Kelionė po eilėraščių galaktikas kartu su A. Bialobžeskiu

A. Bialobžeskio pirmoji pažintis su poezija prasidėjo studijuojant, kai susipažino su tame pačiame kurse besimokančiu Alvydu Šlepiku.

Lietuvos teatro sąjungoje lapkričio 17 d., 18 val. svečiuosis Valstybinio jaunimo teatro aktorius Andrius Bialobžeskis. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas vėlyvo rudens vakarą pristatys poezijos programą „Aš pažinau karalių tavyje“ pagal Vytauto Mačernio ir Sigito Gedos kūrybą.

Aktoriaus Andriaus Bialobžeskio pristatinėti nereikia. Jis vos spėja suktis tarp darbo teatre ir kino bei televizijos projektų. Neįtikėtina, jog vienas populiariausių Lietuvos aktorių dar ruošia įvairias poezijos ir muzikos programas, gilinasi į skaitovo meno subtilybes. A. Bialobžeskis yra neabejingas poezijai, ją mėgsta, jaučia, emocionaliai skaito ir dainuoja. Aktorius įsitikinęs, kad „poezija aktorystei – geras urvas.“

A. Bialobžeskio pirmoji pažintis su poezija prasidėjo studijuojant, kai susipažino su tame pačiame kurse besimokančiu Alvydu Šlepiku. Bendraudamas su juo, būsimas aktorius pateko į poezijos vidų, matė, kaip ji kuriama. Nuo to laiko aktoriui patiko važinėti su poetais, klausytis, kaip jie patys kalba apie poeziją. „O jiems (poetams) labai nepatinka, kaip jų eilėraščius skaito aktoriai. Kai jie pradeda apie tai kalbėtis, nusisuku į langą arba apsimetu, kad pats esu poetas“, – atvirauja menininkas.

Jo pirmas viešas pasirodymas įvyko 1993 metų sausį, kai skaitė Sigito Gedos eilėraščių ciklą „Nakties žiedai“ Menininkų rūmuose (dabartinėje Prezidentūroje).

Poetas Rimvydas Stankevičius su kuriuo A. Bialobžeskis kūrybiškai bendradarbiauja jau kone dvidešimt metų, taip apibūdina aktorių: „Andriaus išskirtinumas yra tas, jog jis poezijos knygą į rankas ima ir eiles skaito ne tam, kad išsirinktų, ką deklamuoti scenoje, – poezija yra natūrali jo pasaulio dalis, padedanti įdomiau, giliau, visavertiškiau gyventi. Neabejoju, kad poezija maitina ir jo aktorinį meną“.

Programoje „Aš pažinau karalių tavyje“ visi neabejingi poezijai išgirs dviejų lietuvių autorių Vytauto Mačernio ir Sigito Gedos eiles. Aktorius pripažįsta, jog kontrastinga šių autorių poetinė prigimtis, sudaro iš pirmo žvilgsnio prieštaringą lydinį. Bet tiek, vienas tiek kitas poetas A. Bialobžeskiui yra labai artimas. V. Mačernis per laiškus atėjo vėliau nei S. Gėda, o pastarasis, pasak aktoriaus, jau daug metų brendo kaip vynas kartu su asmenine patirtim.

Į poezijos vakarą susirinkę žiūrovai išgirs ir muzikinių kūrinių, juos visada parenka aktoriaus brolis, kompozitorius Martynas Bialobžeskis. A. Bialobžeskis taip pat padainuos kelias liaudies dainas, o žiūrovai galės užduoti įvairius klausimus. Į visus juos aktorius pažadėjo nuoširdžiai atsakyti.

„Poezija – pozityvi niša. Nemėgstu jos skaityti nuo scenos. Geriau, kai būna lygu, esu arčiau žiūrovų. Tada kartu valandą klaidžiojame po eilėraščių galaktikas. Labai gera savijauta būna po to. Laisvumas. Pakylėjimas“, – prisipažįsta menininkas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis