Vilniaus „Sevilijos kirpėjuje“ – sėkmės numylėtinis Figaras iš pajūrio

„Skutikliai ir šukos, peiliukai ir žirklės – įsakymams mano paklūsta visi“, – dainuoja šaunuolis Figaras Gioachino Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“.

Tiksliau, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje šias eilutes dainuoja lietuvių baritonas Mindaugas Rojus, specialiai šiam vaidmeniui atvykstantis iš Klaipėdos į Vilnių.

Gruodžio 3 ir 4 dienomis ne tik sostinės, bet ir ir visos Lietuvos melomanai kviečiami į ispaniška kaitra ir itališku muzikos temperamentu žaižaruojančius du „Sevilijos kirpėjo“ spektaklius. Teatras primygtinai siūlo suskubti juos pamatyti, nes šio sezono naujovė yra ta, jog tik praeitą pavasarį pastatytas „Sevilijos kirpėjas“, intensyviai rodomas šį sezoną, jam pasibaigus visam laikui iškeliaus į San Franciską, mat su šio JAV miesto operos teatru LNOBT ir kūrė „Sevilijos kirpėjo“ pastatymą. Tad jei nespėsite „Sevilijos kirpėjo“ pamatyti dabar, kitos progos gali nepasitaikyti.

„Sevilijos kirpėjas“ neabejotinai sušildys tamsius ir šaltus žiemos vakarus, mat nuotaikingą ir spalvingą spektaklį kūrė visa kūrėjų komanda iš Ispanijos: režisierius Emilio Sagi, flamenko elementų scenos judesiui suteikusi choreografė ir režisierė Nuria Castejon, scenografas Llorenças Corbella, kostiumų dailininkė Pepa Ojanguren.

Organizatorių nuotr.

Tačiau „Sevilijos kirpėjas“ sujungia ne tik tarptautines, bet ir tarpregionines Lietuvos pajėgas. Kai kiti žvalgosi atlikėjų ir žvaigždžių svetur, „Sevilijos kirpėjas“ savo scenoje pristato kone visą muzikinę Lietuvą. Spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas – Kauno valstybinio muzikinio teatro vyr. dirigentas Julius Geniušas, o pagrindinį Figaro vaidmenį dainuoja ne tik Klaipėdos, bet ir viso pajūrio scenų pažiba, prieš keletą metų TV projekto „Triumfo arka“ išgarsintas Mindaugas Rojus (http://www.youtube.com/watch?v=WY4jShi8160).

Mindaugas Rojus yra vienas pagrindinių Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistų, kurio debiutas sostinės scenoje kaip tik ir įvyko per „Sevilijos kirpėjo“ premjerą. LNOBT publika itin entuziastingai sutiko ir M. Rojaus debiutą „Traviatoje“ spalį, kur jis dainavo Žermoną.

Organizatorių nuotr.

Taip pat gruodžio 3 ir 4 d. „Sevilijos kirpėjo“ spektakliuose dainuos Tomas Pavilionis (Grafas Almaviva), kurio profesinis kelias taipogi prasidėjo Klaipėdoje, Kauno sceninę kultūrą į Vilnių atvežantis temperamentingasis Liudas Mikalauskas (Daktaras Bartolas), nuostabiąją Roziną įkūnys sopranas Julija Stupnianek, jos tarnaitę Bertą – Laima Jonutytė. Garsiąją ariją apie šmeižtą dainuos Liudas Norvaišas (Donas Bazilijus), taip pat matysime Joną Sakalauską (Fiorelas), Igną Misiūrą-Tumanovą (Seržantas), Laimoną Bendaravičių (Ambrozijus).
O tarp aistringus ispaniškus šokius atliekančių šokėjų akylesnis žiūrovas pastebės ir daugelio TV šokio projektų dalyvį Deividą Meškauską.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis