Savaitgalį Kaune karaliaus katės

Šį šeštadienį ir sekmadienį, lapkričio 22-23 dienomis Kaune vyks tarptautinė kačių paroda.

Į Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ organizuojamą renginį prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ kviečiama atvykti su šeima – čia bus galima ne tik pasigrožėti dviem šimtais įspūdingiausių kačių, bet ir vyks speciali programa vaikams su iš pasakų nužengusiu Batuotu katinu. Papildomai, šeštadienio popietę lankytojų laukia specialus jaunų kačiukų pasirodymas, o sekmadienio – dar ne taip seniai burtininkų palydovėmis laikytų juodų kačių šou.

„Šia paroda norime ne tik pakviesti pasigrožėti įspūdingiausiomis katėmis, bet ir sugriauti prietarus bei mitus apie juodos spalvos kates. Lietuvoje tikima, kad juoda katė atneša nelaimę, o ypač blogas ženklas, jei ji perbėgo kelią. Šis mitas gajus visoje Europoje. Greičiausiai jis atkeliavo dar iš viduramžių, kai juodos katės laikytos raganų pagalbininkėmis. Tiesa ta, kad visos katės yra nuostabios, ir spalva čia nieko nekeičia. Priešingai – juodos laikomos vienomis elegantiškiausių“, – sako Lietuvos felinologų draugijos vadovė Jurgita Gustaitienė.

Juodos spalvos katės sutinkamos retai – paprastai jos būna pasipuošusios viena kita balta dėmele, šviesesniu ruoželiu. Dar pirmojoje didelėje kačių parodoje, 1871 metais Londone, jos buvo apibūdinamos kaip turinčios didžiausią paklausą ir sudėtingiausiai gaunamos.

Kalifornijos universiteto Berklyje mokslininkai neseniai ištyrė, kad juodos katės pasižymi itin nuosaikiu charakteriu ir yra vieni parankiausių augintinių. Ne veltui Senovės Egipte jos buvo garbinamos dėl savo ryšių su laimės ir gėrio deive Bastete, o Japonijoje dar ir šiandien tikima, kad juoda katė atneša laimę.

Visą savaitgalį vyksiančioje parodoje bus galima stebėti suaugusių kačių ir kačiukų, juodųjų murklių pasirodymus bei geriausių parodos kačių rinkimus. Jei kas susižavės šiomis grakščiomis keturkojėmis, galės pabendrauti su kačių veisėjais taip pat išsirinkti ar net įsigyti patikusią katę.

Tarptautinėje kačių parodoje bus galima sutikti sfinksų, Meino meškėnų, egzotinių, Siamo, Britanijos trumpaplaukių, persų, Amerikos garbanotųjų, Abisinijos, Burmos, Šartrezo, skudurinių lėlių bei daugelio kitų veislių atstovių. Parodos dalyves vertins Lietuvos, Vokietijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos šalių teisėjai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis