Teatro sąjungos kūrybinių vakarų programą užbaigs šeimyninis aktorių duetas

Aktorius Vytautas Rumšas kartu su savo sūnumi taip pat aktoriumi Vytautu Rumšu jaunesniuoju yra besitęsiančio ciklo „Tėvas ir sūnus“ dalyviai. Jų duetas užbaigs šių metų rudens sezono kūrybinių vakarų programą.

Lietuvos teatro sąjungoje gruodžio 8 d.., 18 val. įvyks susitikimas su dviem aktoriais, kurių vardai – gerai žinomi teatro, kino bei televizijos žiūrovams.

Šiandien dauguma lietuvių aktorių laksto iš vieno teatro į kitą, vienu metu dirba keliuose filmuose, serialuose, TV projektuose. Beprotiškas gyvenimo tempas nėra išimtis ir abiejų Vytautų Rumšų kasdienybėje. Artėjant šventiniam laikotarpiui darbo grafikas dar suintensyvėja, tad retai pavyksta ištaikyti laisvą minutę šeimyniniams susitikimams. Artėjantis pirmadienio vakaras Lietuvos teatro sąjungoje – reta išimtis, kuria kviečiame pasinaudoti visus teatro mylėtojus.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius V. Rumšas džiaugiasi, kuomet scenoje ar filmavimo aikštelėje turi progą susitikti su sūnumi. Tai padeda ar trukdo kūrybiniam procesui? „Savo sūnaus neregiu, matau tik partnerį, – viename interviu kalbėjo V. Rumšas. – Juk tenka bendrauti visai kitokiomis aplinkybėmis, kurias sudėliojo scenaristas ar režisierius, ir kurios verčia visai kitaip kalbėti, kitaip reaguoti, spausti ar trauktis. Bet man įdomu. Įdomu surasti įvairių niuansų, detalių, leidžiančių atsiplėšti nuo tikrų tėvo ir sūnaus santykių“.

Vytautas Rumšas aktoriaus meistriškumo mokėsi pas režisierių Henriką Vancevičių. Nuo 1973 m. dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Vienu metu net jam vadovavo. Per daugiau nei 40 metų trunkančią aktoriaus karjerą sukūrė apie 60 vaidmenų. Garsus aktorius, nusipelnęs menininkas dirbo su žymiais lietuvių teatro režisieriais – Kazimiera Kymantaite, Irena Bučiene, Rimu Tuminu, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumu ir kitais. Aktoriui taip pat gerai pažįstama kino industrija, ką jau kalbėti apie televiziją. V. Rumšas iki šiol šiltu žodžiu prisimena bene populiariausią visų laikų lietuvišką serialą „Giminės“.

Pastaraisiais metais V. Rumšas atsiskleidė ne tik kaip puikus aktorius, bet ir originalus režisierius. Jo pastatytos lietuviškos dramos: Maironio „Vytautas Didysis – Karalius“ bei Vinco Krėvės „Skirgaila“ žymėjo Lietuvos istorijai svarbias datas.

Į geltonosios spaudos akiratį vis dažniau pakliūvantis ir svajonių jaunikiu tituluojamas Vytautas Rumšas jaunesnysis, regis, neskuba nusileisti tėvui. Režisieriaus Rimo Tumino mokinys jau spėjo teatre sukurti 20 vaidmenų. Vienas iš jų – Ingacijus Glembajaus, spektaklyje „Elitas (ponai Glembajai)“. Čia jis vaidino kartu su tėvu ir turėjo sceną, kurioje vieni du praleidžia net 45 minutes. Pasak V. Rumšo vyresniojo, tai buvo įdomi patirtis.

Kartais taip būna, jog sūnus iš tėvo paveldi ne tik vardą, bet ir profesiją. O gal vardas – tai jau pusė žmogaus likimo? Apie abiejų aktorių profesinį pasirinkimą, teatrą, vaidmenis bus galima išgirsti jau ateinančio pirmadienio vakarą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis