pasiūlymų, kaip praleisti savo laisvalaikį prasmingai ir įdomiai.

Spektakliai, koncertai bei kiti kultūriniai renginiai niūriu ir žvarbiu oru yra kaip tik tai, kas šildo širdį bei sielą, todėl po dienos darbų likti namuose neverta!

Amerikos Lietuvis Andrius Žlabys – fenomenalus pianistas. Spalio 27-ąją jis savaip interpretuos klasika vadinamų kompozitorių kūrinius, tarp jų – J. S. Bacho, W. A. Mozarto, M. K. Čiurlionio ir kitų melodijos. Fortepijono virtuozo rankose jos įgaus naują skambesį ir pirmadienio vakarą pavers švente (renginio organizatorius – Nacionalinis muziejus LDK valdovų rūmai).

Dviejų žmonių tarpusavio santykiai – neišenkanti ir neišsemiama tema. „Pažadėk, kad neišeisi pirmas“ – spektaklis, pasakojantys apie skirtingų asmenybių gyvenimą kartu, žmogų, laimę, meilę, būtį, žmogiškąsias savybes, laiką, niveliuojantį bendravimą ir jausmus. Spalio 29-ąją paliestos temos pasirodys artimos tiems, kurie su savo antrąja puse kartu gyvena ne vienerius metus, o tie, kuriems dar viskas priešaky – prisilies prie to, kas šeimyniniame gyvenime kelia nerimą bei smalsumą (renginio organizatorius – „Laimingi žmonės“).

Trečiadienio vakarui pasiūlysime nenusibostančios klasikos dozę – spalio 29-ąją turėsite galimybę pamatyti spektaklį, pastatytą pagal M. Bulgakovo (1891–1940) romaną „Meistras ir Margarita“, parašytą 1929–1940 metais. Aktorių profesionalų komanda žinomą istoriją prikels dar vienam gyvenimui – juk „Meistras ir Margarita“ – nesenstantis ir amžinai aktualus kūrinys, kurį geriau vieną kartą pamatyti, nes tai bus šimtus kartų galingiau už tai, ką tūkstantį kartų išgirsite (renginio organizatorius – Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Dar prieš pasirodant „Belaukiant Godo“, režisierius Rimas Tuminas jį prašė vadinti ne spektakliu, o teatriniu vakaru. Praėjus ne vieneriems metams po pjesės premjeros, klausimų dėl režisieriaus ir gerai žinomų aktorių kūrinio interpretacijos nebekyla. Pasirinkimas į siužetą įnešti laisvumo bei kūrybos, tarytum supriešina ją su kitų pasaulio teatrų interpretacijomis, dažnai žiūrovą įsukančiomis į slogią atmosferą, tačiau panašu, kad publika jai lieka neabejinga. Pasakojimo centre – niekuo neypatinga dviejų bičiulių kasdienybė, kurioje yra visko – ir džiaugsmų, ir nusivylimų, ir nostalgijos. O mistiškasis Godo, regis, tėra svarus pretekstas dviem draugams likti kartu (renginio organizatorius – Valstybinis Vilniaus mažasis teatras).

Romantizmo krypties klasiko E. T. A. Hoffmano apsakymo „Smėlio žmogus“ inscenizaciją spalio 31-ąją jums pristatys Vilniaus teatras „Lėlė“ ir viena įdomiausių lėlių teatro režisierių Lietuvoje – Gintarė Radvilavičiūtė. Tai – istorija apie tarp fantazijų ir realaus gyvenimo pasimetusį žmogų, dėl egoizmo, netikėjimo ir abejonių nykstančią sielą, balansavimą ties beprotybės riba bei susitikimą su kiekviename mūsų esančia nematoma asmenybės puse, kuri arba nusviedžia į pragarą, arba iškelia į dangų (renginio organizatorius – teatras „Lėlė“).

Spektaklyje „Dr. Faustas“ režisierius ir aktoriai eksperimentuoja kurdami Lietuvoje dar nematytą siaubo komedijos žanrą. Jie kaip pagrindą renkasi klasikinę daktaro Fausto istoriją, kad sukurtų spektaklį bene aktualiausia šiandienos tema. Šiuolaikinėje visuomenėje siela neegzistuoja, taigi, ką reiškia parduoti sielą pasaulyje, kuriame jos būtis yra nesuprantamas reiškinys? Į šį klausimą atsakymus gausite jau lapkričio 2-ąją (renginio organizatorius – „Cezario grupė).

Nors kultūros renginiai Vilniuje (http://kur.delfi.lt/kultura/vilniuje) išsiskiria savo skaičiumi ir jų pagreitis – milžiniškas, svetainėje http://kur.delfi.lt/ galite rasti visus renginius, vykstančius jūsų mieste bei sužinoti visą reikalingą informaciją. Dabar išsirinkti, kaip praleisti savo laisvalaikį paprasčiau!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis